Tisztelt Fórum!
A társasházi lakásomban született, 41 éve ott élő személy a 2007. okt. 01. óta jogerős bírósági ítélet alapján jogcím nélküli lakó, köteles lett volna 14 napon belül kiürítve elhagyni a lakást. Az ítélet végrehajtás alatt van, különböző kifogásokkal halogatja a kiköltözést a bíróság büntetései ellenére.
A 107 m2-es lakás mind a 10 helyiségében neki is van holmija.
Életmódja szerint folyamatosan, a nap 24 órájában otthon van, én nyugdíjasan szintén.
Kérdésem: korlátozhatom-e térben és/vagy időben a lakáshasználatát? Ha igen, mire hivatkozhatok? Tömöríthetem-e a holmiját kevesebb helyiségbe, hogy elkülönülve élhessünk (a lakás dupla komfortos: 2 lakószoba, 2 konyha, 2 fürdőszoba, 2 WC van) addig is, amíg muszáj.
Köszönettel. V.J.
jelzálog törlése jogutód nélkül megszűnt cég esetén
Azt is igazolni kell, hogy a jelzáloggal biztosított követelés is megszűnt.
Mi kell még hozzá?
Azért mondtam, hogy főszabályként.
Az sem kizárt, hogy egyszerűen elfelejtkeztek a követelésről a felszámolásban, és se visszterhesen nem engedményezték, sem a vagyonfelosztási javaslatban nem adták oda valamely hitelezőnek. Ha így van, akkor, persze megszűnt a követelés, mert vagyonrendezési eljárást arra nem lehet vezetni.
De mindebből az következik, hogy a törléshez nem elegendő annak igazolása, hogy a jogosult megszűnt.
"a jelzáloggal biztosított követelést és vele a zálogjogot ilyenkor is megszerzi valaki."
Ha egyáltalán létezik még követelés! Az is előfordulhatott, hogy követelést ugyan kiegyenlítették, de a jelzálogjog törléséről megfeledkeztek.
Rossz az analógia.
A haszonélvezet a jogosult halálával megszűnik, a jelzálog viszont nem. A jogosultja ugyan megszűnhet jogutód nélkül, de főszabályként a jelzáloggal biztosított követelést és vele a zálogjogot ilyenkor is megszerzi valaki. Tehát legtöbbször nem törlésnek, hanem az új jogosult bejegyzésének van helye.
"A földhivatal nem törli a jelzálogbejegyzést, amíg a bíróság ki nem ad egy határozatot a törlési engedélyről."
Szerintem a földhivatal kérése nem alapos. A törléshez elegendő lenne igazolni a cég megszűnését.
Hasonló a helyzet ahhoz, amikor meghal az ingatlan haszonélvezője. Akkor is elegendő a kérelemhez csatolni a halotti anyakönyvi kivonatot.
Jól teszi!
kérdezni okosabb, de jobb ha rábizod!
Kedves MajorDomus!
Köszönöm a választ!
De mit kell tenni vagy egyáltalán hogyan kell elindítani az eljárást? Mit kell tartalmaznia a beadványnak, kinek kell címezni... stb...?
Sajnos a megbízott ügyvéd nincs a helyzet magaslatán, úgy látom, valamilyen bírót akar megkérdezni, hogy mit tegyen.
Elég szomorú, hogy nekem kell ezzel foglalkoznom, amikor azért fizettem, hogy ezeket elrendezze. A z idő persze, mint mindig, szorít.
Éppen azt! !
nincs jogutód,szerintem sima űgy!
az itélkezési szünetig lezárul!
Tisztelt Fórum!
Lakásvásárlás előtt állunk, aminek során kiderült, hogy az ingatlanon egy ma már nem létező cég bejegyzése szerepel a tulajdoni lapon. A céget a cégbíróság 2015 augusztusában törölte a cégjegyzékből. Jogutód nincs. A cégbíróság ki is állított erről egy határozatot.
Az ingatlan jelenlegi tulajdonosa az utolsó törlesztőrészlettel adós maradt a cég megszűnése miatt, így nincs kinek fizetni. A földhivatal nem törli a jelzálogbejegyzést, amíg a bíróság ki nem ad egy határozatot a törlési engedélyről. Mit vizsgál ilyen esetben a bíróság, amikor nincs is alanya a történetnek? Mire számíthatunk?
Köszönettel: R.
„Annyi infot kaptam az akkori ovodavezetotol, hogy nem tartoztak konkretan a troszton belul egyik vallalathoz sem, valami kollektiv kozos vallalatot emlitett.”
Hát nem volt munkakönyve?
Én egyébként így a Csepel Művek Kommuniális Közös Vállalatra tippelek.
Koszonom szepen, ezt fogom tenni. Valahogy muszaj elindulni.
Menjen be a földhivatalba. Kérjen az okmánytárba történő betekintés. Ön mint tulajdonos megteheti és az ott talált iratokból minden kiderül.
Kommunalis Kozos Vallalat, bocsanat,elirtam. Mond ez valakinek valamit?
Csepel Vas es Femmuvek van bejegyezve, se tobb, se kevesebb. Valoban fura, hogy 88-ban jegyeztek be, mert a munkaltatoi kolcsont egeszen biztosan korabban, 82-ben kapta edesanyam, akkor vettek a lakast. Specialis eset, mert o a gyarhoz tartozo ovodaban volt ovono. Sajna ot mar semmirol nem tudom megkerdezni. Annyi infot kaptam az akkori ovodavezetotol, hogy nem tartoztak konkretan a troszton belul egyik vallalathoz sem, valami kollektiv kozos vallalatot emlitett.
88-ban sem létezett már Csepel Vas- és Fémművek. Épp ebben az évben bomlott fel a tröszt 15 jogutódra.
Pontosan ki van bejegyezve a tulajdoni lapon? Ha esetleg mégis a tröszt, akkor csak meg tudja mondani az a munkavállaló, hogy kinél dolgozott tovább. Komoly esélye van ugyanis, hogy a jelzálogjogosult nem jogutód nélkül szűnt meg - ha megszűnt egyáltalán.
A gond csak az, hogy nem tudjuk igazolni, hogy a koveteles mar nem all fenn. Ezert gondoltam, hogy a felszamolot kellene megkeresni. Igy mit lehet tenni? Egyebkent sz*ros 40000 ft-rol van szo, ciki, hogy emiatt meghiusulhat egy lakaseladas...
Csepeli munkáltató esetén a Fővárosi Törvényszék az illetékes.
Ahha. Tehát nemperes eljárásban kell kérelmezned annál a megyei bíróságnál a törlést, aki lefolytatta a felszámolási eljárást.
Miért szerepelne egy állami cég a gazdasági társaságok nyilvántartásában. ????
Érdemes bemenni tájékozódni a földhivatalba.
Es ez nem furcsa, hogy egy olyan ceg a jelzalogjogosult, aki igy ezen a neven sosem szerepelt a cegregiszterben? (Csepel Muvek neven van, legalabbis arra ad talalatot).
Erdemes bemennem a Foldhivatalba igy, torlesi kerelemmel?
Tudni tudnak, kérdés, hogy akarnak-e.
Munkáltatói kölcsönt bejegyzik.
Nem kell a felszámolót keresni. Törvény van a rendezésére, a földhivatalban tudnak segíteni.
kiadja a Jogászoknak Kft.
cégjegyzékszám: 02-09-067243
adószám: 12559044-2-02