Ingatlan bérbeadás,közmű kikapcsolása távolról


MajorDomus # 2019.02.13. 21:51

Igen, és fizeted a bérlőd albérletét,mert birtokvédelmet kér a Jegyzőtől, a lakhatása ellehetetlenitése miatt!

Robiiot # 2019.02.13. 07:44

Az sem biztos, hogy bérlőben gondolokodom. Egyszerűen most vettem az ingatlant és fel kell újitani a villamos hálózatott. Ha úgyis hozzá kell nyúlni akkor már úgy csinálom, hogy jó legyen. Mivel szenzorokat tervezek okosotthonokhoz, akkor berakom őket előre ahová illenek. Nem utólag lógnak ki a falból.
A bérbeadás része, amikor kiderül hogy nem fizet addigra már a törvény őt védi foggal-körömmel, ha előre nem írsz közjegyzőnél papírt akkor már sokat nem tudsz csinálni, csak elindíthatsz egy több éves pereskedést, aminek csak az ügyvédi költsége többszöröse lesz 3-5 db relénél, az elbukott haszonról, stresszről meg hiába is beszélünk nem tudod behajtani.
Ha esetleg én fogok lakni a házban, akkor viszont a nyári viharokban le tudom választani a házat a hálózatról akár távolról is, hogy a villámok ne tegyenek kárt a bedugva felejtett vasalóban. :)
Kérdés, hogy a rosszindulatú bérlőnek jogilag van-e lehetősége károgni valamit? Mert ha kikapcsoltam a villanyt és a gázt és bedobom a Dunába a távirányítót onnantól már lakhatatlan a ház amíg ki nem cseréltetem a modulokat.

MajorDomus # 2019.02.11. 20:15

Eleve nem fizető bérlőkben gondolkodsz?

Robiiot # 2019.02.10. 16:48

Elsőre elírtam, a villanyóra szekrénybe gondoltam beszerelni az egyik kismegszakító panel alá.De ha be van falazva egy dobozban a valahol az épületben az sem gond, ha elromlana esetleg akkor ha tudod hol van nem nagy dolog kicserélni és utána begipszelni újra lefesteni fehérre.
Jóval alacsonyabb a csere vagy beszerelés költsége mint egy havi gázszámla lenne egy családi házban.

MajorDomus # 2019.02.08. 20:41

A szolgáltató is fogja értékelni!

SaireyVMK # 2019.02.08. 19:07

Az ötlet nem rossz :D

MajorDomus # 2019.02.07. 20:29

Ja!
a szomszédon keresztül!
.
az Elmű is értékelné!

Zoltanuss # 2019.02.07. 14:34

Olyan nyomvonalon is kell vezetni, drótokat amihez egy bérlő nem fér hozzá !

MajorDomus # 2019.02.06. 19:40

Vagy kiiktatják a relét!

Zoltanuss # 2019.02.06. 10:54

Viszont ne feledd vannak bérlők, akiket ez nem zavar.

Zoltanuss # 2019.02.06. 10:52

Robi !
Az elején még így fogalmaztál :

a saját házamban a villanyórába beépitsek egy olyan relét
” Fogalmaz szabatosan, pl. így " HÁLÓZATBA A MÉRŐ UTÁN"..
pl. lehet egy rejtett kapcsoló

MajorDomus # 2019.02.05. 20:21

Szerintem szabadalmaztasd!
bérbeadók ezrei keresnek meg ezresekkel !

Robiiot # 2019.02.05. 08:49

Az órához nem kell nyúlni. Elég ha az óra után következő saját kismegszakitók panelje alá beteszek egy relét amit távolról tudok engedélyezni vagy esetleg egy okosszerződés alapján kikapcsolva tartani. Onnantól már nem fog menni a gázkazán a villanysütő és légkondi se. A kedves rosszhiszemű lakáshasználó számára használhatatlanná válik az ingatlan, nekem meg nem pörgeti a villany és gáz órát. Esetleg lehet ilyesmit tenni a viz-re is, de azt lehet hogy nem szabad teljesen elzárni, érdemes úgy megcsinálni hogy átváltson valami szűkített ágra.

MajorDomus # 2019.02.04. 19:07

Az óra után!
.
de nem az órában!

Robiiot # 2019.02.03. 14:21

A szolgáltató miért? Az órák után már az enyém a hálózat vagy nem?

MajorDomus # 2019.02.03. 13:39

Nem!
a szolgáltató félmillios pert akaszt a nyakadba!

Robiiot # 2019.02.03. 10:58

Kedves Fórumozók!
Már meg tudnám csinálni, hogy a saját házamban a villanyórába beépitsek egy olyan relét amivel le tudom kapcsolni az áramot távolról és úgy kiadni albérletbe. Ha nem fizetnek akkor lekapcsolom az áramot és akkor megszűnik a gáz fűtés is. Azt beleirnám a szerződésbe,hogy 20 nap nem fizetés után lekapcsolnám az áramot, hogy tudjanak róla. Ez működhetne jogilag?