A lakáshasználót hogyan lehet kitenni / kilakoltatni?


Majordomus # 2024.02.06. 21:00

Idézd már be a pontos szöveget...

drbjozsef # 2024.02.06. 08:07

"szerepel" ?
Hol?
A vidám színpadon?

szaboria1 # 2024.02.06. 07:16

Csak az szerepel közösen használjuk nincs meg felezve és , hogy holtigtartó haszonélvezet.

Majordomus # 2024.02.05. 20:35

Esetleg az ingatlan 1/2-ed 1/2-ed részére volt haszonélvezet?

drbjozsef # 2024.02.05. 16:01

szaboria1,

Mit jelent nálad a "közös haszonélvezetünk volt" ?
Hogyan szereztétek a haszonélvezetet? Adásvételkor, vagy özvegyi?
Mi van pontosan a tulajdoni lapon? (Ügyfélapuval ingyenesen lekérhető)

Két haszonélvező esetén a kérdés az szokott lenni, hogy közösen illeti meg őket, vagy sorrendben. Ilyen értelemben, az, hogy mindkettőtöknek haszonélvezete volt egy ingatlanon, minden bizonnyal azt jelenti, hogy a férjed halála nem érinti a te haszonélvezetedet.
(Talán elvileg lehetséges olyan haszonélvezetet alapítani szerződéssel, hogy két embert illet meg, de egyikük halálával a másikuké is megszűnik, de nem nagyon láttam még ilyenre példát. Nem életszerű.)

szaboria1 # 2024.02.05. 06:03

Közös haszonélvezetünk volt férjem elhalt egyedül lehetek e tovább haszonélvező

Majordomus # 2024.01.31. 20:32

Házrész udvarral...
Van ilyen lakás is hirdetve...

Csak a 16 éves gyermeked mellett nem számoltál be a rotweilerekről.

SolnesM # 2024.01.31. 05:54

Úgy néz ki hogy sikerűl az albérlet. Igen van de vannak kutyáim és azokkal nem mehetek sajnos mindenhova

Nagyon kevés helyre.
Általában csellel.

Szomorú örökös # 2024.01.31. 05:01

nokci

Úgy néz ki hogy sikerűl az albérlet

Akkor hajrá, mielőbb költözz, hogy ne kerülj még nagyobb bajba!

nokci # 2024.01.30. 22:14

Majordomus

Úgy néz ki hogy sikerűl az albérlet. Igen van de vannak kutyáim és azokkal nem mehetek sajnos mindenhova

Majordomus # 2024.01.30. 20:10

nokci
Hol élsz? (Város).

Minden megyeszékhelyen százával van kiadó lakás.

Szomorú örökös # 2024.01.30. 19:19

nokci

A kérdésem az hogy kitehetnek minket az utcára vagy nem, 16 éves fiammal ketten vagyunk.

A kiskorú gyereked nem fog megvédeni a kilakoltatástól - kár is emlegetni.
Lejárt a szerződésed és nem hagytad el a lakást. Teljesen jogos a tulaj követelése.

ha nem megyünk ki napi 15.000.- kell fizetnem amig teljesen birtokba nem adom az ingatlant.

És hidd el, be is fogja vasalni rajtad.

Írjak mailt neki hogy nyoma legyen hogy szeretnék még egy kis időt kérni?

Időhúzásnak fogja tekinteni - joggal - szerintem felejtős.

Mennék innen minnél hamarabb

Hajrá!

nokci # 2024.01.30. 13:02

Köszönöm a választ! Nem akarok visszaélni a joggal de egyszerűen nem találok albérletet. Mennék innen minnél hamarabb főleg azért mert a gyereket megrázta az áram is. Van E.On os szakértői véleményünk is de sajnos mikor szóltam akkor felmondott a tulajdonos.Az kimaradt az elöző hozzászólásomból hogy ha nem megyünk ki napi 15.000.- kell fizetnem amig teljesen birtokba nem adom az ingatlant. A tulaj vietnámi de sajnos az ügyvédjével se tudok beszélni csak az ügyvéd bojtárral mert állitólag külföldre utaztak. Írjak mailt neki hogy nyoma legyen hogy szeretnék még egy kis időt kérni?
köszönöm a válaszokat

Majordomus # 2024.01.29. 20:21

Igen is meg nem is.
Kitehrtnekbúgy hogy felmondják a bérleti szerződést (és nem albérleti).
Ki viszont nem dobhatnak.
.
Csak lakáskiürítési perrel ami több hónap.

Egyezz meg a tulajjal hogy keresel lakást de még nincs,s addig fizetsz feláras bérleti dijat.

De ne élj vissza a joggal!

nokci # 2024.01.29. 16:16

Albérletbe vagyok .De mostmár csak lakáshasználóként. Február 15-én el kell hagyni az ingatlant. De idáig még nem találtam albérletet. Közben kaptam az ügyvédtől felszólítást január 26-án hogy nyolc nap leteltével költözzünk ki az ingatlanból. A kérdésem az hogy kitehetnek minket az utcára vagy nem, 16 éves fiammal ketten vagyunk. Vagy kérhet napi díjat? köszönöm a választ.

Majordomus # 2024.01.23. 20:49

Nem is kell kikapcsoltatni. Csak fel kell mondani a szerződést a szolgáltatókkal.
A szivességi lakáshasználat jogcime megszűnt.
Amig marad fizessen használati díjat.

efi99 # 2024.01.23. 20:35

Szomorú örökös
És amíg megnyeri, addig áram, fűtés, meg víz nélkül lesz ott hetekig? Előbb ki fog ő költözni, főleg, hogy vaj van a füle mögött.

Szomorú örökös # 2024.01.23. 19:59

efi99

Kapcsoltasd ki a közműveket.

Hülyeséget ne tanácsolj neki, mert belebukik.
Aki birtokon belül van, az birtokvédelmi eljárást indít ellene és még meg is fogja nyerni.

efi99 # 2024.01.23. 18:00

Bejacsek
Kapcsoltasd ki a közműveket.

drbjozsef # 2024.01.23. 08:44

Bejacsek,

Jogi úton nem könnyen. A fiad révén szívességi lakáshasználó, és per pillanat birtokon belül van.
A legjobb közös megegyezés lenne. Esetleg fizetsz neki lelépési pénzt. Tudom, hogy ez pofátlanságnak hangzik, de hidd el, jogszerűen nem fog gyorsan menni, és lesznek költségeid.

Célszerű lenne egy tértivevényes levélben felmondani a lakáshasználatot, felszólítani a kiköltözésre határidővel (mondjuk 15 munkanap). Ha nem teszi meg, akkor egyrészt lakáskiürítési pert fogsz indítani ellene, aminek minden költsége őt fogja terhelni, másrészt a kiköltözési határidőtől fogva havi X forint lakáshasználati díjat fogsz követelni (mondjuk a helyi piaci lakbér másfélszeresét), amelyet fizetési meghagyással vagy végső esetben perben fogod érvényesíteni, és végrehajtatni, ha nem fizet.

Sajnos jogszerűen ezt is teheted : a határidő lejárta után pert indítasz ellene. Ha okos, és húzza az időt, akkor bő fél évet el tudja nyújtani a pert, belecsúszik a kilakoltatási moratóriumba, és kb. jövő nyáron fogod tudni kirakni.

Bejacsek # 2024.01.23. 08:30

Üdv.
Múlt hónapban meghalt a fiam aki az 1/1 ingatlanomban élt 20 éve a barátnőjével. Nem volt nekik bejegyzett kapcsolatuk. A barátnőt megkértem többször, hogy költözzön el az ingatlanomból. Nem hajlandó, az mondja neki jogai vannak. Milyenek? Hogyan tehetném ki a legrövidebb úton hivatalosan a barátnőt?
Köszönöm

Majordomus # 2024.01.17. 21:47

Beszéljétek meg a volt pároddal. Tavasszal el tudsz költözni egy albérletbe.

Szomorú örökös # 2024.01.17. 05:35

gesztenye77

Kérdésem az, hogy kijelenthet e, hogy azonnal hagyjam el az ingatlant. Most jelenleg nincs hová mennem.

Hát bevallom, jogod nem sok van. Az, hogy oda vagy bejelentve, még nem formál számodra jogot az ott tartózkodásra,
ha az erre szolgáló hozzájárulást a tulajdonos esetleg visszavonja. Kérdés, hogy éreznéd magad az élettársad mellett úgy, hogy gyakorlatilag a pokolba kíván? Én inkább keresnék másik lakóhelyet magamnak.

Úgy tudom kilakoltatási moratórium van.Kitehet e az utcára? Jelenleg orvosi kezelés alatt állok. Milyen jogaim vannak?

A kilakoltatási moratórium nem feltétlen erre vonatkozik. Egészen más a jelentése:

https://mbvk.hu/…-moratorium/

gesztenye77 # 2024.01.17. 04:38

Üdv.
10 éves bejegyzett élettársi kapcsolatban élek párommal. Utóbb ez a kapcsolat megromlott. A bejelentett lakcímmel lakok a párom ingalanában.
Kérdésem az, hogy kijelenthet e, hogy azonnal hagyjam el az ingatlant.
Most jelenleg nincs hová mennem. Úgy tudom kilakoltatási moratórium van.Kitehet e az utcára? Jelenleg orvosi kezelés alatt állok. Milyen jogaim vannak?
Köszönöm válaszukat!

Majordomus # 2024.01.08. 21:15

Egyébként a végrehajtó indítja a kilakoltatást nem a közjegyző.