Vízelvezető árok


Anna_Anna # 2023.10.28. 11:03

Sziasztok!

A kérdésem/problémám a következő lenne: Tavaly vettünk egy házat, a főútról az udvaromon és kertemen keresztül fut egy vízelvezető árok. A régi tulaj engedélyezte ezt még évekkel ezelőtt, mert az utca vizelvezetését csak így tudták megoldani, a kertemen túl egy nagy nádas rész van és oda folyik, aztán túl büdös volt tőle mindig az udvaron és megreklamálta, hogy temessék be és csővel vezessék el a kertig, tehát nyílt árok mostmár csak a kertben van. Viszont nekünk a nyársalós kiülős rész a hátsó kertben van. Az árok közvetlenül a szomszéd kerítés mellett van, én és ő is többször jeleztük a hivatalban, hogy tisztítsák rendszeresen mert büdös. A polgármester azt mondta az ő feladatuk. Tavaly óta már minimum tízszer mentem be és kértem, nem foglalkoznak vele. Levágni csak fűkaszával lehet ott a füvet ami nekem nincs ezért mindig fogadnom kell valakit a saját pénzemen. Most én másztam be gumicsizmában és tisztítottam ki. De az én telkemre nem kell, a hivatalt pedig nem érdekli csak ígérgetnek. Tudom a ház előtt a tulaj kötelessége kitakarítani viszont én nem kértem, hogy egy kb 30 méteres árok húzódjon a kertemben. Szeretném ha azt is becsöveznék és betemetnék. Mit tudnék tenni? Egyáltalán tudok valamit?