Kötelesrész


MajorDomus # 2019.07.23. 18:41

Tegyünk rá pontot,legyen igaza!

korrekt54 # 2019.07.23. 10:20

Én provokálok? Ki mondta rám, hogy hisztizek ? Ki adott rossz válaszokat?
Egy mondatos kérdésem volt !! Össze-vissza írtál, írtatok mindent!
Nem baj, ha valaki nem hozzáértő, de ha úgy csinál, úgy tesz, mintha az lenne, az bajt okozhat!

rigoz # 2019.07.23. 10:02

Szerintem hagyjuk rá, mert a helyzet csak egyre rosszabbodik és igazából egyre inkább csak provokál...

korrekt54 # 2019.07.23. 09:59

Kovács Béla Sándor ! /ügyvéd???/

Ajajajjj! Hisztizek? Elsőre jó választ adott rigoz? Ugyan már, olvass utána, ha ügyvéd vagy, bizonyára van jogtárad. Az öröklés fórumon megkaptam a helyes választ! Itt nem! Azt írtátok "elsőre" rigoz és te, hogy: "Kitagadás" csak a kitagadottra vonatkozik, aki ez esetben is jogosult kötelesrészre! kivéve......

NEM ! NEM jogosult a kitagadott kötelesrészre!!!!!

Kovács_Béla_Sándor # 2019.07.23. 07:00

Ejnye. Elsőre adtál neki egy teljesen jó választ. (Más kérdés, hogy nem értette.) Most megváltoztatod egy teljesen rosszra, csak mert hisztizik?

rigoz # 2019.07.23. 06:51

Kitagadás esetén nem örököl sem a gyermek, sem az Ő leszármazója. Kötelesrészt kaphat a gyermek, amitől csak nagyon kivételes esetben esik el, így például ha bűncselekményt követett el az Ön sérelmére, az, hogy Önnek nem tetszik a gyermek valamiért, nem zárja el a kötelesrésztől Őt.

Ez volt a leírtak lényege, függetlenül attól, hogy ki írta.

Feltéve, hogy a kitagadás alapos.

korrekt54 # 2019.07.23. 06:44

Köszönöm mindenkinek aki válaszolt a feltett kérdésemre! Sajnos szerencsémre az öröklés fórumon megismételtem a kérdésemet, ahol megkaptam a válaszokat ! Itt, ezek a válaszok nem helyállóak! Rigoz és Sombokor mindenről írt, csak a lényegről nem!
Egyszerű volt a kérdés. A kitagadott örökös gyermekei örökölnek-e, akármennyi részt????
Itt nem kellett volna belevonni ajándékozást, meg kitagadási indokokat, stb.
A kérdésre a válasz: igen !

MajorDomus # 2019.07.22. 20:12

Az általánosságokat leirtuk,a konkrét problémához kevés az info....

rigoz # 2019.07.22. 12:48

korrekt54: Alaposságról vita esetén az illetékes járásbíróság dönt majd.

Ahhoz, hogy tanácsot tudjunk adni, jelölje meg, írja le pontosan, hogy a méltatlanság miben nyilvánul meg, az erre való hivatkozás további tényelőadás nélkül kevés!

Ha ezt megtette, utána tudunk érdemi tanáccsal, válasszal szogálni, ami azonban nem kötelezettségünk!

korrekt54 # 2019.07.22. 12:03

Nem kaptam Konkrét választ, hogy jár-e hivatalosan, vagy sem, arra nincs válasz! Sem az örökös, sem a gyermekei nem méltóak az örökségre! Ajándékozás kizárt!

korrekt54 # 2019.07.22. 11:57

Nem kaptam! Konkrét választ, hogy jár-e hivatalosan, vagy sem, arra nincs válasz!

Kovács_Béla_Sándor # 2019.07.22. 10:56

Kaptál választ.

korrekt54 # 2019.07.22. 10:51

Az örökségből való kitagadás alapos indokkal, bizonyíthatóan történik. A kérdésem arra vonatkozik, hogy a kitagadott gyermekei kérhetnek-e, vagy igényt tarthatnak-e kötelesrészre, vagy bármire.

Sombokor # 2019.07.21. 04:35

MajorDomus

Na igen, csak aztán vigyázzon, hogy ne haljon meg 10 éven belül.

MajorDomus # 2019.07.20. 20:05

Azt én sem,de az egész cirkuszt ki lehet lőni egy ajándékozással az unokák részére,s akkor a köteles résszel sem kell bajlódni!

rigoz # 2019.07.20. 12:22

@Sombokor: Persze, amit törvény kifejezetten nem zár ki, azt lehet.

Így a gyermek, mint az unoka szülőjének kitagadása mellett a nagykorú unokára - kiskorú vagy fiatalkorú vagyonát ugyanis a szülő, azaz a kitagadni kívánt gyermek kezeli a nagykorúság betöltéséig - hagyhat végrendelkezés keretében külön is örökséget.

Hogy mitől tartozik ide, azt Én sem tudom...

Sombokor # 2019.07.20. 12:17

rigoz

De ha végrendelkezik, akkor rögtön hagyhat valamit közvetlenül az unokákra ő is. Pl. megteheti, hogy kitagadja a gyereket, és végrendeletben az unokákra hagyja azt a részt, amit a kitagadott gyerek örökölne.
Ezzel át lehet ugrani egy generációt az öröklésben, már persze ha a kitagadás megáll majd a bíróság előtt.

korrekt54

Ha nem biztos a kitagadás sikere, de a szülő mindenképp vissza akar fogni a a gyereknek jutó örökrészből, akkor jobb írni egy végrendeletet, amiben csak a köteles részt kapja a kegyekből kiesett gyerek. Így a kegyekből kiesett gyerek ugyan nem esik el a teljes örökségtől, de a többi örököst egy jókora cirkusztól megkíméli az örökhagyó.
Ahogy rigoz is mondta, ha a gyereket _sikerrel_ kitagadják, akkor az unoka automatikusan szintén nem örököl semmit. DE lehet rá hagyni végrendeletben.

BTW, ez mitől ingatlanügy? (+ ilyen topic már van...)

rigoz # 2019.07.20. 11:07

"Kitagadás" csak a kitagadottra vonatkozik, aki ez esetben is jogosult kötelesrészre, kivéve, ha utóbb - az öröklési perben - bizonyítást nyer a többi örökös részéről az érdemtelenség.

Ilyen azonban csak rendkívül szűk körben és alapos okkal állapítható meg: ha bűncselekményt követett el sérelmére vagy például alapos ok nélkül, amikor rászorult volt nem gondozta az örökhagyót, illetve vele alapos ok nélkül nem tartott kapcsolatot.

"Pofára kitagadás" csak a kötelesrészen túli örökségre nézve lehetséges.

Unokák közvetlenül nem örökölnek és ennek folytán ha a szülőjük nem örököl, akkor a logika mentén Ők sem fognak, ha a csak a többi örökös utóbb, saját végrendelkezése folytán a részükre juttat a saját vagyonából, örökségéből.

korrekt54 # 2019.07.20. 10:49

T.Fórumozók !

Az lenne a kérdésem, hogy ha a szülő kitagadja a gyermekét, akkor a gyermekének a gyermekei /az unokák/ örökölnek-e, és ha igen, akkor milyen részt?