Zajos szomszédok


mókika1960 # 2017.04.19. 06:31

nA IGEN, MÁR RÁJÖTTEM. Kösz

mókika1960 # 2017.04.19. 06:29

ÜDV.
éN MEGÍRTAM A PANASZOM, DE TÖRLŐDÖTT?? NEM TUDOM HOGY KELL ELKÜLDENI

MajorDomus # 2017.04.18. 20:48

Itt nem közösség adja be,hanem érintett magánszemélyek közösen. Nem ugyanaz!

Szomorú örökös # 2017.04.15. 05:38

raffer

Azért vannak a hatóságok, hogy ellenőrizzék, a törvényeknek, rendeleteknek megfelelően működnek-e létesitmények.

Na ja, gondolom az lenne az elvárás, hogy egy roller és skate pályán inkább jógázzanak, mert az sokkal csendesebb tevékenység. ;-)

Gondolom ez nem csak az elkészülte után derült ki, hogy minek is épül. Nagy valószínűséggel ez már a tervekből kiderülhetett, csak azokat senki nem nézte át, senki nem gondolt bele, hogy ez a tevékenység bizony zajjal fog járni.

Szomorú örökös # 2017.04.15. 04:38

MajorDomus

Épp raffer írta - bár ezek után nem biztos, hogy igaza volt - a birtokvédelmi eljárást közösség nem adhatja be, az egyéni lehetőség mindig. De valóban ott a bukás lehetősége is, hiszen kijönnek, zajszintet mérnek és kiderül, hogy minden határértéken belül van - bár még úgy is idegesítő lehet - és bukta van. Szóval nem biztos, hogy megéri birtokvédelmet kérni.

MajorDomus # 2017.04.14. 21:16

Sz.örokös

Bizony jár ,,csoportos kedvezmény,,!

Ha 12 tulajdonos aláirásával indul a birtokvédelmi eljárás,az egy eljárás,tehát egyszer 3.500 ft az illeték.

Szomorú örökös # 2017.04.14. 09:00

wers

MajorDomus ajánlotta a kérdezőnek:

Alkalmazd a farkába harapó kigyó trükköt!
Kérj birtokvédelmet a Jegyzőtől!

wers # 2017.04.14. 06:54

szerinten zajvédelem terén a jegyzőnél lehet bejelentést tenni, az ingyenes. Ők hivatalból a környezetvédelmi hivatalt fogják keresni, vagy jogsegély keretében, vagy hivatalból átteszik az ügyet, és az eljárást lefolytatni. De lehet egyből a környzetvédelmi hivatalnál bejelentést tenni (most hogy hivják őket, szerntem talán maguk sem tudják, állandóan változtatják, az biztos, hogy a kormányhivatal alatt dolgoznak).

Hogy jutottatok el a birtokvédelemig, nem értem.

Szomorú örökös # 2017.04.14. 05:10

raffer

Úgy látom, már megvolt a szokásos néhány féldeci a sarki kocsmában. Ott még nem beszélted rá a lakókat, hogy indítsanak eljárást a kocsma zajossága ellen? Ja, hogy akkor messzebb kéne menned féldecizni? Meg tudlak érteni, hogy inkább csendben maradsz ez ügyben. :-D

Szomorú örökös # 2017.04.14. 04:47

raffer

Minek fizessen mindenki fejenként eljárási illetéket?

Ha több lakó egyszerre indít birtokvédelmi eljárást ugyanazon ügyben,
akkor az nem mozi vagy állatkert, hogy "csoportos" kedvezményt kapjanak. :-D

Egyébként meg a túl hangos intézmény zavaró hatását rosszul tudod, az bizony eléggé kőkeményen a jegyző hatásköre birtokvédelmi eljárást illetően. Olvasgasd nyugodtan el ezt az oldalt - akár a mobilodról is. :-)

http://drfulopedina.hu/…irtokvedelem

MajorDomus # 2017.04.13. 19:19

Miért ne kérhetne közösség birtokvédelmet?
Csak nem mint társasház,hanem mint több magánszemély?

Immaculata # 2017.04.13. 07:48

mosza

A pénz sem boldogítana. Mi van a szakvizsgáddal?

Azt akartam írni, hogy a keresetlevélben nem kérhető az eredeti állapotot helyreállítsa. Raffer nagyon jókat írt, én sem tudnám jobban megfogalmazni.

Arról mindenki tudhatott, hogy a város uniós pénzre pályázik ennek a sportpályának a megépítésére.

Van egy törvény a helyi népszavazás kezdeményezéséről. 2013. évi CCXXXVIII. törvény 32-39. §.
Ilyen esetekben részt kellene venni a helyi döntéshozatalban.

wers # 2017.04.13. 07:21

valami olyasmi: kéretik a zajos gyerekeket kikapcsolni! ???

MajorDomus # 2017.04.12. 21:48

Alkalmazd a farkába harapó kigyó trükköt!

Kérj birtokvédelmet a Jegyzőtől!

drbjozsef # 2017.04.12. 17:17

Nyilvan van kisebbik rossz, es a zajnal jobb a zajvedo fal, de azert ha az eddig csendes terre-parkra nezo hazamtol par meterre - ugye, kozvetlen szemben van a park - huznanak fel egy randa falat, es reggelente az osszegrafitizett betont kellene bamulnom, azert nem orulnek annyira. Jo, lehet plexi is, de akkor is.

Immaculata # 2017.04.12. 12:40

Bírósági per lehet majd belőle.

A zajvédő fal nagyon jó ötlet. A keresetlevelet úgy kell megírni, hogy abban teljesíthető kérés legyen.

porsa # 2017.04.12. 06:25

Kedves Jogtudók :)
Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek mennyi esélyem lenne ha perre mennék egy önkormányzat ellen? Egy iszonyatosan zajos játszótérről lenne szó, melyre pár éve uniós forrásból ráépítettek egy fém skate-pályát. Ezt rollerekkel használják a gyerekek/kamaszok. Csendes kisvárosi környezet, a házak a tértől 10 méterre fekszenek körben...
Kb; mintha a Csepel Művek területén élnénk. Aláírást gyűjtöttünk a szomszédokkal, sőt már az AJB is hozott ezügyben határozatot de semmi nem változott!A polgármester /MSZP/ kifejezetten elutasító és a zaj határértékére hivatkozik! Mellesleg van ott egy fém korlátos foci és kosár pálya is, az is nagyon hangos és napi szinten rúgdalják be hozzánk a labdát. Szóvel? Van-e esélyem nyerni a perben? /Az, hogy adjam el a házat, most még nem opció/ Köszi ha adtok tippeket :)

MajorDomus # 2017.04.07. 20:20

Raffer

Itt a megoldás!
Bár közös képviselőt bántalmazni az álmoskönyvek szerint,a lifgépházba történő befalazással jár!

Egyjogász # 2017.04.07. 06:45

A sümegi várban? Az utolsót a Király Lajos (korabeli elnevezésével Lajos Király) nevű közös képviselő tartotta 1339-ben...:))

Akkor hozták azt a határozatot, hogy a zajos ostromlók (ideértve a szomszédokat is) a várfalon át kidobandók.

MajorDomus # 2017.04.06. 21:37

Hány közgyűlés van abban a házban évente ?

Immaculata # 2017.04.06. 09:06

Sümeg jó hely, jó a szálloda is és a masszázs is.

ajsaMK # 2017.04.06. 06:32

Azért ebben a topicban tobzódnak az elmekórtani esetek... :)

elfmage999 # 2017.04.06. 05:58

Raffer neked is költözni kellene.

Sümegen van még hely.

Ami a lényeg, hogy az emberiség selejtje mindig el akarja nyomni a jobbakat. Mert nem értik.

Szomorú örökös # 2017.04.06. 05:54

raffer

Mit okoskodsz bele mindenbe?

Szerintem itt zajos szomszédokról volt szó, de neked máris a saját társasházad és a beképzelt rögeszméd kerül ide, aminek special ehhez a témához semmi köze. Minden szinten rágalmazod annak a társasháznak a lakóit és közös képviselőjét, amelyben te is laksz. Csodálkoznék komolyan rajta, ha ezt megúsznád hivatalos törvényi elmarasztalás nélkül. Előbb-utóbb nagyon-nagyon sokba fog ez neked fájni öcsi, szerintem még most állj le, amíg nem késő (tudom, hogy ki vagy). ;-)

(Az már más kérdés, hogy téged nagyon "szeretnek" ott)

Szomorú örökös # 2017.04.06. 04:37

raffer

Arról írtál még korábban, hogy megpróbálsz széllel szemben...
Ezek szerint nem jött be és tovább rágalmazod itt a saját házad?