Ingatlanárverés


Vadsuhanc # 2023.01.28. 09:38

Én azért meghallgatnám. Elolvastam ( remélem nem felületesen ) a problémátokat. Nos lehet azzal járnátok jobban , ha a lakás többi részét eladnátok - akár árverésen kívül - is. Valószínű, hogy erről akar tárgyalni aki jelentkezik.

Amennyiben a lakás többi részéből ki tudjátok az összes tartozásotokat ( mindenkiét ) fizetni és esetleg még marad is valamennyi jobban jártok mintha árverésen áron alul értékesítik és még tartozás is marad.

Nehéz lemondani egy ingatlanról, de még mindig jobb önkéntesen aránylag jól kijönni a végrehajtásokból mint kényszerrel és továbbra is az adóságban nyakig ülve kamatokkal és költségekkel bőségesen megfejelve.

Szóval én meghallgatnám mit akar és mérlegelnék azzal nem kötelezitek el magatokat. ..... Persze neked ehhez már nem sok közöd van.

gerbera317 # 2023.01.28. 09:00

Javítok
Az ingatlan átadásának nem feltétele a vételár kiutalásának vagy az afölötti jogvitának a rendezése.
Én pedig akkor lekérem a tulajdoni lapot
Úgy is van, fizess csak olyasmiért, ami a másik oldal költsége kell, hogy legyen! Egyébként, a tulajdoni lapról csak azt tudod meg, hogy már a vevőé-e az ingatlan, vagy esetleg az ő vevőjéé, a meghatalmazottat éppen nem fogod ott megtalálni.
Nem volna egyszerűbb és költséghatékonyabb kiírni a postaládádra a nevedet, és akkor rögtön megkapnád a neked címzett iratokat vagy legalább az értesítőket?

gerbera317 # 2023.01.28. 08:48

Az ingatlan átadásának nem feltétele a vételár kiutalásának rendezése vagy az afölötti jogvita. Egyébként, az a "lát valamit' egy 171. § (2) bek. második mondata szerinti körülmény (ami egyfajta követelés-lefoglalás) lehet, ugyanis ilyenkor más akadálya a kiutalásnak már nemigen lehet.
Az új tulajdonos meghatalmazottjának nem elég állítania a képviseleti jogosultságát, hanem igazolnia is kell, okirattal. A hatáskörét pedig nem lépheti túl.

Ttamita # 2023.01.28. 07:33

Köszönöm szépen a válaszotokat!

Anyu nem látott meghatalmazást, így akkor pusztán el kell hinnie, hogy az létezik.

Én pedig akkor lekérem a tulajdoni lapot!

Majordomus # 2023.01.27. 20:15

Szerintem kérj le egy tulajdoni lapot hogy most mi a helyzet?

Pkáne ha még pénzt sem kaptál.

osztap # 2023.01.27. 14:21

Ugyanis az, aki megvette a tulajdonrészemet, telefonon közölte vele, helyette valaki más fogja a lakással kapcsolatos ügyeket intézni. Ez szabályos ?
Ha (i) a vevő be van már jegyezve a tulajdoni lapra mint tulajdonos, ÉS (ii) szabályosan meghatalmazta az ügyintézőjét, akkor igen. Egyébként az ügyintézőnek nincs több joga intézkedni, mint a sarki péknek.

Ttamita # 2023.01.27. 13:44

Sziasztok, ha emlékeztek rám, én vagyok az, akinek megvette valaki az 1/4 tulajdonrészét, a lakást még lakja édesanyám. Ki lett azóta fizetve az a tartozás, ami végett ez az egész lett, azonban én a megvett tulajdonrészemért nem kaptam azóta sem pénzt. Mert állítólag lát valamit a végrehajtó. De már elfáradtam, hogy ezzel foglalkozzak, egy dolgot azonban szeretnék megkérdezni. Köteles édesanyám egy olyan emberrel megbeszélni a lakás további menetét, aki egyetlen végrehajtó, vagy bírósági dokumentumban sem szerepel? Ugyanis az, aki megvette a tulajdonrészemet, telefonon közölte vele, helyette valaki más fogja a lakással kapcsolatos ügyeket intézni. Ez szabályos ?

Majordomus # 2022.12.02. 19:58

Ha a lakók zavarnak,őket csak a tulaj rakhatja ki.

osztap # 2022.12.02. 19:52

Akárhogy is indul el a tulaj, a járásbírósághoz kell fordulnia. De inkább keress (sőt, akár fizess) a szomszédnak egy ügyvédet, ha nem nézed ki belőle, hogy végigvisz bármit is saját maga a bíróságon.

Amint mondtam, a házat nem zárja le a bank, ha a szomszédod meg az állam a tulaj. Felejtsd el.

Ingatlan5 ev # 2022.12.02. 18:35

Ha valahogy rávennem a tulajt H mondja azt h nem engedte őket oda akkor hova kellene fordulni H kiürítsék a házat???

Ingatlan5 ev # 2022.12.02. 18:31

Nem írtak semmi papírt ők ehhez alpáriak ez egy romos ház még villany sincs benne.Csak a tulaj beengedte és nem meri kitenni meg nem is érdekli mert ő is egy alkoholista.
Akkor ez most azt jelenti h a házat le se zárja a bank ??

osztap # 2022.12.02. 18:11

Ingatlan5 ev,

A bank semmit nem fog csinálni a lakókkal. Nem teheti, mert nem tulajdonos. Az állami tulajdonosra meg szerintem ne nagyon számítsatok.

Hogy mennyire könnyű a lakókat kitenni, az attól függ, hogy a tulaj beengedte-e őket, vagy nem. Ha igen (pl. szívességi lakáshasználat, vagy határozatlan idejű bérleti szerződés), akkor csak perrel tudja őket kitenni, számítson rá egy évet plusz a végrehajtásra pár hónapot. Ha nem (önkényes lakásfoglalók, vagy 60 napon belül lejárt határozott idejű bérleti szerződés), akkor a bíróság nemperes eljárásban 5 napon belül dönt a kiürítésről, és a végrehajtó 3 napon belül kiürít. Melyik volt?

A szomszéd azt mondja ő már visszaküldött egy papírt a banknak H lemond a házról mert nem vállalja a tartozást ami a házon van
A szomszéd azt hiszi, hogy itt van Amerika... Ahol ezt lehet csinálni. Magyarországon ilyen nincs, itt az adós felel a tartozásért, nem a ház. Ha a ház eladásából nem tudja az összes tartozást kifizetni, akkor a végrehajtás tovább folyik ellene, és próbálják behajtani rajta a maradékot. A legjobb, amit tehet, hogy fizet. Ha nem tud, akkor kérje a bankot, hogy a bank a végrehajtótól kérje az ingatlan árverezését. Akkor majd az új tulajdonos rendet fog tenni. Kapott már a szomszéd esetleg az ingatlan becsértékének megállapításáról levelet a végrehajtótól? Az segítene.

Ingatlan5 ev # 2022.12.02. 16:42

Sziasztok segítséget szeretnék kérni!!!
Az utcába van egy ház amit tudni kell róla
Van rajta tartozás pár millió
A tulajdoni lapon az állam szerepel meg a szomszéd aki mindenféle jött ment embereket beenged oda lakni de most olyan emberek költöztek oda akik soha nem mennek el .A szomszéd azt mondja ő már visszaküldött egy papírt a banknak H lemond a házról mert nem vállalja a tartozást ami a házon van .Hogy lehetne meggyorsítani a folyamatot H lezárja a bank a házat.??
Ha az államnak íratnák ügyvèddel levelet ők lezárhatnák a házat.???
Egyáltalán a bank lezárhatja ha fele az államé??
Köszönöm a választ

Majordomus # 2022.11.16. 21:39

Sok sikert...

Ttamita # 2022.11.16. 05:37

Majordomus,
ez most óriási segítség volt, hálásan köszönöm, pont ma tervezem, hogy hívom az irodát. Tudom, mit kell mondjak neked köszönhetően!

Majordomus # 2022.11.14. 20:28

Kérni kell a küldeménykövetést,és megadni az email címet. Kb.38 óra a kézbesítési idö.

NarcisztikusbantAlmazott # 2022.11.14. 04:55

hm... a laptopon úgy látom, egy régebbi profilom maradt megjegyezve, ahova nem tudtam belépni, ezért nyitottam a Ttamitát. Marad a telefonon történő bejelentkezésem, a keveredés végett.

NarcisztikusbantAlmazott # 2022.11.14. 04:51

Majordomus,
látod? éppen ezért nem értem, esetemben mi van.

Majordomus # 2022.11.13. 21:11

Hm.
Engem emailban tájékoztatott a posta hogy a küldemény kézbesitésre került!.

Ttamita # 2022.11.13. 07:49

@Majordomus, elnézést a kései válaszért, csak közbeszólt egy hosszú kórházi bent tartózkodás.

Igen, köszönöm, figyeltem, első körben postai úton adtam fel egy levelet, de mivel nem jött válasz, felkerestem az irodát. Nem igazán értem, de csak ezt a választ kaptam, h ha majd megérkezik neki a postai tértivevény (21.században?) , aminek 15 nap szokott lenni az átfutási ideje, majd utána van valamilyen másik ilyen jellegű türelmi idő, ami viszont 45-60 nap és ebben az időintervallumban fogják postai úton kiküldeni a pénzt.

Majordomus # 2022.10.18. 19:24

A 15 napos határidőre figyelj!

Ttamita # 2022.10.17. 14:43

Majordomus,
rendben!

Majordomus # 2022.10.16. 19:43

Majd számolj be...

Ttamita # 2022.10.16. 13:25

Majordomus,
köszönöm, ezt fogom tenni.

Majordomus # 2022.10.13. 21:59

Keresd meg a végrehajtót és egyeztessetek.