Segítségeteket szeretném kérni egy számunkra elég kínos ügyben. Két pici gyerekünk van, egy éve vettünk meg egy társasházi lakást. A gázkonvektorokat amik már rég megértek a kidobásra, kombi cirkóra cseréltük, bejelentett gázszerelő végezte a munkát. Persze előtte megkérdetük a Tigázt, az Önkormányzatot és mindenki azt mondta nem kell engedély, csak ha feljelentenek. Nahát megtörtént. A felettünk lakó azt hitte gáz megy ki a cirkó kivezető csövén és ahelyett, hogy megkérdezett volna, beballagott a Tigázhoz meg az Önkormányzathoz és feljelentett minket. Kétszer is. NA ebből azóta az egész házban hiszti van, azt hiszik fel fogjuk robbantani a házat. Pedig már a gázosok is próbálták elmagyarázni nekik. Senki nem hajlandó semmilyen papírt kiadni a kezéből a két érintett intézménynél, és azt se tudjuk már eldönteni, hogy kinek is van igaza? Lehet, hogy nem is lett volna szabad átalakítani a fűtést egy korszerűbbre?? Kell a lakótársak engedélye ilyenkor?? A közgyűlésen a ház ügyvédje még a jegyzőkönyvbe se volt hajlandó beírni az eseményeket. Ez azért érdekes. Meg lehet ezt úgy oldani, hogy még ott tudjunk lakni anélkül, hogy kiutálnának minket???
Gyors válaszotokat előre is köszönöm.
gázos ügy - társasház
Ha az önkormányzat jóváhagyta, akkor nem lehet szavuk sem, hiszen a fűtés a lakáson belül van beszerelve, ami magántulajdonú. De miért nem adnak erről ki határozatot, ezt nem nagyon értem? A lakókkal pedig szerintem ne foglalkozzatok, mindig vannak és lesznek kellemetlen emberek.
Én se értem miért nem adnak ki papírt, mert akkor legalább megnyugodnának a lakótársak. Írjunk levelet a jegyzőnek ?
Jaj, a nagy izgalomban elfelejtettem megköszönni a gyors választ :))
Szóval köszönöm, kicsit megnyugodtunk.
Most hívtak a gázosok, találtak egy megoldást amire lesz engedély hétfőn. Akkor ugye már nem kell a társasház hozzájárulása ? - Egy olyan falon lesz kivezetve az utcára a gőz ahol nincsenek ablakok.
Van az OTÉK 253/1997 (azt hiszem)
Amennyiben az átalakítás nem érint épületszerkezetet, és nem jár átminősítéssel, abban az esetben nem engedélyköteles.
Az építésügyi hatóság itt be is fejezi.
A gáz bárminemű átalakításához a gázművek engedélye szükséges!!!
Ha ez megvan, másoltasd le és ragaszd ki a társasházban!
Köszönöm ez jó ötlet :)) remélem mindenki meg fog nyugodni
A szabályozásnak utána nézek.
Nagyon nagy segítség vagytok
köszönöm szépen
Kedves Vica!
"Én se értem miért nem adnak ki papírt, mert akkor legalább megnyugodnának a lakótársak. Írjunk levelet a jegyzőnek ?"
Képzeld el; mindenki, minden törvényileg engedélyezet (az egyszerűség kedvéért), dologról igazolást kér a hatóságtól!
Egyébként van rá lehetőség, szinte azonnal odaadják csak ki kell fizetni az építésügyi eljárási illetéket. Lakás esetében tavaly még kétezer forint volt.
"- Egy olyan falon lesz kivezetve az utcára a gőz ahol nincsenek ablakok. "
Ez valószínűleg az épület egyik tartófala lesz. Ennek megbontása engedélyköteles!
Önkormányzat Építésügyi Hatóságának Engedélyező Határozata
szükséges hozzá!!
Ne vaktában!
Igyekszünk nem vaktában, akkor megyünk az Önkormányzathoz, mert már senkiben nem bízunk. Rajtatok kívül :))
köszönöm
A gázterveken van falbontás, vagy nincs?
Szeretnék segítséget kérni! Kit zavarhatok ebben a témában kizárólag e-mailben?
Kovács Józsit, de most államvizsgázik, majd a jövő hét végén!
Valamit konyítok a témához, mi a probléma?
Köszönöm. Elküldtem a mailt.
A gázkonvektorok elbontása bejelentés köteles a TIGÁZ felé.
Az új gázhálózat kiépitéséhez tervet kell késziteni/ a fütést ennek nem kell tartalmazni az nics engedélyhez kötve./ ez engedélyköteles. Az engedélyező a TIGÁZ. Ennek kell tartalmaznia a füstgázelvezetést is. Feltételezem a cirkó parapettes, igy csak a helyszinen dönthető el az építési hatósági eljárása szükségessége. Elhelyezésére előirások vannak. Elvileg a homlokzati kép megválzoztatásához kell az épitési hatóság engedélye.
A kivitelezés csak engedélyezett terv birtobábam kezdhető el és a TIGÁZ azt műszakilag átveszi, majd beüzemeli a fogyasztói hálózatot.
TEHÁT ENGEDÉLY KELL. /Könnyen szakálas ügy lesz belőle./
Ha kell több információt emailon szivesen.
Egy 9 lakásos társasházban lakunk (papíron nem társasház). Tavaly leváltunk a közös, házközponti fűtési rendszerről (egyelőre csak mi, a többi lakó a közös fűtést használja. Azóta cirkóval fűtünk. Annak idején a többi lakó ebbe csak úgy egyezett bele, hogy nekünk a közös fűtés egy lakásra eső részének 50%-át fizetnünk kell továbbra is a ház felé. Akkor mi kényszerhelyzetben voltunk, és elfogadtuk. Most viszont szertnénk, ha csökkenne ez az összeg. Nem tartjuk jogosnak, hogy ennyit fizetünk, persze a lépcsőház fűtésébe beszállnánk. Van arra valami törvény, hogy mennyit kell ilyen esetben fizetni? Én hallottam valami 20%-ról, de hol tudok ennek utánanézni? Illetve mi a következménye, ha egyszerűen megtagadjuk, hogy ennyit fizessünk? Vagy pedig a lakók hány %-ának kéne velünk egyetérteni, ahhoz, hogy a terheink csökkenhessenek, mindenkinek vagy elég a többség?
Akkor most már másról van szó!
A társasház fütési költségeit légköbméter arányában az előírt fütési hőmérséklet alapján osztják szét. Tehát a fplyosóért a közös helyiségekért fizetni kell. 20 %- szabály nincs. Erre van jogszabály, de meg kell keresni. /Távhőellátás, központi fütés??/
Az 50 % egyezség tulzott!
A kövezkezménye -ha ez szerződésen alapul-
polgári per.
Az egyetértés szerintem a társasházakról szóló jogszabályban van.
Viszont a macera mindig megmarad.
Olyan kérdesem lenne, hogy új ablakokat szeretnék betetni a és a régi ablakaim méretei 120210 és hogy ezeket 120180 lelehet e cserélnem engedélyeztetések nélkül?
Az ablak méretének megváltoztatásával a homlokzat is változik, és mint ilyen Építési Engedély köteles!
Két körös eljárás.
kiadja a Jogászoknak Kft.
cégjegyzékszám: 02-09-067243
adószám: 12559044-2-02