A lakáshasználót hogyan lehet kitenni / kilakoltatni?


TCsabi # 2014.05.15. 13:03

Rasmanov,

köszönöm a válaszát. Zárcsere és hasonlókat, melyek itt korábban elhangzottakat nem szándékoznánk tenni pont amiatt, mert még mi üthetjük meg a bokánkat. Ezért gondolkodunk a teljes felújításban - mely egyébként is mindenképpen indokolt több szempontból is - hogy ezzel kvázi ellehetetlenítsük az ott tartózkodásukat (természetesen a felmondási időn túli időszakban menne már mindez). Azzal pl. hogy jó ideig nem lesznek bent ablakok, vagy ajtók, szétszedjük teljesen a házat, fürdőszobát, wc-t, csapokat, esetlegesen megsérülnek bútoraik, a portól tönkremegy a tv-jük stb., valamint nincs semmi magánéletük, mivel a nap 12-14 órájában ott vagyunk 3-4 munkással, pár napon-heten belül csak belátják, hogy ilyen körülmények között nem lehet meglenni.

Még csak ki van szemelve az ingatlan megvételre, melyet bérlők használnak. Egyelőre csak előre akarunk tájékozódni a lehetőségekről és hogy mire számíthatunk legrosszabb esetben. (A vételár kifizetésének eleve függvénye volna hogy a tulaj felmondatjuk a bérleti szerződést a bérlőivel.)

Rózsi néni # 2014.05.15. 12:32

Bokros! Nagyon köszönöm!!!

Rózsi néni # 2014.05.15. 12:30

Rasmanov. Ez az utolsó hozzászólásom. Igen, nagyon bántó.
Én az elkövetkezendő időben tartózkodnék a hasonló viccektől. Amikor az ember kétségbeesett helyzetben van, akkor minden erőmmel azon lennék, hogy tudnék segítséget nyújtani. Mindenki aki hozzám hasonló helyzetben van kapaszkodik amibe csak tud. Rohangál fűhöz, fához és tudja mit kap?? 10 helyen 10 véleményt. 10 ügyvéd 10 félét mond!! Szerencsére voltam a bíróságon, ott minden felvilágosítást megkaptam. Tehát mindenkinek! Nem ügyvéd, nem ingatlanjogász!!! Bírósági panasznap és mindent elmondanak, csak nem szabad hagyni, hogy lerázzanak!!!! Köszönöm az eddigi véleményeket!

bokros # 2014.05.15. 12:21

A jogi végzettségű ingatlanközvetítőnek koránt sem biztos, hogy van szakmai felelősségbiztosítása a szakmai hibájának reparálására, de ügyvéd nem lehet senki felelősségbiztosítás nélkül.


Dr. Bokros Gábor
ügyvéd

Dr. Bokros Ügyvédi Iroda
8961 Lenti Pf: 51
www.drbokros.hu
Tel/fax: (36 92) 551 270, 551-271
Mobil: (36 30) 3398 000

capisca # 2014.05.15. 12:18

Kedves Rózsi!

Jogi véleményt ügyvédtől, nem ingatlanostól kérünk.

Rózsi néni # 2014.05.15. 12:08

Capisca!! Voltam!! Jogi végzettségű ingatlanközvetítővel kötöttem a szerződést!!! 40. 000 Ft-ot fizettem érte, nem kevés ugye, de én lezártam a témát!

capisca # 2014.05.15. 12:00

Kedves Rózsa!

Kovács Béla Sándor mielőtt ügyvéd lett tanár volt (azt hiszem magyar), úgy hogy valamennyire szakmabeli. De szerintem az esetleges

Én erre gondoltam. Nem tudom, hogy Ön jogi végzettségű-e,
de hasonló jogi tanácsok miatt kerültem oda, ahova kerültem. ha a jogászoktól szerződéskötés előtt megkapom a kellő választ arra, hogy mire ügyeljek, akkor bizonyára 1 hónap alatt megoldódik a helyzetem. Szóval, ha Önök nem is írták le, én leírom!!!!!

Mondjuk, ha fizetett volna egy ügyvédnek, akkor lehet, hogy jobban járt volna.

Rasmanov azt gondolta, hogy nicknevem alapján gúnyolódni lehet velem? Nem vagyok néni, öreg sem vagyok, sőt nagyon fiatalosan tartom magam és rendelkezem azzal a kellő intelligenciával, amivel Ön nem.

Ha van kellő inteligenciája, akkor miért nem ment el szerződéskötés előtt egy ügyvédhez? Lehet, hogy fizetni kell monjuk pár ezer forintot, de nincsen ez a mostani problémája.

Rózsi néni # 2014.05.15. 11:48

Kovács Béla Sándor
A pedagógiai optimizmusról beszélhetünk. Abban én vagyok
képben...Ön jogász, Én pedig... Találja ki.
A pallósjogot nem wikipédiából kellett volna kimásolni, hanem betéve tudni. Ezt Rasmanovnak.Részemről lezártam ezt a témát és az Önökkel folytatott értelmetlen polémiát.

Rózsi néni # 2014.05.15. 11:33

Rasmanov! Akkor most hova is töröljek azzal a nedves ronggyal?? Arra az intelligens válaszra, amit Ön írt??
Normál fórumon a moderátor törli a téves bejegyzéseket.
Én erre gondoltam. Nem tudom, hogy Ön jogi végzettségű-e,
de hasonló jogi tanácsok miatt kerültem oda, ahova kerültem. ha a jogászoktól szerződéskötés előtt megkapom a kellő választ arra, hogy mire ügyeljek, akkor bizonyára 1 hónap alatt megoldódik a helyzetem. Szóval, ha Önök nem is írták le, én leírom!!!!! Mindenki aki bérleménybe szánja adni a lakását a szerződést HITELESÍTSE KÖZJEGYZŐ előtt és legyen benne a KILAKOLTATÁSI ZÁRADÉK!!!!!!
Rasmanov azt gondolta, hogy nicknevem alapján gúnyolódni lehet velem? Nem vagyok néni, öreg sem vagyok, sőt nagyon fiatalosan tartom magam és rendelkezem azzal a kellő intelligenciával, amivel Ön nem.

Bambina001 # 2014.05.15. 09:50

Kedves Fórumozók!
Az önkormányzat valóban kitehet 2 gyermekes családot lakbér tartozás miatt az utcára?Miközben az önkormányzat szociális osztálya adósságrendezés keretében megadta a tartozásra a 75%támogatást.05.13.-án kézhez vett levelük szerint a lakást 15 napon belül tiszta ,üres állapotban,0-ás közműigazolásokkal át kell adni.Vigyék a gyerekeket intézetbe,mert a szülők anyagi gondokkal küzdenek?Essen szét egy család?Hol vannak itt a gyermekek jogai,ill. a családjog stb.Ilyen esetben mit lehet tenni?Haladékot nem akarnak adni,amíg egy albérletre össze nem gyűjtünk.Mit lehet tenni?Amennyiben nem kerül a lakás 15 napon beül átadásra,úgy karhatalom segítségével gondoskodnak a kirakásunkról
Aki tud erre valami megoldást kérem írjon nekünk!
Köszönöm!

TCsabi # 2014.05.15. 07:32

Rasmanov,
köszönöm a válaszát. A felvázolt felújítási munkálatok már arra az időszakra vonatkozna, amikor már lejárt/megszűnt a bérleti szerződés, a felújításnak már nekiállnánk, de a korábbi bérlő (kertes ház használó) továbbra is bent tartózkodik az ingatlanban. Ebben az esetben is van beleszólása a felújítási munkálatok lebonyolításának mikéntjébe? (Egy több évig húzódó pereskedést valszeg már nem tudna kivárni a ház - esélyes volna az addigi összedőlése, de minimum a jelentős, akár javíthatatlan állagleromlása, ugyanis folyamatosan szétázik az egész ház a jelenlegi tulajdonosa és bérlője felől...)

Kovács_Béla_Sándor # 2014.05.15. 06:38

Ezt már egyszer hosszasan megvitattuk itt valakivel, de a pedagógiai optimizmusom töretlen, úgy hogy belemegyek megint.

Feltéve, bár nem megengedve, hogy a lakásbérlet szabályozása - legalább ebben a részében - rossz; szerinted milyen szabályozás lenne jó? Pallosjogot a bérbadónak?

Rózsi néni # 2014.05.14. 21:15

bocsánat! Hol lehet törölni, mert 2x ment át..

Rózsi néni # 2014.05.14. 21:12

Az adósok oldaláról tisztességes, hogy nem tartják be a szerződéseket? Nem, hogy nem tartják be, visszaélnek vele és szerintem ez a lényeg!!! Tisztelet a kivételnek!! Nem a becsületes bérlőket bántom!! A mai szabályozás lehetővé teszi, hogy évekig ne juss a tulajdonodhoz, ezt ők is tudják és ezt használják ki. Nekem ez a felháborító. Úgysem tud kitenni, mondja bérlő, én pedig azt mondom , hogy kiteszem és vállalom a vele járó felelősséget. Én úgy érzem ez a jogi szabályozásnak egy olyan anomáliája, ami csak a bérlőnek kedvez. Én tehetek bármit, ha a jogi utat viszem végig, akkor csak vesztes lehetek, mert az én bérlőm sosem fog fizetni, mert sosem lesz miből kifizetnie tartozását. Én pedig mehetek a híd alá, mert azt is elvesztem, amiben jelenleg lakom, annyi tartozást kell utána kifizetnem.
Hát, milyen jog ez??

Rózsi néni # 2014.05.14. 21:11

Az adósok oldaláról tisztességes, hogy nem tartják be a szerződéseket? Nem, hogy nem tartják be, visszaélnek vele és szerintem ez a lényeg!!! Tisztelet a kivételnek!! Nem a becsületes bérlőket bántom!! A mai szabályozás lehetővé teszi, hogy évekig ne juss a tulajdonodhoz, ezt ők is tudják és ezt használják ki. Nekem ez a felháborító. Úgysem tud kitenni, mondja bérlő, én pedig azt mondom , hogy kiteszem és vállalom a vele járó felelősséget. Én úgy érzem ez a jogi szabályozásnak egy olyan anomáliája, ami csak a bérlőnek kedvez. Én tehetek bármit, ha a jogi utat viszem végig, akkor csak vesztes lehetek, mert az én bérlőm sosem fog fizetni, mert sosem lesz miből kifizetnie tartozását. Én pedig mehetek a híd alá, mert azt is elvesztem, amiben jelenleg lakom, annyi tartozást kell utána kifizetnem.
Hát, milyen jog ez??

Kovács_Béla_Sándor # 2014.05.14. 20:44

Miért lenne rossz az a szabályozás? Mert téged aktuálisan kedvezőtlenül érint? Akkor a kölcsönszerződések szabályozása is rossz. Legalábbis, ha az adósokat kérdezed.

Rózsi néni # 2014.05.14. 19:44

A rossz jogi szabályozások következménye, hogy megszaporodtak magánlaksértések. Az én városomban a rendőrök elmondása szerint sokasodnak az ilyen esetek és persze egyre több lesz... Valaki végre észhez kaphatna a jogalkotók közül! Ha lehet 2 nap alatt ennél sokkal bonyolultabb törvényt alkotni, akkor ezt miért nem lehet megoldani?? Rákényszerítik az embert egy bűncselekmény elkövetésére. Csak nem leszek olyan bolond, hogy hagyom a lakásom lelakni, nem fizetni és per évekig? Utána pedig nincs miből megfizetni a tartozást. Sokan ebbe mennek tönkre! Anyagilag, egészségileg. Éveket vesz el az ember életéből akár pár hónap is , amit egy nem fizető albérlővel szemben el kell tűrni. Érdekel ez valakit ma Magyarországon???

TCsabi # 2014.05.14. 19:06

Az ügynél maradva - mert egy barátom hasonló helyzetbe fog kerülni nemsokára valószínüleg -, ha az adott lakás/ház olyan állapotú, hogy mindenképpen szükséges egy teljes körű nagyfelújítás, melyhez tulajdonosként be kell jutnom az ingatlanba és lehet hogy jópár hetet, esetleg hónapot is igénybe vesz a felújítás (mely közben lakhatatlanná válik az ingatlan (vakolat visszabontás, ablakok kiszedése, kőpadló feltörése stb.)). Hogyan tudom ezt jogilag szabályosan rendezni a bérlővel? Levélben jelzem számára, hogy az ingatlan állagmegóvása céljából mindenképpen szükséges a nagyfelújítást elvégezni, mely során valószínüleg átmenetileg lakhatatlan lesz az épület ezért kérem költözzön ki addig? Ha ezt nem tudja vállalni, akkor (lakottan) köteles tűrni a felújítási munkálatokat? Elmozgathatom a bútorait, holmijait részlegesen az ingatlanon belül amíg az adott lakrész felújítása zajlik?

MajorDomus # 2014.05.14. 18:33

Na ja,csak ehhez ugye be kellene jutni a lakásba,
a mérőórákat leolvasni.
ami ugye nem könnyű

efi99 # 2014.05.14. 17:45

Azért milyen érdekes ugye, hogy ha valaki nem ismeri a "csodálatos" szabályozást, józan paraszti ésszel, a nulláról felépítve, logikusan mindenki arra jut, hogy takarodjon a bérlő/lakásfoglaló/nem fizető albérlő stb, mikor mi.
Ehhez képest éppen pont fordítva van...
ismail
Mindenesetre ha megvennéd, első dolgod legyen, hogy az összes közművet lekapcsoltatod, szünetelteted, aztán vársz. Mondjuk különösen télen garantált a hatás.

Rózsi néni # 2014.05.14. 17:00

Nagyon régóta nem használja életvitelszerűen és a tartózkodási címe is más. Ezt bizonyítani is tudom. Ilyenkor mi a helyzet?

MajorDomus # 2014.05.13. 21:28

Dehogynem
azért köteleznek az eredeti állapot helyreállitására,ha a kirakott albérlőd feljelentést tesz!

Rózsi néni # 2014.05.13. 11:55

Ezek szerint, aki ténylegesen az ingatlanban van, azt
nem illeti meg a birtokvédelem?

MajorDomus # 2014.05.12. 21:17

Megbirságol, s kötelez az eredeti állapot helyreállitására.
ha a bérlő hozzá fordul persze.

Rózsi néni # 2014.05.11. 16:39

Sok emberhez hasonlóan mi is úgy jártunk, hogy nem fizetett, zárat cseréltünk, kipakoltuk, írásban felmondtunk, átvette, mert jó címre küldtük. Nem akartunk évekig pereskedni. Hónapok óta nem is látjuk... Az ügyvéd azt mondta ezzel hatályossá vált a felmondás, közben le is járt. Kötöttünk egy új bérleti szerződést, benne is laknak. Ilyenkor mi a helyzet birtokkal?? A jegyző mit tehet?