Társasházak jogásza!


Mesi74 # 2016.05.26. 16:55

Kedves MajorDomus!
Köszönöm az ötletet, hát igen, a részletfizetés lenne megnyugtató, csak azt nem is értem,hogy ekkora összeget, ilyen rövid időn belül kifizetni, és a közgyűlésen mindenki megszavazta, csak én nem, mert nem voltam ott, de tulajdonképpen a tulajdoni hányad miatt amúgy sem jelentett volna semmit az én nem szavazatom, ha jól gondolom. Egy kérdésem még lenne, hogy a társasház hitel felvétel jóváhagyásához sem szükséges 100%?
Köszönöm.


Tisztelt Tagok!
Segítséget szeretnék kérni:
A társasház idén tervezi a tet?csere, kéményfelújítás, kötelez? kéménysepr? járda kialakítása

MajorDomus # 2016.05.26. 16:21

Mesi
a nincsből nem tudsz fizetni.

a fontos az,hogy hajlandó vagy fizetni.

a pert nem javaslom,mert csak a költségeidet növeled, és vesziteni fogsz!

nem kell a közgyűléshez fordulnod.
ha jól számolom, az egyszeri 55.000 ft és 4 havi 2100 ft/m2 neked összesen 399.400 ft begizetnivalód van
Ez már bocsi,de egy ökörnek is sok!

én a csúsztatott fizetést javasolom.
a pénzt oszd el 12 hónapra,ez 33.864 ft,a havi közös költséggel együtt 40.834 ft.ezzel szerintem elbirsz!

keresd meg a közös képviselőt és ezt foglaljátok irásba!
meg fogja érteni,mert igy is sokan fognak tartozni,te viszont fizetni szeretnél,de nem tudsz!

Iucundus # 2016.05.26. 15:42

Mesi 74,

a közgyűlési határozat 60 napon belül támadható meg a bíróságon, tehát június 25-ig legkésőbb.

Ez a határidő már nem jogvesztő, ha nem voltál jelen a közgyűlésen, de akkor igazolni kell a tudomásszerzés időpontját.

Egyébként két lehetőség között választhatsz:
1.) Kérd a közgyűlés jóváhagyását részletfizetéshez, tehát fizetsz;
2.) Bírósághoz fordulsz, de akkor keress ügyvédet, mert az eset nem egyszerű


Ddr

Mesi74 # 2016.05.26. 14:26

A társasház idén tervezi a tetőcsere, kéményfelújítás, kötelező kéményseprő járda kialakítása, gázvezeték csere és kaputelefon kiépítés felújításokat.
Ehhez a számítások szerint 5.200.000,- Ft-ra van szüksége a háznak.
A közgyűlés döntése szerint 3.370.000,- Ft hitelt jó feltételekkel szeretne felvenni - állami kamattámogatás, lakástakarékban állami hozzájárulás (OTP).
A hitelhez 400.000,- Ft önerő befizetés szükséges.
A maradék 2.200.00,- Ft- kedvezőtlen feltételekkel lehetne felvenni, ezért úgy döntött a közgyűlés, hogy azt a pénzt összeadják a lakók, így nem kell kamatot fizetni.
Én sajnos nem tudtam ott lenni a közgyűlésen. Egy 41 nm2 lakás tulajdonosa vagyok.
Az összeg, amelyeket a közgyűlés megszavazott:
Május hónapban az önerőhöz: 1300/nm2, célbefizetés, azaz kb. 55 000 Ft befizetés kell.
A fennmaradó 2 200 000 Ft tekintetében három hónapon keresztül (június-július-augusztus) 2.100,- Ft/m2 összeget kell célbefizetésként befizetni.
A felújítás alap:hitel törlesztéshez 170,- Ft/m2 lesz a plusz költség még mindezeken felül, amíg tart a hitel.
Ez annyit jelent, hogy a máj, jún, júl, aug, hónapokra vonatkozóan 86 100 Ft és 6 970 Ft összegek befizetését írja elő a közgyűlési határozat, ez összesen: 93 070 Ft/hó

A kisebb részletekben történő hosszabb idő alatt zajló befizetéseket nem ellenzem és magát a felújítás szükségességét sem kívánom vitatni, de ekkora összeget nem tudok megfizetni, kiskorú gyermekkel és lakáshitellel rendelkezem.
A közgyűlés 2016.április 26-án volt, a jegyzőkönyvet 2016. május 24-én küldték ki.
Nagyon várom a segítő javaslatokat.
Köszönettel


Tisztelt Tagok!
Segítséget szeretnék kérni:
A társasház idén tervezi a tet?csere, kéményfelújítás, kötelez? kéménysepr? járda kialakítása

MajorDomus # 2016.05.25. 19:16

1./ Természetesen,sőt elvárás,hogy két aláirással lehet a számláról pénzt felvenni!
2./ ha tulajdonos ő is akkor igen,de nem ajánlott.
3./igen,ha előzőleg beleegyezett

zsuzsa28 # 2016.05.25. 16:12

Tisztelt Fórum !

5 éve van közös képviselőnk. Nagyon sok furcsa szabálytalanság történt. Az " Oszd meg és uralkodj " jellemzi munkálkodását ezért leváltása nem lenne egyszerű feladat ....
Múlt héten volt közgyűlés, az egyik számvizsgáló bizottsági tag lemondott ezért választani kellett. Egy másik tag akit 5 évvel ezelőtt választottunk meg közölte, hogy ő nem tudta, hogy tag nem járt el a megbeszélésekre nem vett részt az ellenörzésben. A k.k. önhatalmúlag egy OTP aláíróval helettesítette vele beszélt meg mindent. A 3. tagot aki törődött a házzal, sokat dolgozott , felfigyelt a hibákra is mellőzték iratokat nem adtak át neki , stb..A K.K." embere a régebbi leváltott sikkasztó k. k. idején volt tag és " gyümölcsözően "tudtak együttműködni.
A közgyűlés a rendes embert újra választotta , jelentkezett egy új másodiknak de harmadiknak nem jelentkezett senki ezért a k. k. megválasztatta az ő emberét távollétében!
Kérdések :1. Lehet-e SZB. tag banki aláíró ?
2. Lehet e tag a tulajdonos gyermeke, férje, felesége ?
3. Távollétében meg lehet -e választani valakit a k. k. javaslatára ha azt mondta neki , hogy elvállalja?
Én készítem a jegyzőkönyvet, azért kérdem mert ezek a kérdések elhangzottak ott is.

csuli # 2016.05.24. 19:05

Üdv MajorDomus!

Ezen is túl vagyok. Azt válaszolták, hogy amennyiben tartalmazza a közgyűlési határozat a közös képviselő feladatkörét akkor az elegendő.

Tehát be sem kérték.
A helyi jegyzői hivatal egy "Só" hivatal. Azért nem show, mert az szórakoztató.

A társtulajdonos húgom ma kapott levelet a NAV-tól, hogy végrehajtást kezdeményeznek ellene, ha nem fizeti be a társasházat érintő büntetést.Én még nem kaptam meg, ezek szerint várhatom.Mindezt annak ellenére hogy az egyik tulajdonos számlájáról már leemelték. Ez egy egyetemlegesen kiszabott építéshatósági bírság.
Éves elszámoló közgyűlésünkön a másfél éve megválasztott új közös képviselő mosolyogva közölte, neki ehhez semmi köze, ő nem régész. Ugyanis már három éve húzódó ügyről van szó.
A nem fizető lakók meg röhögnek az egészen.

Ha bemegy valaki a hivatalba, nem tud ügyet intézni, mert jön a kérdés: Ön a képviselő? A szolgáltatóknál ugyanez a helyzet.
Mondja meg már valaki mi van ebben az országban! Aki társasházba költözik az rögtön helótává válik?

Nem hiszem hogy ne lenne megoldás, nem adom fel,akkor inkább atomot nekik.

MajorDomus # 2016.05.24. 18:13

Csuli
a Határozatok Könyvéből kérhetsz bármikor másolatot! ha nem kapod meg, fordulj a Jegyzőhöz, ő majd rábeszéli!

osmi # 2016.05.24. 13:02

Fizikai-és idegi erőnlét kérdése, egyedenként változó. Hogy Nálatok mi vált be, légy szí tudasd majd velünk.
Választhatod a legnehezebb utat is;bírd rá a tul.társakat a menesztésé/ük/re.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.05.24. 12:49

Samu; szerinted?

csuli # 2016.05.24. 12:32

Köszi a válaszokat, megerősítve látom az általam vélelmezetteket.

A közgyűlési határozatot, /közgyűlés által lett megválasztva a jelenlegi közös képviselet/ hogyan tudnám megszerezni?

Igazából az alapján derülne ki, hogy egy magánszeméllyel vagy egy társasház kezelővel vagyunk kapcsolatban.

Én hiába kértem nem adja át, mit tehetek?

Samu58 # 2016.05.24. 11:14

Lépcsőházi károkozás
Egy társasházban egy lakás tulajdonosa (továbbiakban: Eladó) egyik régi bútorát ingyen odaadta egy magánszemélynek (továbbiakban: Bútorszállító), aki azt a lakásból az Eladó nélkül önmaga levitte a ház lépcsőin az utcára.
A szállítás közben a lépcsőházban és az egyik lakó bejárati ajtaján kisebb kár keletkezett (a bútor erősen nekiverődött).

Kérdésem, hogy ki köteles fizetni a károkat: az Eladó vagy a Bútorszállító?

Kérdésem, mit tudok tenni, ha egyik személy sem hajlandó fizetni a kárt (kár összege: kb. 7000.- Ft.)?

Válaszát előre is köszönöm.

ragyasdezso # 2016.05.24. 10:07

csuli
52. §(2) A társasházkezelő a tevékenységi körén belül:
b)a tulajdonostársakkal kötött megbízási szerződésben foglaltak szerint szervezi az üzemeltetési és karbantartási feladatokat, irányítja és ellenőrzi a tervezett felújításokat,

  1. a megbízási szerződés alapján javaslatokat dolgoz ki a társasház gazdálkodása, a közös tulajdonú épületrészek hasznosítása kérdéseiben
Kovács_Béla_Sándor # 2016.05.24. 10:00

Úgy van. A társasházkezelés nem egyszerűen közös képviselet, elengedhetetlen az írásba foglalt szerződés.

osmi # 2016.05.24. 09:29

csuli!
Nagyon célszerű megbízási szerződést kötni, a megbízó által készített tervezet alapján, amiban felsorolja az elvárásait.
Aztán pedig folyamatosan rajta tartja a szemét a teljesítésen...

osmi # 2016.05.24. 09:29

csuli!
Nagyon célszerű megbízási szerződést kötni, a megbízó által készített tervezet alapján, amiban felsorolja az elvárásait.
Aztán pedig folyamatosan rajta tartja a szemét a teljesítésen...

osmi # 2016.05.24. 09:20

onedin család!
A társasházak SzMSz - a a tulajdonközösségek hosszútávra szóló megállapodásai a közös tulajdon fenntartásának alapvető kérdéseiben. Tök mindegy, hogy a földhivatalba be van - e jegyezve. Társasházi per során a bíróság megnézi az abban foglaltakat. A tulajdonosok többsége által elfogadott normák azok elfogadásával és nyilván nem a földhivatali irattározással lesznek érvényesek. A szabályzatot bárki elkészítheti .

csuli # 2016.05.24. 08:46

Tisztelt Fórum!

KBS! Én szívesen kezeltetném magam a földszinti kislánnyal, de nem hiszem hogy elvállal. Esetleg komolyabb hálapénzért.Azt meg én nem szeretném, hogy már a pályája elején elrontsuk.

Viccet félretéve, egy szintén társasházi ügyben kérek tanácsot.

Azt szeretném megtudni, hogy egy vállalkozói formában működő társasházkezelőnek kell-e megbízási szerződést kötnie az őket közgyűlésen megválasztó társasházzal.
Vagy elegendő a közgyűlés határozata amiben rögzítjük hogy ki a közös képviselő. Én úgy gondolom, hogy felelősséggel egy megbízási szerződés alapján lehetne együttműködni, de a társtulajdonosok ezt nem így látják.

Jönnek is a problémák sorban: tavaly nem volt elszámoló közgyűlés, az idei elfogadhatatlan. Egy általános iskola harmadik osztályos tanulója kinevetné az elénk tárt adatokat.
A számlákhoz semmi közünk, közgyűlési határozatot még kérésre sem ad ki. Sorolhatnám hosszasan.

Végezetül még egy kérdés: hogyan lehet kikényszeríteni hogy elénk tárja a társasházunkat érintő adatokat,és dokumentumokat.

Érdeklődéssel várom a válaszokat.

onedin csanád # 2016.05.24. 08:35

OK, én is majdnem ugyanezt mondtam a spórolós tulajdonosnak aki előbányászta ezt a levelet...és aki mellesleg több havi közös költséggel tartozik..de most viccet félretéve, egy ilyen maszek alapon összeeszkábált SZMSZ-re nyilván semmiféle bírósági perben nem lehet hivatkozni...de még milyen egyéb hátránya lehet ?

Kovács_Béla_Sándor # 2016.05.24. 07:21

Milyen hátrányai lehetnek, ha az aranyeredet a földszinti kislánnyal kezelteted, aki idén végzett az egészségügyi szakközépben?

onedin csanád # 2016.05.24. 06:50

Tisztelt Fórumozók !
Az lenne a kérdésem, hogy kötelező-e ügyvéddel ellenjegyeztetni a társasházi SZMSZ-t mielőtt beadjuk a földhivatalhoz. Van ugyanis a neten egy levél a Fővárosi Kormányhivatal földhivatalától a IX. kerületi aljegyzőnek, amelyben az áll, hogy bár a társasházakat az SZMSZ benyújtásának kötelezettsége terheli, azonban ennek nem feltétele az okirati ellenjegyzés, sem az eredeti SZMSZ sem a módositások esetében. A Földhivatal azt sem alaki sem tartalmi szempontból nem vizsgálja, csak az ingatlan-nyilvántartási anyaghoz csatolja. Ilyenformán elég-e az, ha az SZMSZ-t egy jogot végzett lakó ( idén végzett ) megírja...Milyen hátrányai lehetnek ennek ?
Köszönöm szépen a választ !!!

bearing # 2016.05.23. 20:11

Tisztelt Dr. Kovács Béla Sándor, Major Domus!

Köszönöm gyors válaszukat!

MajorDomus # 2016.05.23. 20:10

Nem,de szigorubb lehet.
jól tudod
kérdezd meg tőle

Deviza és forint hitelese # 2016.05.23. 19:53

Tisztelt Fórumozok!

Érdeklődni szeretnék, hogy a Szervezeti és Működési Szabályzat - amennyiben nem sért törvényt!- felülírhatja-e , illetve lehet-e ellentétes a Tht. rendelkezéseivel? Ezen kívül ha Szervezeti és Működési Szabályzatban meghatározásra került, hogy a közös képviselő 3 év határozott időre kerül megválasztásra, de ő ennek ellenére nem hívja össze a közgyűlést közös képviselő választás napirendi ponttal, mert szerinte törvénytelen ami a Szervezeti és Működési Szabályzatban van, vagyis a 3 év határozott idő!

Jól tudom, hogy a közös képviselő által megfogalmazottak finoman szólva is a valótlanság kategóriába tartoznak? Miért ne lehetne határozott idejű szerződést kötni a közös képviselővel?Miért nem tartja be a Szervezeti és Működési Szabályzatban foglaltakat?

Kovács_Béla_Sándor # 2016.05.23. 18:31

Csakhogy a közös képviselő és a társasház között nem megbízási jogviszony van.