átverés!!!!


Bubó # 2004.07.21. 18:22

Én a helyedben keményebben lépnék fel a kivitelezővel szemben.
Keresnék egy igazságügyi építési-műszaki szakértőt, megbíznám azzal, hogy készítsen szakvéleményt a lakás alapterületéről.
Az általa készített szakvélemény alapján küldenék neki felszólítást (lehetőleg ügyvédi segítséggel) és kérném vissza az alapterület-különbözet árát + szakvélemény és ügyvédi közreműködés költségét.
Ha nem fizet, fizetési meghagyás, majd per.
Neked nem lesz vele dolgod, az ügyvéd meg a szakértő elintézi az ügyedet.
Természetesen, csak akkor van értelme a dolognak, ha biztos vagy benne, hogy min. 2-3 négyzetméterrel átvágtak.

bandita # 2004.07.20. 11:28

Nos, szereztem műszert, aztán megmérem én magam.
Semmit nem kell levonni, hozzáadni a hosszhoz, amit a műszer mér, az a hivatalos.
Beszéltem egy építésszel, a mérést a következők szerint kell végezni:
Magasság:1m
tetőtér 1,9m feletti terület. A tetőtéri ablakoknál, ha a tető síkjában van nem kell számolni, mintha ott sem lenne.

Azért köszi

Bandita

Varsi # 2004.07.20. 09:03

Sziasztok!

Szerintem nem kell építészhez fordulni, sem jogászhoz.Keress meg egy ingatlanforgalmi értékbecslőt, Õ meg fogja tudni mondani ezeket.Egyébként szerintem is a műszeres mérés a biztos.

Varsi

bandita # 2004.07.20. 08:17

A különbözetet ki kell fizetni, ez rendben is van.
A pontos hivatalos mérési módszert nem tudom. Jogilag ez le van valahol írva?
Beszéltem egy építésszel és Õ azt mondta 1m magasságban kell végigmérni a lakást, de amit a lézeres műszer lát, az a hivatalos. Nem vonogatunk le belőle csempét, vakolatot stb.

Bandita

szajbertattila # 2004.07.20. 07:59

Szerintem ez műszaki- építési szakkérdés - e ha kevesebb jön ki, és új lakásról van szó, ahol a vételárat egységesen mindenkinek négyzetméterenként számolták (így szokták), akkor vissza lehet kérni a különbözetet.

bandita # 2004.07.20. 07:50

Segítségét kérem azoknak, akik jártak már hasonló cipőben, és esetleg több tapasztalatuk van ebben.

Leírom az előzményeket:
Vásároltam egy 55m2-es tetőtéri lakást(újat)
utólag felmértem a lakást, és meglepődve tapasztaltam, hogy kisebb a lakás. Felhívtam a kivitelezőt, és kérdőre vontam. Mirő Õ, mérjük meg a lakást. Ok.
Kijöttek egy 5m-es mérőszalaggal, és megmérték.
Ezzel kapcsolatban lennének kérdéseim:

  1. A hasznos terület számolásánál 1m magasságban kell számolni, és vakolattól vakolatig. A kivitelező ezt úgy számolta, hogy megmérte sacc/kb és hozzáadta a hosszokhoz a vakolatot is. Õ igy mondta "téglától tégláig kell számolni, ez a hivatalos" Szerintem ez így nem helyes.
  2. A burkolatok pl fürdő csempézete beleszámít-e a hasznos m2-be?
  3. A 38-as téglafalban lévő ajtó alatti területet beleszámolhatja-e a hasznos m2-be?

A tető sátortető, ebben vannak a tetőtéri ablakok(velux). A beépítése során ez beugrik 15 cm-t, így 1,9m-nél nagyobb a magasság, ezzel kell-e számolni? (Õ az ablak vonaláig számolta a területet, és kivonta a felette lévő beugrást.

Összegzés: Az általam mért terület 50,5m2(persze a vakolatokat nem vontam le)
Az általuk mért terület 57,5m2,
Mi a helyes számolási mód?

Segítsetek:
Bandita