Tisztelt Szakértők!
A párommal kinéztünk egy szép nyaralót, ami kb. 75 négyzetméter alapterületű.
Már megegyeztünk a tulajdonossal a vásárlási árról.
Kiderült, hogy hivatalosan csak kb. 32 négyzetméternyi terület szerepel a térképmásolaton. Megkérdeztük a tulajdonost, aki elmondta, hogy a nyaralóhoz való hozzáépítést építési engedély nélkül végezte, így a földhivatali térképmásolaton sem szerepel.
Az lenne a kérdésem, hogy az adásvételi szerződésben milyen módon lehetne belefoglalni, hogy mi ezt az ingatlant már eleve így, ezzel az alapterülettel vettük?
Ha már a mi tulajdonunk lesz a nyaraló, és fennmaradási engedélyt kell kérnünk rá az önkormányzattól, akkor az esetleges bírság mértéke az eladót terheli, ugye?
Azért lenne fontos erre mielőbb választ kapnunk, mert a vásárlás után felszeretnénk újítani az épületet, viszont nem szeretnénk, ha valamilyen bírságot szabna ki ránk a helyi hivatal.
Nagyon szeretnénk megvásárolni ezt a nyaralót, viszont elakarjuk kerülni, hogy az esetleges bírság minket terheljen.
Az adásvételi szerződésbe ez valamilyen módon belefoglalható?
Előre is köszönöm válaszukat!