Átminősítési engedély


nanemaaa # 2024.04.18. 11:56

Első feladatot, hogy tervezőt fogadj, aki megtervezi a tetőtéri lakás kialakítását. Ezzel a helyi önkormányzathoz fordulhatsz településképi bejelentéssel, ahol ha adnak engedélyt, leírják majd, hogy mik a feltételek. Ennek alapján eldöntöd, hogy lesz lakásod vagy sem. Ha mégis úgy alakul és kialakítod a lakást, akkor az önkormányzattól hatósági bizonyítványt kell kérned az önálló rendeltetési egységek száma és rendeltetésének megváltoztatásáról. Ha mindent terv szerint és az előírt feltételeknek megfelelően teljesítettél, akkor kiadják a hatósági bizonyítványt. Ez alapján már "csak" a társasház alapító okiratot kell módosítani, amit sanszos, hogy a jelenlegi társtulajdonos nem fog aláírni. Ekkor viszont bírósághoz kell fordulni az alapító okirat módosításának bírói ítélettel történő jóváhagyása érdekében. Ha a per jogerősen lezárul, hipp hopp már meg is vagy, csak az eddig beszerzett iratokat kell beadnod átvezetés céljából a földhivatalhoz. 1-2 év, és meg lehet csinálni az egészet.

Gorog # 2024.04.17. 12:17

Nyugdíjas vagyok es egy gazdasagi bunugy aldozata lettem (ami mèg nem fejeződött be) de amiből nem règ egy 1/2 rèszes ingatlan “boldog” tulajdonosa lehettem. Azèrt írtam, hogy “boldog”, mert mind ez idáig (egy év óta) “hajléktalan” státuszom volt. Ez egy 100 m2-es tetőtèri EGYÈB elnevezèsű tàrsashàzi ingatlan, melynek a màsik 1/2 rèsz tulajdonosa X egy gonosz, írígy, megkeseredett hölgy. A levàlasztàs megtörtènt az előző tulajdonos ideje alatt (csak ő nem fizetette ki a ràeső rèsz költsègeinek a felèt), ès X most tőlem akarja behajtani a levàlasztàsi ktsègeket, màskülönben az egèsz tàrsashàzat ellenem fogja mozgòsìtani. Mivel semmit nem tudok, hogy hovà forduljak ès hol kezdjem az egeszet, hogy az EGYÈB ingatlanbol lehessen egy kulon helyrajzi szàmù sajàt ingatlanom, ezèrt fordulok hozzàtok, hàtha el tudjàtok nekem magyaràzni, hogy mit, hol kell beadni es kb. menyibe fog mindez kerülni. Sajnos azt sem tudom, hogy a mèrőòràkat (víz, villainy, gáz) milyen uton módon tudnàm igènyelni és mikor, melyik irat beszerzése után, hogy legalàbb normàlis körülmènyek között èlhessek és ne ismerősök megtűrtjeként. Köszönöm hozzáértő segítségeteket.