Társasházi parkolás


darktempered # 2019.04.13. 14:45

Köszönöm szépen a gyors választ.
Van saját parkoló helyem és tárolóm is. A kerékpártároló évek óta üresen áll.

A kérdésem az lenne, hogy van valami paragrafus vagy jogszabály amire tudok hivatkozni, hogy ne csak azt mondjam meg kérdeztem egy jogászt. Keresgéltem a Társasházi szerződéseben de sajnos nem találtam semmi használhatót. Lehet rossz kulcsszavakra kerestem (motorkerékpár, kerékpár tároló)

A közös képviselő lehet a számvizsgaló bizottság is vagy a cégre van szükség aki kezelik a ház ügyeit.

Köszönettel,
Peter

MajorDomus # 2019.04.11. 17:14

1.igen,ha a házi tűzvédelmi szabályzat nem tiltja
2. amit előbb irtam,továbbá legyen saját parkolóhelyed,
vagy tárolód! a közös kerékpártárolóban a közös képviselő engedélye kell hozzá,továbbá,hogy a többiek ne tartsanak rá igényt

darktempered # 2019.04.10. 19:21

Tisztelt Jogi Fórum,

érdeklődni szeretnék, hogy társasházi teremgarázs kerékpártárolójában tárolható-e motorkerékpár, ha az üres és nincs útban senkinek.
Milyen feltételei vannak a teremgarázsban való motorkerékpár tárolásnak?

Köszönöm szépen,
Peter

MajorDomus # 2019.04.10. 19:00

1.
Lehetséges
2.
megtehetik
3.
Ki akarja fizetőssé tenni?

Cheen # 2019.04.10. 15:19

Tisztelt Hölgyem/Uram

Abban szeretnék segítséget kérni, hogy adott egy 6 épületből álló bérház sor, mely közös udvarral rendelkezik. Éveken át ingyen használhatták az itt élők, azonban most fizetőssé szeretnék tenni, és egy háztartásban maximum 2 autó lehetne. Az érdekelne hogy :
1. Négyen lakunk három autónk van, lehetséges e, hogy akkor az egyikkel nem használhatnánk az udvart

2. Megtehetik-e hogy nem egyhangú beleegyezés során is fizetőssé teszik?

Köszönöm a válaszokat.