Fórum ingatlanügyek régebbi elöl     új hozzászólás

Közös tulajdon + haszonélvezeti jog

MajorDomus # e-mail 2020.03.26. 22:31

Meg egy lakatot annyi kulcsal,hogy a társtulajdonosnak is jusson.

Darkhill # e-mail 2020.03.25. 18:16

A kérdőjelek tévesen mentek!

Darkhill # e-mail 2020.03.25. 18:16

Köszönöm szépen! Akkor már csak egy vasfűrészt kell beszereznem ????

MajorDomus # e-mail 2020.03.25. 18:10

Le.
Az ingatlant minden tulajdonos jogosult használni!

Darkhill # e-mail 2020.03.25. 18:05

Tisztelt Ügyvédek!
Van egy tanya földdel, aminek 1/2 részben tulajdonosa vagyok. A problémám az, hogy nem tudok bemenni, mivel többszöri kérésre nem kapok kulcsokat a társtulajdonostól. Mit tehetek, tehetnék, hogy bejuthassak a területre, épületbe? Lecserélhetem a lakatot és a zárakat, ha adok kulcsot a társtulajdonosnak? Vagy simán feljelenthet? Válaszokat előre is köszönöm!

MajorDomus # e-mail 2020.03.23. 16:56

Nem. De miért adnák el azt ami nem az övék?
Osztatlan közös tulajdon esetén a társtulajdonosnak elővételi joga van.

fluxurion # e-mail 2020.03.23. 08:28

És ha ők az egészet akarják eladni megtehetik? Kényszerít arra a törvény, hogy beleegyezzek az eladásba?

fluxurion # e-mail 2020.03.23. 08:27

Az állapotáról annyit tudunk, hogy agydaganattal műtötték 2 éve és azóta is az ápolási osztályon van.

MajorDomus # e-mail 2020.03.22. 17:01

Ha a saját részüket el akarják adni,arra elővételi jogod van. Tehát megveheted. De vétel nélkül,még a saját tulajdonodba sem költözhetsz be a haszonélvező engedélye nélkül.

MajorDomus # e-mail 2020.03.22. 16:58

Ja értem. Tehát műszakilag megosztható.
Csakis a haszonélvező engedélyével költözhetsz be a saját tulajdonodba. Milyen állapotban és életkorban van a haszonélvező?

fluxurion # e-mail 2020.03.22. 13:00

Hogyha ők elakarják adni 3. félnek, megtehetem hogy nem egyezek bele, mert én nem akarom eladni, hanem bele akarok költözni?

fluxurion # e-mail 2020.03.22. 12:41

Nem akarom az ő részét megvenni. Az enyémet szeretném használni. Persze még nincs megegyezve, hogy meddig tart egy-egy rész. Vagy hogy hol lehetne egy kerítéssel külön választani. A telek több mint 600 nm.

MajorDomus # e-mail 2020.03.21. 19:33

Szinte sehogy.
Nem rúgsz labdába a tulajdonjog és a haszonélvezet- fél-fél részen - együttes fennállása miatt.
Ha a haszonélvező meghal,akkor a gyerekével tárgyalhatsz a fél rész átvételéről,legrosszabb esetben kérheted a közös tulajdon megszüntetését. Gyüjts pénzt,hogy ki tudd fizetni

fluxurion # e-mail 2020.03.21. 19:08

Tisztelettel üdvözlöm Önöket!

(Kerestem, de nem találtam ugyanilyen kérdést, a segítségüket kérnénk!)

Örököltem egy házrészt 1/2 arányban, de az én részemen a tulajdonostárs haszonélvező. Tehát a fél ingatlan az övé a másik felén (ami az enyém), pedig haszonélvezeti jog van.

(Édesapám az élettársával úgy egyezett meg, hogy fele-fele ház és kölcsönös haszonélvezet.)

A haszonélvező 2 éve kórházban van ápolási osztályon.

A közművek az én nevemen vannak.

A haszonélvező gyerekével egyszer-kétszer sikerült már felvenni a kapcsolatot, de nem sikerült megegyezni semmiben.

A kérdésem a következő:

Mikor és hogyan lehet megosztatni?

Mert nem tudom megvásárolni, főleg nem annyiért amennyiért ők adnák. (Kétszer annyiért, mint amennyire értékelték.)

És nem is szeretném eladni, mivel generációk óta a családé.

Kötelezhetnek-e az eladásra?

Jelenleg üresen áll a ház. A másik féllel, vagy hozzátartozóival nincs lehetőségem kommunikálni.

Nagyon köszönöm a választ!