Elidegenítési és terhelési tilalom


krystyna # 2019.11.13. 12:34

Tisztelt Fórumozók!

Bejegyzett elidegenítési és terhelési tilalom mellett családi ház esetén emelet ráéptíéssel és/vagy tetőtér beépítéssel tulajdonjog szerezhető-e?A ráépítő a haszonélvező lenne ill. helyi önkormányzat tájékoztatása szerint csak a tulajdonos hozzájárulása szükséges. A tiltást 3. fél jegyezte be.(A vonatkozó jogszabályokat járatlanságomhoz mérten átböngészve úgy értelmeztem erre van mód) Előre is köszönöm a választ!

lajcsó # 2019.11.13. 13:51

A ráépitéssel való tulajdonszerzés nem minősül elidegenitésnek.

Paralia # 2019.11.20. 17:47

Tisztelt Fórumozók!
Kérdésem, hogy ha valaki az ingatlanának tulajdon jogát átadja családtagjának és saját magát haszonélvezőnek jegyezteti be az ingatlan tulajdoni lapjára, ez a cselekedete az ingatlan elidegenítésének számít-e az ő részéről?

Kovács_Béla_Sándor # 2019.11.20. 18:55

Naná. De mi az igazi kérdés?

wers # 2019.11.21. 05:44

Van egy olyan sejtésem, hogy elidegenítési tilalom van az ingatlanon, és ezzel az ügyes ötlettel ki akarják vonni a fedezetet, talán már végrehajtás is fenyegeti.

Paralia # 2019.11.21. 08:56

Tisztelt Fórumozók!
A bővebb verzió az, hogy az ingatlan egy lakószövetkezetben van. Az eredeti tulajdonos a szöv. alapító tagja volt. Az alapszabály azt írja, hogy elveszti tagsági viszonyát az aki a tulajdonát elidegeníti. A kérdés lényege, hogy azzal, hogy a tulajdonjogot átadta és haszonélvezetet jegyeztetett be a tagsági viszonyát elvesztette e, vagy sem?

chava # 2019.11.21. 09:04

Nem is értem miért nem robbantották még ezt a lak.szövetkezeti rendszert...

wers # 2019.11.21. 09:18

Az alapszabály azt írja, hogy elveszti tagsági viszonyát az aki a tulajdonát elidegeníti.

Ezzel mi a baj? Holtig az alapítónak kellene tagnak maradnia, akárhány új tulajdonosa is lenne az ingatlannak? Érdekes lenne.

Kovács_Béla_Sándor # 2019.11.21. 09:49

Nem is értem miért nem robbantották még ezt a lak.szövetkezeti rendszert...
:D
Ha a megfogalmazással nem is, de a tartalmával nagyon egyetértek. Egy kis későkádárista rezervátum. Vagy skanzen.

wers # 2019.11.21. 09:53

Egy kis későkádárista rezervátum” :D

chava # 2019.11.21. 10:02

WOW, ennél találóbbat még nem hallottam! :-D Ez igen!