Különvagyon


Kovács_Béla_Sándor # 2024.05.29. 05:33

Hiszen magad írtad: az ingatlan 1/2-1/2 arányban közös tulajdonotok.

Vivi81 # 2024.05.28. 17:44

Majordomus válasza tényleg félreérthető ,így visszaolvasva.Azzal tisztában vagyok,hogy a mostani értéke magasabb az ingatlannak,és az 50%-a is nyilván magasabb,mint az akkori 50% ,amit különvagyonként beletettem. Így még akkor nem kaptam választ a kérdésemre.
Köszönöm a helyreigazítást drbjozsef!

Vivi81 # 2024.05.28. 17:33

Mivel 12 éve értékben adtuk meg az adásvételi szerződésben ,hogy a vételár mekkora része volt a különvagyonomból fizetve,ami akkor a vételár fele volt,nem tudtam,hogy most egy esetleges eladás,vagy vagyonmegosztás esetén az az akkori összeg számít különvagyonomnak,vagy arányosan nőtt -e a ház értékével,a mostani ár felére.

drbjozsef # 2024.05.28. 10:42

Azt köszönöd, hogy a professzor konstatálta, hogy most többet ér egy ingatlan, mint 12 évvel ezelőtt? Tényleg ez volt a kérdésed? Azt hitted, ma olcsóbb egy ingatlan, mint egy évtizede? Most vagy én nem tudok szöveget értelmezni, mert nekem nem ez tűnt a kérdésednek, vagy senki más...

Vivi81 # 2024.05.28. 07:37

Köszönöm!

Majordomus # 2024.05.27. 20:12

Természetesen a mostani eladási ár 50%-a lényegesen több mint amit annak idején különvagyonként beletettél.
.

Vivi81 # 2024.05.27. 14:50

Kedves Fórumozók,Hozzáértők!
Segítségeteket szeretném kérni.
Egy ingatlan vásárlása 12 évvel ezelőtt 50%-ban az én különvagyonomból történt,értékben lett ez belefoglalva az adásvételi szerződésbe ,a fennmaradó részt a párommal együtt felvett,és együtt kifizetett hitelből fizettük.Mimdketten 50-50%-ban lettünk tulajdonosok. Azóta az értéknövelő felújításokat közösen csináltuk. Az ingatlan most már többszösét éri az infláció ,és az ingatlanpiac változása miatt is.Ha most eladjuk,és osztozni kell,mekkora részt követelhetek? A mostani érték 50%-a a különvagyonom,vagy csak az az összeg,ami különvagyonként a szerződésben szerepel?

Előre is köszönöm válaszát!