élettársi vagyonmegosztas


Izzy # 2022.02.08. 14:32

köszönöm szépen drbjozsef a valaszt...
szerintem akkor ez lesz
es beleegyezek hogy fizessenek ki
elkerulve a pert meg a birosagot...
ami elhuzodhat nagyon sokaig ugyebar...
es meg egy kerdes hogy ha megvasarolta tolem a en reszemet a haszonelvezö kovetelhet tolem valamit is? neki ehhez semmi koze ugye!? ez csak a ket tulajra tartozik...

drbjozsef # 2022.02.08. 05:05

Izzy,

Igen, alapvetően az egy jó ötlet, hogy írásban is lefektetitek, hogy te iz ingatlanrészedet adod, ők X forintot, és ez egyben minden más ingó megosztását és rendezését is jelenti, az élettársi vagyonmegosztást ezzel mindketten befejezettnek tekintitek, további követelésetek egymással szemben nincsen. Akár valamennyire részletezve is, hogy ne utólag találjanak ki valamit, bútorok, autók, egyéb ingóság, akármi.

A pertől semmi nem véd, ilyen szerződés ellenér is beperelhet, mert nem tilos az, legfeljebb sokkal-sokkal kisebb esélye lenne meg is nyerni.

Akár mehet ez az egész egy szerződésben, az ingatlan adásvételibe is bele lehet írni, a földhivatalt nem fogja az zavarni.

Majordomus # 2022.02.07. 15:45

Erre való az ügyvéd!

Izzy # 2022.02.07. 13:00

sziasztok,
na még mindig hivohatnak hogy szeretnenek megegyezni es kifizetni valamennyi osszeget es visszavasarolni tolem a haz felet....
teszem azt megegyezem veluk x osszegben, bemegyek az ugyvedjuk elott lepapirozni mindent, elfogadom a felajanlott penzt atirjuk vissza a nevere az ingatlant az exemnek
oke...
hogyan tudom elkerulni hogy utanna még pereskedjen meg kovetelozzon vissza dolgokat?
tehat ha irnank egy szerzodest es belefoglalnank azt is hogy az adas vetel utan a masik fel kijelenti hogy nincs semmilyen mas kovetelese es nem zaklat tovabb ??? akkor az ugy elkereulheto hogy utanna meg kulon pert inditson ellenem a vagyonmegosztassal kapcsolatban
...??
mert attol felek hogy oke, elfogadom amit felajanlanak de utanna meg abbol is kiforgatnak es nem erte meg az egesz
...
ok lehet emiatt akarjak a birosagot elkerulni?

drbjozsef # 2022.01.28. 05:32

Igen, ha per van, mindenki állít mindenfélét, hoz bizonyítékot amit bír, hivatkozik amire csak tud, aztán a bíró majd dönt valahogy. Ezek a leggusztustalanabb perek általában.

Izzy # 2022.01.27. 18:56

aha...
es ki tanusithatja? mondjuk az exem anyja? nem szamit elfogultnak?
mert akkor az en anyam meg aztmondja hogy nem is igaz mert az nem volt
vagyhogy o vette nekem ajandekba az asztalt negy szekkel....
erted....
szamla az oké ...
es akkor a vetelarat kell felé megfizetni?
de hiszen az mar hasznalt butor azota nem er annyit mint akkor....
es 3 ev utan miert keri?
tudtommal ezek elévülnek....
akkor miert nem kovetelte mikor elkoltoztem....
???
köszi zoldovezeti11

Zöldövezeti11 # 2022.01.27. 14:22

Számlák és tanúk.
Ha nincsen akkor az ilyen dolgok nem léteznek.

Izzy # 2022.01.27. 14:06

Sziasztok
masik topicban mar kerdeztem az exemmel kozos tulajdonban levo ingatlanomrol...
lenyege az egesznek ha 1/2 aranyban az en tualjdonom azt mar nem vehetik el tolem sehogysem... mégha 1 forintert vettem meg tole annakidejen akkor sem...
Most az egyutteles alatt szerzett ún. kozos vagyonszaporulatrol szeretnek kerdezni....
ugyanis en mikor kitettek az utcara, elvittem a butorjaimat meg nehany berendezesi targyat...
ezeket kovetelheti e vissza az ex?
ha igen, hogyan bizonyitja hogy ezeket kozosen vettuk?
felsorolt egy csomo mindent, hogyan bizonyithato hogy tenyleg volt egy fotel vagy egy tuzhely... hogyan bizonyitja hogy az tenyleg en vittem el es nem o ...
??
meghogy egyaltalan letezik az adott dolog
ez az egyik
a masik, ha o mondjuk havonta rendszeresen utalt penzt az en szamlamra bevasarlasra meg miegymas, azt is kerheti e vissza? mondvan azt nekem adta... de en meg visszaadtam neki kezpenzben ...
igazandibol nem a visszadizetesekkel van a problemam hanem hogy mit es hogy lehet bizonyitani hogy az a targy tenyleg letezik vagy csak kitalalja hogy lehuzzon...
akkor mondhatom hogy volt egy millios erteku jacuzzi is es azt meg o vitte el? kerem a felet vissza!
vagy hogy ?
köszi szépen a valaszokat