Zajos szomszédok


nanemaaa # 2009.11.04. 19:30

Gondolta, hogy spórol a gázszámlán, de kiderült, hogy túl nagy fába vágta a fejszéjét. :D
Ha van egy kis szerencséd, nem kap légkalapácsot karácsonyra.

efi99 # 2009.11.04. 17:52

Lehet, hogy fordítva sújt le a fejszével, azért van kalapács hangja.

végrehajtó1 # 2009.11.04. 17:28

Még az is +oldás lehet , hogy segítesz neki fát vágni:)
Előbb el fogy és testedzésnek sem az utolsó...

Bandera # 2009.11.04. 17:07

Hát én már nem tudom mit vág, de azt is úgy csinálja, mint, aki kalapál :S érdekes a technikája. ma szerencsére megkímélt, nem kellett hallgatni, ahogy sz*rakodik...:)

efi99 # 2009.11.03. 17:17

Vagy bükk-kel befuttatott gránitot. Legalább a fejszének is satu lesz.
Ha ennyit felvágott, majd csak abbahagyja, mert el is kell azt tüzelni valamikor. Vagy fogpiszkálókat készít?

végrehajtó1 # 2009.11.03. 14:26

vegyél neki 0,5 köbméter bükköt.Az olyan kemény hogy a kedve örökre elmegy a hasogatástól..:)

Bandera # 2009.11.03. 14:20

Mit lehet ilyenkor tenni?
Én nem panelben, hanem kertes házban lakok, de a szomszéd az idegeimre tud menni.Az év nagy részében nincs gond, de amikor el jön a tél a falra tudnék mászni.Tudniillik fával fűt a házban.Van egy óriási udvara, de neki a tüzifáját (minden egyéb cucca mellett-de ez még nem is zavar + teherautósofőr is úgyhogy el lehet gépzelni mit össze puffogtat azzal is) a házfalunk közvetlen közelében tárolja, igazából a mi házfalunkhoz van felsorakoztatva.de ez nem elég, még a fát is ott vágja, szóval kb. egy méterre a házunktól.el kezdi vágni a fát.eddig oké mert hangja van, de az nem is zavaró.de az már igen, hogy az egész ház beleremeg.egyik szombaton szószerint reggeltől estig vágta a fát, már sík ideg voltam. másnap reggel 7kor megint erre ébredtem. udvariasan átszóltam, hogy nem lehetne-e távolabb vágni a fát a háztól, mert beledübög az egész.erre kérdezni, hogy még alszunk?(gondolhatná hogy vasárnap reggel 7kor persze hogy alszunk)Hát mondom én erre keltem. erre mondja hogy akkor jó, majd később folytatja.9 után folytatta. reggelente attól függetlenül ugyanúgy csinálja (6-7 órakor)de rövid ideig, gondolom gyújtóst vág,...jó ez még kibírható, néhány percet túl lehet élni. de most megint egész délután nyomja.most is miközben ezt írom. nem akarok rossz viszonyba kerülni velük, mert alapjában véve kedvesek, de nem éri fel ésszel, hogy távolabb kellene csinálni a dolgot. én meg már unom az átszólongatást...
lehet hogy nem tűnik oltári nagy problémának, de hosszútávon nagyonis kellemetlen (finomanszólva)...

tassav # 2009.10.29. 07:53

Kedves kadaj01! Félre értettél, legalábbis remélem...
Náluk is gyerekek vannak, de ők még este 10kor játszanak. Nálunk a 3gyerkőc nincs olyan zajjal mint, az Ő 1 gyermekük. Ők este is képesek fúrni. Mi szólunk Nekik ha zajos munka lesz, hogy ne zavarjam Őket. Ők se szó se beszéd... Szerintem normális emberek meg tudnak beszélni elég sok mindent... próbálkoztam
"Ha a szomszéd felkeres téged, és megkér, hogy figyelj oda, mert pihenni szeretne esténként, az nem zaklatás."
Az nem sőt szóltam nekik, hogy szóljanak nyugodtan... ,de szerintük nem vagyunk hangosak és a többi lakó sem panaszkodott még. (Amúgy este mi is alszunk.)Viszont, ha olyanjuk van szinte betöri az ajtót és nekem esnek, akár a gyerekek előtt is, máskor meg mosolyognak és gügyögnek.
"Amúgy, mi az a alvásidő?" Nálad az éjjel azt olvastam, kisgyerekeknél az este és a délután (ebéd után)... ,de nem kioktatni akartalak félre ne értsd. És a szomszéd tudja mikor alszanak a kicsik, mert megkérdezte. Én azt hittem, hogy azért, hogy ne legyen gond, de nem, hanem azért, hogy akkor feltudja költeni Őket. Sajnos ez már biztos, mert mondta.
Amúgy hosszabb a történet, mert osztatlan közös tulajdont saját magának hasznosított (építkezett rá). Az összes szomszéddal haragban állnak, egy mint írtam el is költözött és még sorolhatnám.
"Mellesleg, te baromira el vagy tévedve." Remélem, most már jobban megérted a problémámat. Tanácsodat előre is köszönöm, ha tudsz adni! JA és jó költözködést Neked, rám is az vár.

kadaj01 # 2009.10.27. 10:01

tassav, az a tény, hogy nektek van két gyereketek nem jogosít fel arra, hogy nektek lehet amit mondjuk egy egyedülálló emberkének nem(zajosnak lenni). Mellesleg, te baromira el vagy tévedve. Ha a szomszéd felkeres téged, és megkér, hogy figyelj oda, mert pihenni szeretne esténként, az nem zaklatás. A szomszédnak éppen annyi joga van mint neked. Amúgy, mi az a alvásidő? Úgy gondolod, hogy napközben majd megáll az élet, mert a gyerekeid aludni akarnak? Na ne már!

Amúgy, sajnos én is megszívtam, mert felém két egyetemista költözött egy éve, és olyan szinten megkeserítik az életem, hogy már én is fontolóra vettem a költözést. Hiába kérem meg szépen, tisztelettel, hogy éjjel ne döngessenek, ne futkossanak, be csapkodják az ajtót, ne dobáljanak le súlyzókat a padlóra, le sem szarják. Arra, hogy fapapuccsal járkálnak órákon keresztül egy 40nm-es lakásban, már nem is tudok mit mondani.

tassav # 2009.10.27. 08:09

Kedves fórumozok!
Nekem is hasonló problémám van, de nálam fordított 1 kicsit a dolog.
A szomszéd szerint hangosak vagyunk, de 2 pici gyerek szerintem zajjal jár. Leszögezem nem extrém hanghatásoknak teszem ki a kedves lakót, pl.: leesik 1 tányér; kicsit hangosabbak a gyerekek, mert megjött apa; stb. Állandó jelleggel zaklat, ezek miatt, amiért természetesen elnézést kérek.
A másik oldal: a házaspár rendkívül intelligens (pedagógus az anyuka, ez itt nem általánosítás), de szándékosan akkor zajonganak amikor a pici babánk alszik. BobMester semmi a fazonhoz képest, szerintem a szitán kevesebb a lyuk mint amennyit ez a falukra fúrt. Alvásidőbe a betonkeverő autó betolat és önti a betont, vagy fát vág, ácskodik, fűrészel, autót szerel, veri a falat, stb. Tiszta röhej, csak a kis-feleségem nem tud nevetni rajta, ha nem vagyok otthon és mosolyogva köszönnek Neki.
Tiszta szívvel kijelentem nem szándékosan akkor zajongunk, ha pihennek. Velük ellentétben. Ezt sajnos a férje a kedves hölgynek burkoltan mondta, mikor felköltöttük a gyermeküket.
1 szomszédra már jó hatással voltak, egy kellemesebb helyre is költözött a fiatal pár ;)
Ránk is ez vár tudom, de mit lehet ilyenkor tenni?

lisett # 2009.08.31. 18:59

Kedves Zizi6785!

Valószínű mi is ezt fogjuk tenni, mert már nem bírom sokáig. Hétvégén ki kellett hívnom a rendőrséget, de azt mondták, hogy ők csak szólni tudnak, hogy hagyják abba a zajongást. Azóta is zajonganak. Önkormányzatnál jártam, azt mondták - ilyen miatt nem lehet birokvédelmet kérni. Azt mondta az előadó, hogy mindenki azt csinál a lakásában, amit akar és akkor amikor akar. Tehát amikor a gyerek este 10-kor gördeszkázik, az le van ejte. Míg egyesek jól szórakoznak (hétvégén hatalmas buli volt náluk), addig más szenvedjen. Szabálysértési eljárást indíthatok, ha gondolom. Kösz.
Ja és a legjobb, hogy a szomszédok tartanak tőle, kiderült ugyanis, hogy az előző lakót, akitől vettük a lakást, megfojtogatták a liftben, amikor ő is veszekedett velük. Szép kilátások. Ezért nem tanúskodtak a beadványomon.
Nehéz lesz lakáshitel és teljes felújítás után egy pici babával újrakezdeni. Kívánom a kedves szomszédnak, hogy egyszer őföléje is egy ilyen szomszéd kerüljön!

Zizi6785 # 2009.07.29. 14:56

Kedves Lizett!

El foglak keseríteni!
Mi megjártunk minden fórumot, rendőrség (röhej), önkormányzat (ááááá), még a bíróság volt a legjobb, ahol azt tanácsolták, költözzünk el.
Elköltöztünk!

Ezt javaslom nektek is. Tudom nem könnyű, de kezdjétek el minnél előbb. A zajos szomszéd sosem fog megváltozni.

Zizi

Egyjogász # 2009.06.19. 17:12

Monalisa - vélhetően amerikai filmeken alapuló, pl. Született feleségek - "vigyél sütit a szomszédnak" tanácsain mindíg jót mosolygok. (Úgy látszik, Neked még nem lakott bunkó a szomszédodban, vagy Te is valami amerikai kertvárosban élsz.)
Nálunk egy néninek volt ez a módszere, bunkóék elvették a süti, bezabálták, reggelre letették a néni lábtörlőjére a tányért (koszosan), zajongtak tovább....
Na akkor mondta a néni, ha még egyszer sütit akar vinni a szomszédnak, fogjuk le...:)

monalisa1 # 2009.06.19. 13:33

Egy tányér finom süti, egy ital bor sokat segíthet az ismerkedésben, a probléma átbeszélgetésében. Mert hát panelban rézsut oldalról is zavaró lehet a gyakorta zajongás.

lisett # 2009.06.18. 19:28

Én is gondoltam már rá, hogy viszonozzam a dolgot, de tény, a baba mellett már nem tudom megtenni. Ha persze felkeltik a babát, akkor megy a visszakopogás és a felkiabálás, de amilyen szemetek, és ahogy írtam, úgy egyre jobban csinálják.
Szomszédokkal megpróbálok beszélni, csak az a gond, hogy újak vagyunk, 4 hónapja lakunk itt, a mellettem lévő szomszéd kivételével senkit sem ismerek, nem tudom, hogy belemennek-e a tanuzásba. Mindenesetre egy próbát megér a nyugalmam érdekében. Köszönöm a tippet! Örülnék, ha hasonló módon jóra fordulna a dolog, mint Mókuséletnél!

efi99 # 2009.06.18. 16:28

A szomszéd zajongása - ami nem is fog így megváltozni - mennyiben jobb ?

monalisa1 # 2009.06.18. 14:18

Már megint zöldeket beszélsz., a kérdezőnek kisbabája van, rá való tekintettel csak nem fog zajongani - bármennyire is problémás eset a felső lakó.

efi99 # 2009.06.18. 11:05

Ellencsapást kell rájuk mérni, hülyékkel szemben másképp nem megy.
Amikor elcsöndesednek - aludni ők is szoktak - neki kell állni dübörögtetni a zenét, hangszorókat a plafonhoz rögzíteni, flexelést ilyentájra tartalékolni. 3-4 alkalom után kapcsolni szoktak, rá kell szánni sajnos pár hajnali órát.
Aki kérésre még inkább felhangosítja a zenét, annál eredményt szépszóval, papírral ne várj.

Mókusélet # 2009.06.18. 09:53

Szia lisett!
nekem a közvetlen szomszédaim zajongtak, csak annyi különbséggel,hogy berúgtak, a nő! éjjelente verte a pasit és hogy nyomatékot adjon egy deszkával verte az asztalt.A gyerekem már nem tudott a saját sobájában aludni.Persze csengetésre sosem jöttek ki.Írtam egy levelet a közös képviselőnek,hogy szólítsa fel őket hivatalos formában,amennyiben nem működik, az önk.-nál feljelentem őket szabálysértésért ill. birtokvédelemért a helyi jegyzőhöz fogok fordulni.Aláírattam az összes szomszéddal (12 lakás)nekem könnyebb volt.1 hónap múlva kaptam egy levelet,a szomszédok írták a közös k-nek,hogy tudomásul vették, ehhez tartják magukat.
Azóta csend van:-) ennek 8 hónapja.Előtte évek óta ezt hallgatták a szomszédok.Ne hagyd magad!

lisett # 2009.06.18. 09:38

Köszönöm szépen a tanácsokat, megteszen bejelentést! A közös képviselőnek már szóltunk, ő azt mondta, hogy szerinte az előző lakók emiatt mentek el, állandóan panaszkodtak ők is. (Ha ezt tudom, meg sem veszem a lakást!) Tehát ő is tudja milyenek, de nem tesz, vagy tehet semmit.

kadaj01 # 2009.06.17. 20:22

Így van, a helyi önkormányzat szabálysértési osztálya segíteni fog! Ne legyél gyáva, és írj nekik! Mindent pontosan írj le, lehetőleg tanuval írasd alá(férj is jó)! Közös képviselőnek is illene szólni, valamint a fenti szomszéd szomszédjait is kérdezd meg, hogy mi a véleményük, esetleg írasd alá velük az okíratot mint tanuk!

monalisa1 # 2009.06.17. 19:40

Az önkormányzat szabálysértési csoportjához lehet tértivevényes levelet küldeni és leírni az alantiakat. A zajosság tilalma és a csendháborítás nem csak az éjszakai órákra vonatkozik.

A "Segítségkérés" rovatban számtalan hasonló panaszbeírást lehet olvasni.

Ha tudsz költözz máshová.

"Lisa"
laikus hozzászóló

lisett # 2009.06.17. 19:13

Segítséget szeretnék kérni a felettünk lakó zajos szomszédokal kapcsolatban.
Februárban vettünk egy panellakást, de a dübörgő szomszédokról persze az eladók nem tájékoztatattak bennünket. Napi szinten megkeserítik az életünket.
Reggel, napközben és este is állandóan zajt csapnak. Este, még 10-11-kor is a gyerek gördeszkázik, labdázik, a kutyával játszik, golyókat gurít, szaladgál a lakásban. A bútorokat állandóan tologatják, reggel 5-kor, vagy este 11-kor, de napközben is. Minden nap bömböltetik a zenét. Az erkélyről rendszerint leöntenek a mi erkélyünkre valamit, már a ruhákat sem merem kitenni. A fürdőszobát állandóan eláztatjak.
Kértük őket szép szóval és már durvábban is, hogy hagyjanak fel a zajongással, mert már az őrületbe kergetnek minket. Mikor megvettük a lakást még terhes voltam, akkor sem tudtam tőlük pihenni, amióta megszületett a babám, azóta pedig a baba sem. Állandóan felriad a zajokra. Volt olyan, hogy mertem szólni, hogy felkeltették a gyereket, erre azt mondta a fickó, hogy "OK, akkor most még jobban felteszi a zenét!" - úgy is volt! Mit lehet ellenük tenni? Hogyan érhetném el azt, hogy nekem is jogom legyen a saját lakásomban a nyugalomhoz és a csendhez? Miért kell ezt eltűrnöm?!