Fórum ingatlanügyek régebbi elöl     új hozzászólás

Közös tulajdon megszüntetése.

MajorDomus # e-mail 2019.02.27. 19:11

És mihez kell a szerződés?
és kivel?

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2019.02.26. 21:16

Valami nem kerek azzal a kérdéssel. A helyrajzi számot éppenséggel a földhivatal változtathatja meg. Mit kéne hivatalból átírnia?

www.kbs-ugyved.hu

MajorDomus # e-mail 2019.02.26. 20:09

Telekmegosztás?

3 unoka # e-mail 2019.02.26. 16:53

Tisztelt Válaszadó!
Miért kell új szerződést,ill,szerz.módosítást adni a földhivatalnak, ha a közös tulajdon megosztása miatt változott a hrsz.? Miért nem írja át hivatalból a Földhivatal? Új bürokrácia.

lajcsó # e-mail 2019.02.25. 21:46

Anyuka pert indíthat a gyerekek (tulajdonostársak) ellen a közös tulajdon megszüntetése iránt. Más pert nem nagyon tudok elképzelni.

Dr. Szücs Lajos
Ügyvéd

MajorDomus # e-mail 2019.02.25. 20:51

De milyen részét és kitől?

lajcsó # e-mail 2019.02.25. 13:41

"Indíthat-e pert ilyen formában?"
Anyuka igen, a férje nem.
A facebook-ot meg felejtse el mindenki!

Dr. Szücs Lajos
Ügyvéd

oligaliga # e-mail 2019.02.25. 13:37

hintaló

Milyen alapon követeli, hogy adjátok el a lakást? Anyuka tulajdoni hányada a házastársi közös vagyon része? Mert ha nem, akkor a férjnek semmi köze hozzá, főleg, hogy nem is lakik benne.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2019.02.25. 06:54

felrúgja a megállapodást
Milyen megállapodást?

www.kbs-ugyved.hu

hintaló # e-mail 2019.02.25. 00:32

Kedves fórumozók!

Segítséget szeretnék kérni, lehet, hogy volt már ilyen jellegű téma, de nem találtam.
Szóval adott egy öröklött ingatlan, anyuka és 3 gyereke a tulajdonosok. Anyukának 50%-a van, a másik 50% pedig a 3 gyerek között egyenlő arányban oszlik az egyik gyerek külföldön él egy másik pedig közös megegyezéssel a lakást lakja.
Anyuka összeszedett magának egy narcisztikus férjet, aki a házasságkötés másnapján a facebookon közölte az anyuka nevében, hogy kéri a részét.
Egy hónapon belül összeült a család, természetesen a követelőző férj nem volt jelen csak anyukát küldte, itt elhangzott pár ajánlat, amivel anyuka egyetértett, de a férje nem. Kapott ismét egy ajánlatot, amit szintén kevesellt, majd közös kértük tőle az ingatlan felbecsültetését, mert szerintünk sokat követel. Ezt is megtagadta, majd beleegyezett a további tárgyalások lebonyolítására egy később megjelölt időpontban.
Ezt felrúgván pár hét elteltével mindent letagadott és a facebookon nekiállt nyilatkozásokat kérni (ahogyan ő nevezte a jogi nyilatkozatot),hogy eladhassa a közös ingatlant nélkülünk, majd mikor tudtára adtuk, hogy ennek nem ez a módja, azonnal perrel kezdett fenyegetőzni.
Gyakorlatilag nem zárkóztunk el az eladástól sem, de azt nem követelheti, hogy a távollétemben eljárjon és mégis ezt teszi.
Kérdés a következő:
Indíthat-e pert ilyen formában?
Mennyire állja meg a helyét az, ha a szavát meghazudtolóan felrúgja a megállapodást és mindenféle hivatalos megkeresés nélkül azonnal pereskedni megy?
Igazából arra lennék kíváncsi, hogy működik ez a gyakorlatban, mivel mindennek megvan a maga módja és szerintem egy ilyen követelést egy rendes hivatalos levélnek meg kellene előznie nem a facebookon irogatni a fenyegetéseket.

köszönettel fogadok mindennemű segítséget!

MajorDomus # e-mail 2019.02.14. 22:22

És igy olcsóbb is!

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2019.02.14. 10:39

(Kezdeni fizetési meghagyással kell - mivel aligha éri el a hárommilliót. Per akkor lesz belőle, ha ellentmond.)

www.kbs-ugyved.hu

Nagyfülű # e-mail 2019.02.14. 08:03

Köszönöm szépen. A közművek díját is perben tudom majd behajtani?

drbjozsef #   2019.02.14. 07:41

Meg tudom akadályozni, hogy beköltözzön?
Egy módon : ha te előbb költözöl be. Elvileg ekkor sem zárhatnád ki, neki is joga van használni, de ha mint birtokos mégis megteszed, akkor ő pereskedhet, meg követelhet használati díjat. Fordítva meg pont te szívod ugyanezt.

Ha megegyezni nem tudtok az eladásról, indíthatsz bíróságon közös tulajdon megszüntetése iránti pert.

József:laikus paraszt, dilettáns hozzászóló.
Fórumból való jogi tájékozódás kockázatokat és mellékhatásokat rejthet.

MajorDomus # e-mail 2019.02.13. 23:01

Hitelből,amit az eladás után azonnal visszafizetsz

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2019.02.13. 21:42

Nem. Sehogy. Fizesd ki.

www.kbs-ugyved.hu

Nagyfülű # e-mail 2019.02.13. 20:51

Tisztelt fórumozók!
Testvéremmel közösen örököltünk egy házat. Egyikünk sem tudja kifizetni a másikat, ezért szóban megegyeztünk, hogy eladjuk és osztozunk a vételáron. Ennek érdekében megbíztam egy ingatlanos céget, abban a tudatban, hogy közös az akarat az eladásra. A közműveket is átírattam a saját nevemre, ne kelljen az átalányokat fizetni feleslegesen. A ház hónapok óta üresen áll, vevőre várva. Testvérem be van oda jelentkezve, de nem lakik ott.Sajnos teljesen váratlanul megromlott a kapcsolat a testvéremmel, aki most azzal fenyegetőzik, hogy beköltözik a házba, és nem engedi eladni. Kifizetni meg persze nem tud. Meg tudom akadályozni, hogy beköltözzön? Megkérdeztünk egy ügyvédet, szerinte cseréljük le a zárat. De hogyan zárhatnám ki, hiszen 50 % az övé? És mihez kezdek a fogyasztásukkal majd? Kérlek, adjatok tanácsot!

EMILKE # e-mail 2019.02.13. 15:37

Köszönöm a gyors választ, reménykedtem, hogy nem kell senkinek pereskedni...

oligaliga # e-mail 2019.02.13. 15:28

EMILKE

A szolgalom megalapításához és bejegyzéséhez szükséges nyilatkozatot a bíróság ítélete is pótolhatja. Ehhez a testvérednek kell pert indítania.

EMILKE # e-mail 2019.02.13. 15:24

Tisztelt Fórumozók!

Adott egy nyeles telek amelyet a házasságunk előtt (2000-ben) én kaptam ajándékba. Erre a telekre volt férjemmel építettünk közösen egy családi házat. Az ingatlan 3/5 (én tulajdonom) és 2/5 (volt férjem) részben lett megosztva.

A testvérem mellettünk építkezett és szeretnénk, ha az Ő bejárata is a mi nyelünkről lenne.
Annak idején a volt férjem ebbe beleegyezett, de hivatalosan nem lett elintézve, hogy szolgalmi úttá legyen nyilvánítva a bejárati rész.

Sajnos a volt férjem, jelenleg nem hajlandó ezzel kapcsolatban semmit aláírni...
Kérdésem az lenne, hogy mivel a telket én kaptam ajándékba, még a házasság előtt, enyém a nagyobb tulajdoni rész, elég vagyok-e egyedül ahhoz hogy szolgalmi úttá nyilvánítsunk 3mx30m-t a telekből?

Vagy mivel apukám adta a telket mondhatja hogy azt a részt visszaveszi és ő nyilváníttatja szolgalmi úttá?

Van-e bármilyen lehetőségem egyedül intézkedni?

Előre is köszönöm

MajorDomus # e-mail 2019.02.11. 21:02

Az a legokosabb!

Negyi # e-mail 2019.02.10. 12:01

Sajnos nem akar hallani sem róla. Nem lehet vele egyezkedni úgyhogy ahogy tanácsoltátok ügyvéd lesz a vége

MajorDomus # e-mail 2019.02.03. 14:22

Miért nem egyeztek meg?
az árverés a férjednek sem érdeke!

Negyi # e-mail 2019.02.03. 10:10

Köszönöm a hozzászólásokat! Igen már én is utána néztem ennek az ingyenes jogi segítség nyújtásnak, már le is töltöttem hozzá a kérelmet. Az lesz csak a gond, hogy a férjem nem fog belemenni az eladásba, pedig az lenne a megoldás, mert ha árverésre kerül a dolog nem nagyon hiszem, hogy marad min osztoznunk. Ahogy tudom, a sógornőmön keresztül, már megjött a levél a banktól, hogy behajtóhoz kerül az ügy, a jövő hétre van időpontom a panasznapra, mikor beadom a válókeresetet, talán ott majd esetleg adnak valami tanácsot a vagyonmegosztással kapcsolatos ügy elindításához. Legalább is ebben reménykedem.

MajorDomus # e-mail 2019.01.28. 21:44

Ügyvédhez fordulni sok pénzbe kerül!
ügyvédhez nem fordulni meg rengetegbe!
.
.
Ki kell szoritani azt a pénzt.