Társasház biztositás


zsuzska263 # 2023.05.25. 00:31

Majordomus

Igen, van közösköltség tartozásom, mert decemberben kértem, h kb augusztusig nem fizetek, de utána törlesztem.
Erről van írásos beleegyezés a közösképviselőtől, h engedélyezi.
Csak, ebben az emailben azt keri, ha elkezdek törleszteni, legyen erről szerződés, milyen ütemezésben lesz fizetve.
Itt van-e lehetőségem, ebben a szerződésben leírni, mert ez még nincs megírva és aláírva, h a biztosítasi károm 172 ezer, amit ha lehet nem fizetnék addig ki, amig meg nem térül a károm?
(Tegnap hívtam a biztosítot, és nem küldte még meg, 2 hónap után, a kár elbirálásához szükséges iratokat, )

Köszönöm a választ

drbjozsef # 2023.05.26. 07:10

Hogy lehetne ezt megkötni, h nekem is jó legyen?
Úgy, hogy az legye beleírva, amit te szeretnél, és a közös képviselőnek is megfelel. Hiszen anélkül nincs megállapodás.

zsuzska263 # 2023.05.26. 21:51

Majordomus

Azzal segítene nekem, ha intézné a biztosítási károm, de inkább időt húz....

Kértem az Érintésvédelmi jegyzőkönyv et, és a többit, h intézzem, válasza:
valakinek régebben le kellett adnia, ezt próbálja visszaszerezni 2 hónapja.

siSsi56 # 2023.05.27. 11:58

Tisztelt Fórumozók. Elnézést kérek, amiért véletlenül nem a megfelelő alcímet választottam !

Majordomus # 2023.05.27. 20:29

Akkor 6.26-án lesz a közgyűlés? Vagy elírtad a dátumot?
.a közös képviselő díja nem külön napirendi pont hanem a költségvetés része.
Ha a költségvetést elfogadják akkor a díjemelést is.

Miért csodálkozol a díjemelésen 24 % infláció mellett?

A perköltséget nem hárithatja át a tulajdonosra, az a társasház költsége.

Itt indokolt esetben a közgyűlés kötelezhetné a képviselőt a kár megtéritésére,mert szakmai hibájából utasitotta el a bíróság az szmsz-t.

.
Az szmsz hiánya nem függeszti fel a közös képviselő és a közgyűlés jogköreit,és a törvényben leírtakat nem is korlátozza.

Majordomus # 2023.05.27. 20:34

Egyébként tényleg a képviselő dönti el a béremelését és a mértékét, mivel a költségvetés összeállitása a képviselőbkizárólagos hatésköre, a közgyűlés meg vagy elfogadja vagy nem.

siSsi56 # 2023.05.28. 07:56

Elnézést 2023.05.26.kán volt a k.gyűlés.