Fórum ingatlanügyek régebbi elöl     új hozzászólás

Zajos szomszédok

Szomorú örökös #   2020.06.18. 15:17

wers

És valahol pont ezért nem volt jó a hasonlatod, mert említett személyek a szívük mélyén hatalmas barátok voltak. :-)

Szomorú örökös #   2020.06.18. 15:16

wers

Elképzeltem ha ti szomszédok lennétek. Walter Matthau & Jack Lemmon Suliban már rég szétültetett volna titeket a tantónéni.

Vagy a kedves fórumtárshoz mentőt kellett volna hívni. Mert hogy már régen pofán vágtam volna, az tuti.
De az is tuti, hogy csak fotelhuszárként bátor ő, élőben már nem ilyen nagy legény. :-)

De hogy egy olyan egyszerű mondatot, miszerint „a barátaimat én válogatom meg és ő nincs a listán”, miért nem képes értelmezni, azt végképp nem értem. Már egy elsős dedós is megértette volna elsőre, neki eddig talán tizedjére sem sikerült. :-D

wers #   2020.06.18. 12:49

Topik címe: zajos szomszédok

Elképzeltem ha ti szomszédok lennétek.

Walter Matthau & Jack Lemmon

Suliban már rég szétültetett volna titeket a tantónéni.

Szomorú örökös #   2020.06.18. 05:53

drbjozsef

Csak áfaalanyokra vonatkozik.

Ez sem igaz ebben a formában, mert az alanyi mentes adózóknak is kötelező - azok pedig ugyebár nem ÁFA-alanyok. Abban igazad lehet, hogy az a magánszemély, aki még csak adószámot sem kér a lakáskiadáshoz, annak nagy valószínűséggel nem kell.

drbjozsef #   2020.06.18. 05:50

Csak áfaalanyokra vonatkozik. A magánszemélyként lakást kiadók 99%-ára egyelőre nem.

József:laikus paraszt, dilettáns hozzászóló.
Fórumból való jogi tájékozódás kockázatokat és mellékhatásokat rejthet.

Szomorú örökös #   2020.06.18. 05:41

Úgy érted, hogy minden számlát látni akar

Ha jól sejtem, az online számlázás általános bevezetésére gondoltál ezzel. De az special már július 1-től kötelező minden vállalkozó számára. De egyelőre még csak az adószámos alanyoknak kiállított számlákat akarja látni. Sőt megmarad a papíralapú számlák kilállításának a lehetősége is. Annyi csak a kivétel, hogy ha a számla címzettje nem adószámos adóalany, akkor azt a számlát nem kell a NAV felé továbbítani.

drbjozsef #   2020.06.18. 05:36

Január 1-től minden magánszemélynek kiadott bizonylatot látni fog a Nav.

Hát nem.

bermuda háromszög #   2020.06.17. 22:29

Úgy érted, hogy minden számlát látni akar .....
A cégest halasztották,
a múltkor is

MajorDomus # e-mail 2020.06.17. 21:25

Január 1-től minden magánszemélynek kiadott bizonylatot látni fog a Nav.

bermuda háromszög #   2020.06.16. 20:35

Ha ismeretlen tettes teszi fel, akkor bizony bűntény

drbjozsef #   2020.06.16. 20:29

Nofene, január 1-től bűntény lesz ide kérdést feltenni?
Upsz, ez is kérdés volt. Mik vannak...

MajorDomus # e-mail 2020.06.16. 19:13

Hááát,január1-től ez a kérdés már nem lesz kérdés....
.
Továbbra is úgy vélem ez a polgár és a Nav "belügye".

Szomorú örökös #   2020.06.16. 05:35

Már az is bűntény, ha valaki ide feltesz egy kérdést?

Az nem, de ha valakit azzal vádolsz meg, hogy „tuti nem adózik a kiadott lakása után”, az már igen komolyan büntetendő, mivel nagy nyilvánosság előtt történik.

.......barátom!

És még mindig nem! Felesleges puncsolnod! :-)

bermuda háromszög #   2020.06.15. 23:17

Lenyomozzák?
Már az is bűntény, ha valaki ide feltesz egy kérdést?
Túlliheged a dolgot, barátom!

Szomorú örökös #   2020.06.15. 20:33

többé -kevésbé anonim fórumra írsz - feltűnt?

Többé-kevésbé születnek ítéletek is már ilyen ügyekben, vajon ez is feltűnt? Én tudom, hogy igen. Ismeretlen tettes ellen történik a feljelentés és simán lenyomozzák, hogy ki is volt az a bizonyos „ismeretlen tettes”. Szóval ne reménykedj! De főleg ne add alá a lovat, hogy „hajrá, csak így tovább

bermuda háromszög #   2020.06.15. 20:10

akkor ez nagy nyilvánosság előtt elkövetett jó hírnév megsértése,

többé -kevésbé anonim fórumra írsz - feltűnt?
Netán Sonjasonja kiléte itt ismert?

Szomorú örökös #   2020.06.15. 19:40

MajorDomus

Kinek mi köze hozzá?
Egyedül a Navra tartozik.

No meg arra, aki kiadja a lakást. Ahogy írtam, itt a sárga irigység beszél a kedves fórumtársból, hogy másoknak van pénzük kiadó lakásokat fenntartani. De nagyon egyszerű, ki kell próbálni minden nehézségével együtt, aztán majd lehet utána már más véleménye lesz róla.

Szomorú örökös #   2020.06.15. 19:38

Azt sem tudja....hogy az illető valóban megtenné-e, vagy csak ide írta pl mérgében.

Az a baj, hogy ha az illető mégis adózik, akkor ez nagy nyilvánosság előtt elkövetett jó hírnév megsértése, becsületsértés is simán lehet. De nagyon egyszerű: ha ilyen gondolata van, akkor azt - még mérgében is - inkább tartsa meg magának, ne írja le, mert az írásnak nyoma van később is.

bermuda háromszög #   2020.06.15. 19:15

Ha elhagyná minősíthetetlen minősítéseit, rendben is lenne.
Azt sem tudja kit sérteget, és azt sem, hogy az illető valóban megtenné-e, vagy csak ide írta pl mérgében.

MajorDomus # e-mail 2020.06.15. 19:03

A minősitéssel nem,de a lényeggel egyetértek.
.
Nem értem hogy miért kell (azért mert haragszik a szomszédra) azzal foglalkozni. hogy "biztos nem fizet adót".
.
Kinek mi köze hozzá?
.
Egyedül a Navra tartozik.
.
A magyarokra jellemző irigység és a dögöljön meg a szomszéd tehene is mentalitás....

bermuda háromszög #   2020.06.15. 17:45

https://www.jogiforum.hu/ff

Egyes regisztrált felhasználókat lejárató, illetve egyértelműen velük kapcsolatosan alpári, bántó, sértő vagy gyalázkodó módon kinyilvánított véleményeket - személyeskedést - tartalmazó hozzászólások.

bermuda háromszög #   2020.06.15. 17:43

eléggé görény stílus az

Ez a felütés biza nem jogi, kedves barátom!

Szomorú örökös #   2020.06.15. 14:40

Ez nem erkölcsi fórum

Hát pedig az bizony jogi kérdés, hogy egy adott adótitikhoz kinek van köze és kinek nincs.

kedves barátom

A barátaimat én választom. Te pedig nem vagy ezen a listán.

bermuda háromszög #   2020.06.15. 08:56

Mellesleg eléggé görény stílus az

Ez nem erkölcsi fórum kedves barátom!

Szomorú örökös #   2020.06.15. 08:27

Sonjasonja

aki hol hosszutavra,hol airbnb-vel adja berbe turistaknak a lakast. Adozni igy biztos nem tud

Ha csak simán kiadja és nem kupleráj vagy kártyabarlan működik a lakásban, akkor abba sok beleszólása nincs a lakóknak a jelen szabályozás alapján, mert a szabályokon belül ő arra használja a megvásárolt ingatlanát, amire csak szeretné. Mellesleg eléggé görény stílus az, amikor valakinek a privát adózását kezdi el valaki vizsgálni, mert ahhoz rajta és a NAV-on kívül senkinek semmi köze, úgy hívják, hogy adótitok. Számomra ez nem más, mint sárga irigység, hogy másoknak van pénzük olyan lakásra, ami hasznot hozhat neki a konyhára.