Ingatlanárverés


gerbera317 # 2022.08.29. 08:52

A perfeljegyzés igazából csak arra jó, hogy ha a végén olyan ítélet születik, ami befolyásolja az árverési vevő tulajdonszerzését, akkor az orra alá lehessen dörgölni, hogy "ott volt a perfeljegyzés, hülyegyerek, kellett neked árverezni?". Egyébként nem befolyásol semmit. Az ingatlan ugyanúgy elárverezhető, a befolyt vételár ugyanúgy felosztható és kiutalható, mintha ott sem lenne a perfeljegyzés.

bcs0505 # 2022.08.29. 09:07

"ott volt a perfeljegyzés, hülyegyerek, kellett neked árverezni?"
ez vilagos is , csak itt az a helyzetzet hogy MÉG NINCS fent a perfeljegyzés, viszont az árverés (licit) már lezajlott ....
tehát ha a feljegyzés felkerülhet az árverési licit útán is ? és ez befolyasolja a vevő jogi státuszát ?

gerbera317 # 2022.08.29. 09:31

@bcs
Nem. Ha várhatóan befolyásolná, akkor a perben eljáró bíróság felfüggesztené a végrehajtást. Nem tette, nyilván okkal. Az ilyen perek a perfeljegyzéssel együtt többnyire, legfőképpen pedig így, utólag valami halovány kísérlet a fedezetelvonásra.

bcs0505 # 2022.08.29. 09:33

nagyon szépen köszönöm , hogy időt szánt a válaszra

Majordomus # 2022.08.29. 19:04

És gondolom el is kelt az ingatlan.

Ttamita # 2022.10.11. 15:28

Sziasztok! Megtörtént az 1/4 részem elárverezése, az ügyvéd meg is küldte erről a hivatalos iratot, kvázi nem vagyok lakás tulajdonos többé. A lakás megmaradt két tulajdonosát is felkereste, hogyan képzelik vele a továbbiakat. Azonban én ma kaptam ugyan attól a végrehajtótól egy levelet, miszerint ötszázezer forintot haladéktalanul fizessek meg, tőketartozás, perköltség, perköltség kamata, végrehajtást kérőnek felmerült költség, stb állnak rajta. Illetve, hogy nyilatkozzak a vagyontárgyaimat terhelő zálogjogról, ami nehéz lenne, tekintve se lakásom, se autóm, semmim nincsen. De részletet kérhetek. Én már a padlón vagyok, fogalmam nincs, hogyan tovább. Csak gondoltam megosztom veletek a folyamatot , mert kedvesen segítettetek nekem pár héttel ezelőtt.

osztap # 2022.10.11. 19:58

Ttamita,

Gondolom, ez az árverés után megmaradt adósság. Ha nem vitatod (Te csináltad, nem évült el), akkor ki kell fizetni. Másfél éve gondolkodás nélkül mondtam volna, hogy kérj minél hosszabb részletfizetést, de a mai kamatok mellett inkább azt mondom, hogy olyan gyorsan fizesd, ahogy bírod. Menj be a végrehajtóhoz.

Majordomus # 2022.10.11. 20:17

Lehet kötni irásbeli megállapodást.

Ttamita # 2022.10.12. 04:07

osztap,
igen, sajnos a jelenlegi gazdasági helyzetben az egyetlen elfogadható megoldás a minél hamarabbi visszafizetés, nagyon köszönöm, hogy írtál! Mindenképp felkeresem a végrehajtót!

Majordomus,
mire hivatkozzak, segítenél ebben kérlek?

Illetve egy kérdés merült fel bennem, mi van abban az esetben, ha kedvezőtlen fordulat alakul és nem tudom fizetni a fél millió forintot, amit természetesen fizetni akarok, de jelenleg egy káosznak látok mindent . Mert eladnám én bármiket, ha lenne, hogy rendezni tudjam, de semmim nincs, most pedig állást keresek pár hónapja, ergo onnan sem tud vonni, ami szintén megoldás lehetne! Kellemetlen leírni is, de én rettegek, h börtönbe kerülök, ez lebeg tegnap óta a szemem előtt.

Ttamita # 2022.10.12. 04:22

Még annyit szeretnék kérdezni, hogy ha három milliót helyezett az ügyvéd letétbe a végrehajtónál, akkor abból az összegből nekem mennyi jár, már, ha jár valamennyi? Mert akkor abból egy összegbe kifizetném a fél milliót! Nem tudom, mert soha ilyen helyzetbe nem kerültem, hogy ha kapok pénzt, azt mikor? Mert jelenleg 15 nap áll értelemszerűen rendelkezésemre.

papinianus88 # 2022.10.12. 06:22

Ttamita, valószínűleg új végrehajtási ügy került kiosztásra a végrehajtó részére, azt megindította. Miért ügyvédi letéti számláján van? Nem a végrehajtóin? Ha elárverezték, akkor nem az ügyvéd számláján kellene lennie. Amúgy vissza csak annyit kapsz, amely a tartozásaid mértékén felüli. Lényegében, az 500.000 - Ft-os ügyben is lefoglalásra kerül. A végrehajtóval egyeztess, mert így nem teljesen kerek.

Ttamita # 2022.10.13. 03:17

papinianus88,

köszönöm neked, hogy válaszoltál! A végrehajtónál van az összeg letétben és akkor legalább ez is kifizetésre kerül, ha levonja a három millióból. Igen, igazad van, ez egy másik tartozás lesz.

Majordomus # 2022.10.13. 21:59

Keresd meg a végrehajtót és egyeztessetek.

Ttamita # 2022.10.16. 13:25

Majordomus,
köszönöm, ezt fogom tenni.

Majordomus # 2022.10.16. 19:43

Majd számolj be...

Ttamita # 2022.10.17. 14:43

Majordomus,
rendben!

Majordomus # 2022.10.18. 19:24

A 15 napos határidőre figyelj!

Ttamita # 2022.11.13. 07:49

@Majordomus, elnézést a kései válaszért, csak közbeszólt egy hosszú kórházi bent tartózkodás.

Igen, köszönöm, figyeltem, első körben postai úton adtam fel egy levelet, de mivel nem jött válasz, felkerestem az irodát. Nem igazán értem, de csak ezt a választ kaptam, h ha majd megérkezik neki a postai tértivevény (21.században?) , aminek 15 nap szokott lenni az átfutási ideje, majd utána van valamilyen másik ilyen jellegű türelmi idő, ami viszont 45-60 nap és ebben az időintervallumban fogják postai úton kiküldeni a pénzt.

Majordomus # 2022.11.13. 21:11

Hm.
Engem emailban tájékoztatott a posta hogy a küldemény kézbesitésre került!.

NarcisztikusbantAlmazott # 2022.11.14. 04:51

Majordomus,
látod? éppen ezért nem értem, esetemben mi van.

NarcisztikusbantAlmazott # 2022.11.14. 04:55

hm... a laptopon úgy látom, egy régebbi profilom maradt megjegyezve, ahova nem tudtam belépni, ezért nyitottam a Ttamitát. Marad a telefonon történő bejelentkezésem, a keveredés végett.

Majordomus # 2022.11.14. 20:28

Kérni kell a küldeménykövetést,és megadni az email címet. Kb.38 óra a kézbesítési idö.

Ttamita # 2022.11.16. 05:37

Majordomus,
ez most óriási segítség volt, hálásan köszönöm, pont ma tervezem, hogy hívom az irodát. Tudom, mit kell mondjak neked köszönhetően!

Majordomus # 2022.11.16. 21:39

Sok sikert...

Ingatlan5 ev # 2022.12.02. 16:42

Sziasztok segítséget szeretnék kérni!!!
Az utcába van egy ház amit tudni kell róla
Van rajta tartozás pár millió
A tulajdoni lapon az állam szerepel meg a szomszéd aki mindenféle jött ment embereket beenged oda lakni de most olyan emberek költöztek oda akik soha nem mennek el .A szomszéd azt mondja ő már visszaküldött egy papírt a banknak H lemond a házról mert nem vállalja a tartozást ami a házon van .Hogy lehetne meggyorsítani a folyamatot H lezárja a bank a házat.??
Ha az államnak íratnák ügyvèddel levelet ők lezárhatnák a házat.???
Egyáltalán a bank lezárhatja ha fele az államé??
Köszönöm a választ