albérlet felmondása


MajorDomus # 2010.08.21. 18:11

Szo elszall...
hivatkozz a megallapodasra,a penz ki van fizetve. Kerd a szamlat is.

rap69 # 2010.08.21. 19:04

Köszi.Végül is megállapodtunk irásban is ,amibe eddig szóba,csak nemtudopm miért csinálta a feszültséget....Köszi a hozzászólást.Üdv

giraffee # 2010.08.21. 19:25

Üdv Mindenkinek!
A következő a problémám:
Kiadtam a házam, önálló közüzemi mérőkkel. Nem ellenőriztem rendszeresen az óraállásokat. Most megjött az éves elszámolás és kiderült, hogy mindkét villanyóra kevesebbet mutat mint amikor beköltöztek. Mindkét mérő nem valószínű, hogy elromlik. Ma megnéztem, mér rendesen. Szerintem csináltak vele valamit. A szerződésbe beleírtam, hogy a bérlő felel a mérők műszaki állapotáért. Attól félek, ha bejelentem a szolgáltatónál az órahibát és megállapítják, hogy jók, akkor engem fognak megbüntetni, mert az én nevemen vannak. Mit lehet ilyenkor tenni?

Zoltanuss # 2010.08.21. 19:53

giraffee -nak !

Ügyes dolog, ritka de még van ilyen mérő !
Ez az amikor visszafelé lehet tekerni. Én ilyent saját szememmel láttam - igaz jópár éve.
A próbléma csak akkor van, ha a mohó csaló a tényleges fogyasztásnál visszább tekeri az órát. Pl. havi200 kW órát gogyasz és 250 -nel tekeri vissza. De főleg télen ah fűtenek is az árammal kapásból lehet fogyasztani 6 - 700 kW órát is kéthónap visszatekerésénél már jelentős az összeg. De ez már a múlt, az újabbmáérőkben van egy zárszerkezet ami ezt a műveletet megakadályozza- meg amúgy a szolgáltató hamar rájön az ilyen turpisságra.
Mit lehet tenni?

Várni a jószerencsére. Ha a jelenlegi állás már utóléri az előzőt, van esélyed a megúszásra, ha nem egy gyors fogyasztással utólérni. De mit lehet nyáron tenni - fűteni nem.
A példa : volt anno 18300 kWó az állás és most x idő után csak 17600 kW az állás, azaz minusz - tehát vissza tekerték.

Amúgy hány hónapig boldogítottak a csalók ?
Nem tünt fel, hogy nincs fogyasztás ?

Sok a kérdőjel !!!

giraffee # 2010.08.22. 09:56

Zoltanuss
Köszi a gyors reagálást. Sajnos nem ellenőriztem rendszeresen, mert nem ott lakom. Nem is gondoltam ilyesmire, mert nem idegenek. Január óta vannak benn. Az órán 1000 Kwh-val kevesebb van mint beköltözéskor. Az nem kevés!

Zoltanuss # 2010.08.22. 16:18

giraffee !

Hát amennyben ez igaz, nagyon megszívtad.

De talán nem az van hogy átalányra vagy beállítva és a havi átalány lényegesen több mint a tényleges fogyasztás. Ilyenkor szokott lenni az un. túlszámlázás mintha az óra kevesebben állna mint aleszámlázott mennyiség. De ez korrigálható. Vagy anno az átadáskor néztétek többnek az állást.
Ki kell deríteni a pontos okot !!

Anonymus0127 # 2010.08.27. 15:26

Tisztelt Fórumozók!

Segítségeteket szeretném kérni.
4 év albérlet után úgy döntöttünk lakótársammal, hogy külön költözünk mindenki éli a saját életét, így felmondjuk az albérletet.
Ez a szerződésbe foglalt 30 napos felmondási idővel meg is történt. 4 havi kauciónk volt a lakásban, mindig időben és hiánytalanul fizettük a szerződésbe foglalt bérleti díjat és a rezsiköltséget.
Soha semmilyen probléma bérbeadó és bérlő közt nem volt, ám a kulcsátadáskor és a mérőórák állásának rögzítésekor a főbérlő kijelentette, hogy a kauciót majd csak akkor tudja visszaadni, ha a szolgáltatókkal rendezte a számlát, részletezőt kért, stb. El is telt már lassan 1 hónap. Nem keresett minket, nekünk kellett. Most úgy áll a helyzet, hogy nem hajlandó visszafizetni a kauciót, mert ő festet, meg tapétáztatni akar a pénzünkből. Állítása szerint a beköltözésünk előtt volt a lakás felújjítva, és mi lelaktuk.
Előttünk laktak a lakásban, így nem valószínű, hogy ott festés, tapétázás lett volna. Mi tisztább állapotban adtuk át a lakást, mint ahogy ezt átvettük, sajnos mostmár bánjuk, de foto eről nem készült. A szerződésben csak az foglaltatik, hogy a bérlő köteles a bérlemény állagát megóvni, és rendeltetésellenes használatból adódó károkat köteles megtéríteni. Emellett birtokba vételkori tiszta állapotba átadni. Nah most a tapétát nem rongáltuk, az hogy az idő alatt a szélei kezdenek felválni, szerintem természetes dolog, nem?
Továbbá a szerződésben az van, hogy a kaució összegét meg nem fizetett bérleti díj, rezsi költség vagy rongálási kárra fordíthatja.

Most mi a teendő?
Bebuktunk 150e Ft-ot?
Azt állítja a festetés díja ki se jön, még majdnem mi fizessünk rá nem?!
Meg, hogy a lakás üres, közben meg szárító állvány az erkélyen, tehát csak laknak ott...

Segítsetek mit tehetünk?!
Mi áll mi mellettünk?

Előre is köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2010.08.27. 15:33

Ha nem maradtatok adósok semmivel - beleértve a kártérítést is - akkor a pénz visszajár. Ez tényleg kérdés?

Anonymus0127 # 2010.08.28. 17:42

Köszönöm a gyors válaszadást.
Semmilyen adósságunk nem maradt fennt, csak állítása szerint nem ugyanabban az állapotban adta ő akkor át mint, ahogyan most átvette. Tehát a festés+ tapétázás díját szeretné ránk verni, ami pont a 4 havi kaució díját lefedi, sőt még neki is pótolni kell állítása szerint (35nm-ről beszélünk). Első albérletem, tehát tapasztalatom még nem volt, és eddig hangsúlyozom, még nézeteltérés sem volt főbérlő és bérlő közt, kb fél év rendszerességgel fel is nézett, tehát tudta volna jelezni, ha neki nem tetszik valami. Bár nem értem, tényleg mindig rend volt. Fotókkal ő sem és mi sem tudjuk igazolni az akkori állapotot, nem szeretem az ilyet, de nagyon úgy néz ki peres útra kell vinni az ügyet, és mivel eddig sosem volt dolgom a bírósággal, fel szeretném mérni a terepet, hogy mi az ami mi mellettünk áll. Vagy még rosszabbul járunk és a behúzott kaució mellett még a perköltséget is ránk veri.

Ebben kérnék segítséget!

ui.: Mondjuk gondolom adózni nem adóott utánna

nandy # 2010.08.28. 18:07

A szokásos használatból eredő "felújítás" a bérbeadó kötelessége, nehogymár ti fizessétek ki a festést!!! neki kell bizonyítania, hogy az áltagosnál jóval nagyobb mértékben "lelaktátok" a lakást.

Írjatok neki egy fizetési felszólítást, és ha nem adja vissza a pénzt, akkor közjegyzőtől lehet kérni a fizetési meghagyás kibocsátását.

nandy # 2010.08.28. 18:07

A szokásos használatból eredő „felújítás“ a bérbeadó kötelessége,

Ezt helyesbítem azzal, hogy csak akkor igaz, ha a bérleti szerződésben nem állapodtatok meg másként.

Anonymus0127 # 2010.08.29. 09:30

Nagyon szépen köszönöm a hozzászólásokat, a mai napban egyeztünk meg, hogy amennyiben "ráérnek" bejönnek a városba és megpróbálunk egyességre jutni.
Beszámolok, majd a részletekről...

predat000r # 2010.08.29. 10:58

Bocsánat, nyitottam egy új témát de eddig nem válaszoltak.Holnap elutazom, nem leszek netközelbe ezért lenne sürgős.Bemásolom ide is hátha előbb észreveszi valaki.

Üdvözlök mindenkit!

A probléma a következő lenne.
2010.08.06-án elmentünk leendő albérletünk színhelyére és 18.000Ft kaució letétele után szóban és írásban megegyeztünk a dolgokról.(szep­tember elején az egyetemi tanulmányaink megkezdésekor beköltözünk.)

Tegnap reggel kaptam egy telefonhívást a főbérlő hölgytől, miszerint az éppen ott lakó munkások következő albérletét felmondták és ezért ők nem tudnak hová menni.Ergo a főbérlőnk nekik megengedi, hogy továbbra is ott lakjanak de ennek egyenesági következménye, hogy minket elutasított.A hölgy postán feladja a 18.000Ft-ot és sajnálja…

Ez nekünk nem sokat segít.Holnap gólyatábor aztán regisztrációs hét és nekünk nincs hol laknunk.Albérlet keresés megy folyamatosan de csak számunkra drágát találunk.Kérdésem az, milyen kártérítésre kötelezhetnénk a főbérlőt ez ügyben.

Sajnos a szerződést olvasva én úgy látom, hogy semmilyenre.
Leírom a pontos szövegét önöknek biztos többet árul el a dolog.

…né bérbeadó
másrészről xxx Csaba és yyy Patrícia mint bérbevevő.

1.Szerződés tárgya: a bérbeadó bérbe adja a Pécs …u.. számú ház különálló szobáját, mely tartalmazza wc, zuhany ,ágy ,szekrény.
A bérlet kezdete: 2010. jan 23 (rossz dátum, de alul a keltezésnél javítva)határo­zatlan idejű.A felek megállapodnak, hogy a bérleti díjat melynek havi összege 18.000Ft minden hónap xx-ig kell fizetni.
A bérlőnek a szoba elfoglalásakor 1 hónap kauciót kell fizetnie, a kaució a bérlet megszűnésekor visszajár, ha nincs rezsi tartozás.
A bérleti díj nem tartalmazza a havi rezsiköltségeket víz, villany, közös költség nincs.
A bérleti jogviszony a bérlő és bérbeadó részéről egyaránt 30 napos határidővel felmondható.Ha ezen belül történik a a bérlet felmondása a kaució nem jár vissza!A bérlő köteles a bérleményt rendeltetés szerűen használni, a tűzvédelmi szabályokat betartani.Dohá­nyozni tilos.

Jelen szerződés nem szabályozott kérdésekben a Ptk és a lakások, helyiségek bérletéről szóló 1993.-évi LXXXVIII tv. előírásai vonatkoznak.

Fenti szerződést a felek, mint akaratukkal egyezőt írták alá.

Pécs, 2010.08.06.

Adataim majd a 2 aláírás.

A felmondási időn belül mondta fel az albérletet, de szerződés szerint rá nem vonatkozik semmiféle kötelezettség ilyenkor.
Lehet valamit tenni vagy sem?

Válaszukat előre is köszönöm.

Tisztelettel:H­.Csaba

Tovább: http://www.jogiforum.hu/forum/32/24909#…

MajorDomus # 2010.08.29. 11:21

Szerintem sem ha te mondod vissza elore nem latott ok miatt, akkor mennyit fizetnel a főbérlönek ?

predat000r # 2010.08.29. 13:34

Ha mi a felmondási határidő letelte előtt költözünk ki,akkor a kaució nem jár vissza.Vagyis 18.000ft-ot bukunk.

MajorDomus # 2010.08.29. 14:31

Nem erre gondoltam, hanem arra, hogy letetted
A kauciot,s kozben talalsz egy jobbat. Tehat te mesz el a tulajhoz, hogy bocs. Megsem. Mennyi karteritest viszel neki?

Kovács_Béla_Sándor # 2010.08.29. 15:50

A szerződés nem is hatályosult, ahhoz kellett volna a birtokbaadás.
Biztatási kár megtérítéséről lehet szó, ha van kár egyáltalán.

MajorDomus # 2010.08.29. 17:17

Egyetertunk.

matthiasi # 2010.08.30. 07:41

Üdv predat000r !

Jó hogy nem 2011 -jan.tól bérelted a lakást !
Aug 06 -tól szept 1 .ig igaz még más lakott, tehát lakbért nem fizetthettetek.
Foglalónak kellett volna nevezni ezt az összeget, akkor a dupláját kaptátok volna vissza.
Igaz én egy 18 eft -os lakbérnél max. 5 eft foglalót fogadnák el - ha elfogadnák, mert elvből inkább nem.
Tehát kaució - visszajár - visszakaptátok ?
Igen
A hölgy postán feladja a 18.000Ft-ot és sajnálja…

Mi mást tehetne ?? Tényleg komolyan ??

Amúgy jogilag KBS adta meg a helyes válszt !
Tényleg mit szeretnétek ??
Klasszikus albérlet viszonylag ólcsón - ez a véleményem !!

matthiasi # 2010.08.30. 07:45

Most löki a közszolgálati az albérleti témát ! Szegények még mindig nem tudnak különbséget tenni - bérlet és albérlet között !
Közben dicsőítik a kollégiumokat !!

Titiána # 2010.08.30. 11:36

matthiasi: ok, hogy a tv-ben, m1, tv2, rtl, stb. beszélnek a koliról, albérletről, de ha bérletet, bérlőt mondanának, valószínű a helyi buszbérlet jutna sokaknak az eszébe... Ez már így marad, csak sajnos kell egy bukás - nem az egyetemen - mire megjegyezzük, hogy mi is a különbség bérlet és albérlet között...

Lawnmoower # 2010.10.03. 15:42

Üdv mindenkinek!

Az én problémám az lenne, hogy tavaly szeptemberben kötöttünk egy egy éves bérleti szerződést. Most szeptember 15- én felmondtuk az albérletet munkahely változás miatt. A szerződésben 30 napos felmondási időt szabtunk meg, ami most október 15- én jár le. A bérbeadó szerint 15- ével nem lehet a szerződést felmondani, csak hónapfordulón. Vagyis fel lehet mondani, el is költözünk 15- ig, de egész hónapot kell fizetnünk. Azt szeretném megkérdezni, hogy ez valóban így van, vagy csak szerinte?
Előre is köszönöm a választ!

MajorDomus # 2010.10.03. 16:10

A hatarozott ideju berleti szerzodes a szerzodes lejartakor szunik neg. Ha a szerzodesben szeptember 30 van, akkor a tulajnak igaza van.

Lawnmoower # 2010.10.03. 16:26

A szerződésben szeptember 1. van. Megkeresem a szerződést, de elvileg automatikusan meghosszabbítódik határozatlan időre, az egy év letelte után. Ezért mondtuk fel szeptember 15- n, így a 30 nap október 15- én jár le. Október második felére viszont nem szeretnék fizetni se albérleti díjat, se közös költséget! A tulaj pedig azt mondta, hogy minden megkezdett hónapot ki kell fizetni végig...

MajorDomus # 2010.10.03. 18:26

Elvileg honap kozben nem szokas szerzodest bontani. A szerzodes lejart. Ujat nem kotottetek egyezzetek meg