Közös tulajdon megszüntetése.


Majordomus # 2024.03.05. 20:08

Levél jő .....

Kovács_Béla_Sándor # 2024.03.05. 09:55

Fognak szólni. :)

tulaj01 # 2024.03.05. 08:51

Köszönöm! Akkor fizetek letétbe, ahogy írtátok. Az öt évet észben tartom.

Majordomus # 2024.03.04. 21:16

Oda már utalni is tudsz.

drbjozsef # 2024.03.04. 15:45

tulaj01,

Be kell adnod a határozatot meghozó bíróságra egy letét elhelyezés iránti kérelmet.
Keresd meg az adott bíróság gazdasági irodáját, biztos segítenek a részletekben.

Kovács_Béla_Sándor # 2024.03.04. 13:28

Hogyan tudom kérni azt a bíróságtól, hogy nettó módon fizethessek
Azt már lekésted.
De annyit csak megér, nem?
Jó lesz, ha bírósági letétbe fizetsz. (Ha öt évig nem jelentkezik érte, még vissza is kapod.)

a bejelentett címén nem elérhető”.
Ezt ne nagyon hangoztasd, mert akkor jogszabálysértő a meghagyás.

tulaj01 # 2024.03.04. 11:43

Kedves Fórumozók!

A házamnak rajtam kívül van egy kistulajdonosa, akit sok éve nem tudok elérni. A bíróságtól kértem a közös tulajdon megszüntetését. Ügyvédem nincs. A bíróság meghagyást adott ki. Ebben az van, hogy fizessek x forintot neki ellenértékként, ő meg fizessen nekem y forintot perköltségként. A meghagyás most jött, még nem jogerős.

Hogyan tudom kérni azt a bíróságtól, hogy nettó módon fizethessek a társtulajdonosnak, azaz x mínusz y forintot? A jogerő előtt vagy után kérjem?

Ha jogerőre emelkedik a meghagyás, hogyan tudok neki fizetni? Nem tudom a bankszámlaszámát, az összeg nagy ahhoz, hogy postai csekken feladhassam, és a bejelentett címén nem elérhető. Azt hallottam, hogy a bíróságnak lehet letétbe fizetni. Hogyan kell ezt kérnem?

gerbera317 # 2021.02.23. 13:48

Jó, akkor folytassuk a másik topikban!

Tomi8821 # 2021.02.23. 13:35

Elnézést rossz helyre írtam az előbbi kérdésem

Tomi8821 # 2021.02.23. 13:13

Ez van a levélben szó szerint:
Végrehajtási költség előleg 29754ft

gerbera317 # 2021.02.23. 13:11

Az adós nem fizet végrehajtási előleget. És ha mégis kellene (nem kell!), akkor sem a végrehajtást kérő felhívására. Egészen biztos, hogy nem erről szól az a felhívás. Olvasd el jobban!

Tomi8821 # 2021.02.23. 13:07

Jó napot.
Kaptam az OTP faktoringtól egy levelet , hogy fizessek be 30 ezer forintot végrehajtási előlegként egy olyan végrehajtási ügyben ahol én csak örökös vagyok nem adós , egy ingatlanrészt örököltem amelyen hitel volt. Az ügyintéző azt mondta hogy be kell fizetnem de én úgy tudom hogy dologi adósként én csak a hagyaték tárgyaival esetemben az ingatlan részemmel felelek amíg a tulajdonomban van. Ha elárverezik az ingatlanrészem abból a végrehajtó megkapja a végrehajtás díjat és a maradékot az OTP faktoring. Be kell fizetnem a végrehajtási előleget?

Tomi8821 # 2020.12.01. 04:33

Kedves József.
Köszönöm szépen a válaszát ,igen csak zálog kötelezett vagyok, csak az ingatlanrészt örököltem.

drbjozsef # 2020.11.30. 18:34

Tomi8821,

Részedről nem változik semmi.

Ha ilyen per indulna, a bank azonnal érvényesíté a jelzálogát, és magához váltja a végrehajtási joggal terhelt tulajdonrészt feltehetőleg.

Ha csak zálogkötelezett vagy, akkor csak az ingatlannal felelsz, mással nem. Ezen nem változtat sem a per, sem az árverés.

Kovács_Béla_Sándor # 2020.11.30. 17:43

Karatnaibodó
Te is úgy kérdezel, hogy valójában állítasz. (Pl. "Miért vagy ilyen hülye?")

Mi a konkrét problémád, mennyben érint téged a tényállás?

NJucó # 2020.11.30. 13:56

Kedves József!

Nagyon köszönöm minden egyes szavát, igazán hálás vagyok. Így is teszünk. Megpróbáljuk eladni nyomott áron.

Tomi8821 # 2020.11.30. 12:15

Elnézést ha rosszul fogalmaztam az előző kérdéseimet.
Én zálogkötelezett vagyok ebben a bedőlt deviza hitelben ami végrehajtás alatt ál, és 6/24 tulajdoni részem van benne. A most 3/24 tulajdoni részt szerzett árverési vevő ha közös tulajdon megszüntetését kezdeményezi az rám milyen hatással van, jelenleg csak az ingatlan részemmel felelek az örökölt tartozásért, ha közös tulajdon megszüntetése megtörténne akkor mit kérhet tőlem a végrehajtó?

Karatnaibodó # 2020.11.30. 12:02

Milyen jellegű kereset fajtát kell készíteni akkor, amikor a Földhivatali ingatlan-tulajdoni nyilvántartásban egy olyan kétlakásos, azonos betonalapra, azonos betonkoszorúkkal, egységes szerkezetű tetőácsolattal, fedélszékkel, egy azonos osztatlan padlástérrel, három kéménnyel és mellette szellőzőkürtőkkel, két külön bejáratú, egy-egy család elhelyezésére szolgáló úgynevezett „ikerlakást” magában foglaló épületet. A Földhivatali ingatlan-tulajdoni nyilvántartás két különálló "lakóházként" két helyrajzi számos tart nyúlván? A hibás nyilvántartást magalapozó dokumentumokkal nem rendelkezik, gyakorlatilag nem tudja megmagyarázni, hogy lett egy lakóépületből kettő. Ugyanakkor a jogaiban sértett egyik tulajdonos hiteles közigazgatási okiratokkal építési tervdokumentumokkal, stb tudja bizonyítani, hogy nevezett lakóház egy kétlakásos épület és nem két darab különálló lakóház. GONDOLOM ILYENNEL MÉG NEM SOKAN TALÁLKOZTAK. Köszönöm az ötleteket, a válaszokat elóre

drbjozsef # 2020.11.30. 09:56

NJucó,

Legalábbis hónapokba, de igen, lehet éves nagyságrend.

Kinek a nevén vannak most a mérőórák? Még az elhunyt nevén? Az kb. ugyanakkora hiba. Mint örökös, egyetemlegesen felel a tartozásokért édesanyád is.

Ha kilátástalan a megegyezés, és édesanyád szabadulna akár veszteséggel is a közös tulajdonból, akkor érdemes tudnia, hogy a SAJÁT tulajdonrésze eladásához NEM kell a tulajdonostárs beleegyezése. Elővételi joga van a megkötött szerződés esetén, de engedély nem kell hozzá. Adja el lakottan, áron alul, amely szerződésbe beléphet a testvére ha ki tudja fizetni, ha nem, akkor meg kap a nyakába egy idegen tulajdonostársat, aki nem fog vele lacafacázni. Aki ilyen lakott lakást vesz, az általában tudja mi a teendő. És az fájni fog a nagybátyádnak. Igaz, ez elég nyomott áron fog csak elmenni így...

Lehet, hogy ennek kilátásba helyezése is elég lehet egy közös megegyezéshez.

Ha nem változik semmi, elárverezik édesanyád részét is, meg még egyébként is fizethet, aztán megpróbálhatja perben behajtani a testvérén. De ha ő eddig se tudott fizetni, akkor ez is bukó lesz.

Lakótelepi lakásban legfeljebb a távfűtés nem lemondható. De a gáz, áram, víz minden további nélkül. Miért, mit gondolsz, aki nem fizeti, azzal mit csinálnak?

NJucó # 2020.11.30. 08:17

Elnézést,rosszul írtam. A levelezési cím lett Édesanyámé,az órákat nem iratta a nevére. Lakótelepi ingatlan,tehát a gáz,víz,fűtés lemondása nem lehetséges. Ha elindítanánk egy közös tulajdon megszűntetést,az gondolom évekbe telne...

gerbera317 # 2020.11.30. 07:27

Szerintem nem kéne úgy kérdezni, hogy kérdezel valamit, aztán rögtön az ellenkezőjét is.
közös tulajdon megszüntetését tudja kezdeményezni úgy hogy az ingatlan további tulajdon részein a banknak van bejegyezve végrehajtási joga?
Igen.
csak akkor van esélye megszerezni az egész ingatlant ha megveszi árverésen a többi részt is?
Nem.

Tomi8821 # 2020.11.30. 06:40

Jó napot .
Elnézést hogy vissza kérdezek de mire írta hogy igen?
Van módja a 3/24 új tulajdonrész tulajdonosának közös tulajdon megszüntetésével élni ,végrehajtási joggal terhelt ingatlan esetén amit árvereznek ?
Vagy arra írta hogy a 3/24 tulajdonrész tulajdonosa csak az árveréseken tudja megszerezni az ingatlan további tulajdonrészeit, és így az egész ingatlant ?

Kovács_Béla_Sándor # 2020.11.30. 06:04

Igen.

Tomi8821 # 2020.11.30. 00:05

Üdv ,van egy 6/24 tulajdon részem egy ingatlanban amit az édesanyám után örököltem,de nem lakok ott már 10 éve .Nővérem adóstárs volt a jelzálog hitelnél ami bedőlt és árverezték többször az ingatlan részeket.
A bátyám 3/24 részét megvette valaki, a kérdésem hogy közös tulajdon megszüntetését tudja kezdeményezni úgy hogy az ingatlan további tulajdon részein a banknak van bejegyezve végrehajtási joga ? És árverezteti is folyamatosan az ingatlanrészeket ?
Vagy az 3/24 tulajdonosnak csak akkor van esélye megszerezni az egész ingatlant ha megveszi árverésen a többi részt is?

drbjozsef # 2020.11.28. 18:24

Tehát az első mondatodban leírod, milyen jó is az, ha nem veszi át a küldeményeket, a másodikban nekem meg leírod, milyen hülyeség.

Aha.