albérlet felmondása


SolnesM # 2010.10.04. 06:21

T. Lawnmoower !

Tehát szept . 1.-én lejárt, akkor az ha meghosszabodik is 1 hónap felmondással bármikor felmondható. Nagyon egyszerű az utólsó hónap lakbérét nem kell kifizetni, ez mega rezsi hátralék általában fedezi a bent maradt kaució összegét.-
A tulaj majd jelzi a követelését és ha tudja be is bizonyítja.
De ha van olyan kitétel a szerződésben, hogy csak egész hónapban, akkor ahhoz kell magát az embernek tartani.
Meg kell egyezni !

Berényi Miki # 2010.10.04. 06:41

28. § (1) A bérlő a határozatlan időre kötött szerződést bármikor írásban felmondhatja.
(2) A felmondás a hónap utolsó napjára szólhat, de a felmondási idő nem lehet rövidebb tizenöt napnál.

Lawnmoower # 2010.10.04. 14:29

Köszönöm a válaszokat!
A szerződésben az áll, hogy ..." jelen szerződést a felek határozatlan/határozott időre 2010.09.01. időre kötik azzal, hogy azt bármelyik fél a másikhoz intézett írásbeli nyilatkozattal 30 napos felmondási idővel jogosult felmondani."
Nincs olyan kitétel, hogy csak egész hónapban mondhatjuk fel, illetve a 30 napos felmondási idő megvan. Arról sincs szó a szerződésben, hogy az egy év után meghosszabbítódik automatikusan, szóval ha jól értem, akkor jogosan nem kell fizetnem a hónap második felére semmit.
Az a baj, hogy egyezkedni nem nagyon tudunk, de azért megpróbálom! :))
Köszönöm, még egyszer mindenkinek!

MajorDomus # 2010.10.04. 19:23

Pedig vilagos. Szeptember 1-en lejart a szerzodes,a felmondas ettol 30 nap. Es nem 15 nap

Lawnmoower # 2010.10.04. 20:08

Igen értem én. Mivel szeptember 15- én írásban felmondtam, így október 15- én megvan a 30 nap.

Berényi Miki # 2010.10.04. 20:22

"Arról sincs szó a szerződésben, hogy az egy év után meghosszabbítódik automatikusan..."

"Megkeresem a szerződést, de elvileg automatikusan meghosszabbítódik határozatlan időre, az egy év letelte után.."

Ezt kéne eldönteni hogy is van. Mert ha már lejárt és nincs határozatlan idejű, akkor addig fizetsz, amíg ki nem költözöl. Ha már határozatlan idejű szerződés van, akkor érvényesen csak a hónap utolsó napjára mondhatsz fel.

Gondolom az a helyzet, hogy megkötöttétek 09. 01-ig és szóban megállapodtatok, hogy utána...

Lawnmoower # 2010.10.04. 21:14

Nem emlékeztem pontosan, de megkerestem a szerződést, és abban az áll, amit a 2010.10.04. 16:29- kor írt hozzászólásomban leírtam. A szerződés lejárt, a tulaj eladja a házat, és most rosszul esik neki, hogy amíg nincs vevő, addig neki kell fizetni a közös költséget. Nekem meg az esne rosszul ha 30 napom lenne arra, hogy találjak egy megfelelő másik lakást. Így is tovább maradtunk, örülhetne, de gondolom nem nagyon akarja visszafizetni a kauciót. Bemászkál a lakásba, amikor nem vagyunk itthon, rádiktál a villanyszámlára, bejelentés nélkül idejön mutogatni a lakást a vevőknek. Normálisak voltunk, pár dolgot megjavítottam, kicseréltem, amit elfelejtett közölni, hogy rossz. Igaz nem az ő kedvéért, hanem a saját kényelmem miatt. Próbáltam mindig korrekt lenni, de az nem működik, hogy mindig, mindenben én engedek. Előbb- utóbb elfogy a türelmem...

Berényi Miki # 2010.10.05. 05:09

Ha a szerződés lejárt, fogalmilag kizárt a felmondás... a kiköltözés napjáig kell fizetni a lakbért és a számlákat.

MajorDomus # 2010.10.05. 07:05

Ezt kellene megerteni.
a hatarozott ideju szerzodes lejart ujat nem kotottek. Hatarozatlan ideju szerzodesrol nem beszelhetunk,mert irasban jelezted hogy nem hosszabbitod meg.
a tulaj eladja a lakast,az termeszetes hogy nem ohajtja kifizetni a villanyszamladat,s akkor mutatja be a lakast amikor van erdeklodo,de ezt veled amig ott laksz egyeztetni kellene. Olvassatok le kozosen az orakat s szamoljatok el a kikoltozes napjan.

Lawnmoower # 2010.10.05. 22:15

Amíg nyaraltunk bejött a lakásba, és bediktált valami számot az áramszolgáltatónak, aminek semmi köze nem volt ahhoz, amit az óra mutatott. Így sikerült plusz 5000 forintot fizetnünk neki, amiről semmilyen számlát nem tud mutatni. Mindegy, még pár nap és vége lesz az ügynek, vagy így-, vagy úgy...
Köszönöm a hozzászólásokat!

MajorDomus # 2010.10.06. 20:29

Azert szamolj be a vegeredmenyrol

Lawnmoower # 2010.10.07. 20:37

Rendben! Már én is kíváncsian várom...:)))

tündér86 # 2010.10.08. 12:57

Sziasztok!
Kérdésem a következő: 2010.Okt. 7-én kivettünk egy lakást. A két havi kauciót letettük, erről írtunk papírt is. Nov. 1-jén költöznénk oda, de babát várok és a védőnőmnek nem igazán tetszik az a lakás.
Van rá esély, hogy visszakapjuk a kauciót?
Kérem valaki válaszoljon, nagyon sürgős!!!
Köszönöm

Titiána # 2010.10.08. 13:57

tündér86
attól függ, hogy neveztétek a szerződésben a kauciót, előleg vagy foglalónak-e. Itt írnak az előleg-foglalóról.
http://www.ingatlaneladas.com/…y-foglalo-i/
Ha csak kaucióként, akkor passz. :(

tündér86 # 2010.10.08. 14:08

Köszönöm a válaszod.
Igen úgy írtuk, hogy 2 havi kaució.
Most nem tudom mit csináljak. Fel sem merem hívni megkérdezni, akitől kivettük a lakást, hogy most mi legyen.

végrehajtó1 # 2010.10.08. 14:14

a védőnőmnek nem igazán tetszik az a lakás

ez nem szubjektív kérdés.Miért nem tetszik neki?

Titiána # 2010.10.08. 14:15

Az albérlőnk nemrég lelépett, így nincs átadás-átvételi jegyzőkönyvünk. Milyen hátrányunk lehet ebből? A határozott idejű szerződésből még több, mint 1 év lett volna hátra.

Titiána # 2010.10.08. 14:18

tündér86
Ez sok mindentől függ. Gondolom, a tulaj nagyon örült, hogy végre lesz egy bérlője, most fizesse vissza, mert a védőnőnek nem tetszik. Ha egy lepattant viskó lenne, gondolom, nem is tettetek volna le semmit. Ázik? Bogaras? Penészes? A szomszédban 20-an laknak vagy csövesek vannak a környéken?

tündér86 # 2010.10.08. 14:21

végrehajto1
Azért nem tetszik neki, mert kicsi a szoba.
48nm-es a lakás, de pl a konyha sokkal nagyobb, mint a szoba és megkérdezte tőlünk, hogy hová is fog férni a kiságy, pelenkázó, stb. Ami igaz, tényleg pici a szoba.

Titiána # 2010.10.08. 14:30

tündér86
szerintem nem gond, hogy a konyha nagyobb. Befér oda nappal a járókat, így szemmeltarthatod a kisfiad/kislányod. Ennyi erővel mondhatta volna, hogy nem kertes, hogy a madarak csicseregjenek kora reggel. A kérdés az, hogy nektek tetszik-e, nyilván lehetne sokkal jobb, frekventáltabb, stb. stb., de azért ne rugaszkodjunk el a valóságtól. A védőnő úgysem fog ott lakni.

tündér86 # 2010.10.08. 14:34

Az már biztos. De még mi sem vagyunk biztosak, hogy tényleg jó lesz-e ott lakni.

tündér86 # 2010.10.08. 14:37

Konkrétan így belegondolva nem is ér annyit, amennyiért kivettük, de mindegy 1 évet valahogy csak kibírunk ott.

MajorDomus # 2010.10.08. 22:08

Satorban is felnottek a gyerekek. Annál csak jobb?

Titiána # 2010.10.12. 10:38

Múlt héten kérdeztem már, közben tündér86 kérdésével foglalkoztunk, így felteszem újra, hátha tudtok válaszolni.
Az albérlőnk nemrég lelépett, így nincs átadás-átvételi jegyzőkönyvünk. Milyen hátrányunk lehet ebből? A határozott idejű szerződésből még több, mint 1 éve lett volna hátra. Van egy írásos elismerése a tartozásáról, pár héttel korábbi dátummal. Az a gond, hogy ki-hogy bizonyítja, hogy meddig lakott itt. Pont letudott egy egész hónapot, de nem mindegy, hogy később decembert vagy márciust mondana. Egyenlőre keressük az új bérlőt, mert az már megint egy biztos pont lenne.

SolnesM # 2010.10.12. 12:51

tündér86 -nak !

Hát nagyon meggondolatlanok vagytok.
Egy évre kivenni lakást és letenni 2 havi kauciót !
Javaslom költözzetek be és lakjátok le.

Ez a hosszútávú kivevés egyébként egy téves elavult fogalom.
A legjobb a határozatlan idejű bérlet egyhavi felmondással.
AZ CSAK EGY MESE EGY TÉVHIT, HOGY A BÉRLŐT ÚGY UK-MUK FUK KITESZIK.
CSAK A NEMFIZETŐ RENITENS BÉRLŐT TESZIK KI.
aZUTÁN HA BEKÖLTÖZTÖK LEHET MÉG BE IS VÁLIK A LAKÁS.

Meg kell szokni és lehet alkudni is. A bérletből túlkínálat van, így ez egy járható út.