albérleti szerződés felmondása


Immaculata (törölt felhasználó) # 2014.04.22. 19:15

A bérbeadás a főszolgáltatás, minden ami a bérbeadáshoz kapcsolódik, osztja a főszolgáltatás jogi sorsát. Ha az adóalany áfamentes körbe tartozik, akkor a közműszolgáltatás is adómentes lesz.

Hiszek Neked. A végrehajtó azt foglal le az adóstól, amit csak akar. A Bérlők a bérleti díjjal a Bérbeadónak tartoznak, a végrehajtó pedig kizárólag az adóstól vonhat.
A bérleti díj pedig akkor lesz behajtható, ha az már a Bérbeadó számlájára kerül.

MnéK # 2014.04.22. 19:16

Egyszerűsítve, ismét feltenném a kérdést, ha már ténylegesen nem fizetünk bérleti díjat, csak a 2 havi kauciót lakjuk le, akkor mit tehet a végrehajtó velünk? A tulajokat már meg nem találja, mert elpucoltak az országból és nem unión belül vannak. Szépen itthagytak minket, csináljunk amit akarunk. Mégcsak azt se tudom, ha elköltözünk, hova adjam le a kulcsot. Köszönöm az eddigi hozzászólásokat.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2014.04.22. 19:21

Semmit nem tehet veletek. Árverezheti az ingatlant, és ha nem határozott idejű a szerződésetek, akkor femondja a bérletet.

MnéK # 2014.04.22. 19:28

Tisztelt Immaculata!
Köszönöm a választ. A bérleti szerződésünk határozatlan. Mikor mondhatja fel a végrehajtó, árverés után vagy bármikor? Csak azért kérdem, mert idő kell, mire új albérletet találunk és még lelaknánk azt a kauciót.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.04.22. 19:54

A bérleti díj pedig akkor lesz behajtható, ha az már a Bérbeadó számlájára kerül.
Már követelésként is le lehet foglalni.

MajorDomus # 2014.04.23. 21:43

Imma megint nem hiszel nekem!

A végrehajtó Lefoglalhatja a bérleti díjat,az én területemen havonta előfordul.

A kõzmuszolgaltatasokat ha áfa tartalommal
kapja,akkor a közvetített szolgáltatást,
áfával kell tovább számlázni.

MnéK # 2014.04.24. 10:35

Tisztelt MajorDomus!
Ha már ténylegesen nincs pénzmozgás, akkor a végrehajtó kitől foglalhat le bérleti díj címén pénzt?
Az áfás számlát én írtam el, csak számla volt a bérleti díjról áfamentesen.
Köszönöm válaszát.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.04.24. 11:43

Látom, nem érted. A követelést foglalja le a végrehajtó, és erről értesíti a kötelezettet. Az értesítés kézhez vételétől a kötelezett csak a végrehajtónak teljesíthet. (Hogy te szeretnél belemenni egy vesztett perbe ahelyett, hogy fizetnél, már a te dolgod. Kinek mi a passziója.)

MnéK # 2014.04.24. 12:00

Tényleg nem értem, mert ha érteném, akkor nem tennék fel kérdéseket. Még most se kaptam egyértelmű választ. Ki a kötelezett jelen esetben?
A tulajnak tavaly kifizetett két havi kauciót lakjuk le. A hitelükhöz semmi közünk. A végrehajtóval nem szerződtünk. Nem áll szándékomban pereskedni.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.04.24. 12:08

Pedig ha nem fizetsz, akkor borítékolom, hogy fogsz. (Amúgy nincs olyan, hogy lelakni a kauciót.)

pazs # 2014.04.24. 12:34

Te vagy a kötelezett, a végrehajtónak kell megfizetned a bérleti díjat. A kaució a szerződés lejártakor, ha abból levonni nem kell, visszajár.
Tudom, hogy szokás lelakni a kauciót, de most az nem fog menni. (És az "így szoktuk" az nem jogi érv, a végrehajtó sem fogja díjazni.)

MnéK # 2014.04.24. 12:59

Rendben. Még egy kérdést engedjenek meg nekem. Jelen pillanatban kié a lakás, a tulajoké vagy a végrehajtóé? Lehetünk simán "jóhiszemű lakáshasználók", ha mondjuk nincs május 01-től bérleti szerződésünk?

pazs # 2014.04.24. 13:02

A tulajé. A végrehajtó nem is lesz tulajdonos még akkor sem, amikor elárverezi a lakást. Amúgy miért pont május 1? Felmondta valaki a szerződést? Vagy eleve határozott időre kötöttétek és akkor jár le?
Hogy lehettek-e "jóhiszemű lakáshasználók", az nem valószínű (hiszen tudjátok, hogy nincs bérleti jogviszonyotok május 1-től), de attól is függ, mi van a bérleti szerződésben (pl. olyan rendelkezés, hogy maradhattok, mert a kiürítésig amúgy is jár a bérleti díj).

MnéK # 2014.04.24. 13:11

Csak azért kérdeztem, mert a tulaj már nem kér bérleti díjat, amíg két hónap múlva elköltözünk, mert elmentek az országból. A végrehajtónak pedig nem akarok fizetni, mert a kauciót a tulaj már nem fogja visszaadni. Ha költözünk, ismét lakbér+2 havi kaucióval indulunk egy új albérletnél. Most nem a bérbeadó, hanem a bérlő járta meg...

pazs # 2014.04.24. 13:19

Hiába nem akarsz fizetni a végrehajtónak, muszáj. A kauciót a bérbeadótól kell visszaszerezned. Ha az EU területén vannak, akkor a dolog nem reménytelen és nem is tart túl sokáig.
Véletlen nincs a bérleti szerződésben benne, hogy az utolsó két hónapban nem kell bérleti díjat fizetni?

ttip # 2014.04.24. 13:55

A határozatlan idejű szerződést valakinek fel kell mondania, máskülönben fizethettek május 1. után is.

MnéK # 2014.04.24. 14:02

Nincs benne :)
Ha felmondjuk a szerződést (ezért írtam a május 01-i dátumot), akkor van mit követelnie a végrehajtónak rajtunk? Csak addig kéne kihúznunk itt, amíg suli van mert aztán költöznénk, plusz addig összeszednénk az újabb kaucióra a pénzt. A tulajok okosan nem uniós országot választottak menekülésre.

ttip # 2014.04.24. 14:24

Ha most azonnal felmondjátok a szerződést, akkor az leghamarabb május 31-ével szűnik meg. A bérlő ugyanis hónap végére mondhat fel, de a felmondási idő a törvény szerint nem lehet kevesebb 15 napnál. Ha pechetek van, akkor ezt a végrehajtó is tudja, úgyhogy a májusi lakbérrel még jöttök neki.

ttip # 2014.04.24. 14:26

Esetleg közös megegyezéssel lehetne a szerződést rövidebb határidővel megszüntetni. A bérbeadó még mindig a tulaj, neki már mindegy a felmondási idő...

MnéK # 2014.04.24. 22:06

Én is erre gondoltam, köszönöm.

MajorDomus # 2014.04.25. 19:29

Ha el tudod érni Sierra Leone -ban!

peteka # 2014.06.04. 14:26

A lakÁs tv szerint, ha a bérlő nem fizet, fel kell szólítani a teljesítésre, ha 8 napon belül nem teljesít, akkor lehet 8 napon belül felmondani a szerződést. Ilyen esetben a felmondás az elmulasztott határnapot követő hónap, utolsó napjára szólhat. A felmondási idő nem lehet rövidebb tizenöt napnál.
Hogy a fenébe lehetne 15 napnál rövidebb a felmondás, ha csak az elmulasztott határidőt KÖVETKEZŐ HÓNAP utolsó napjára szólhat?
Tényleg így kell értelmezni azt a jogszabály helyet, ha pl május 1-én felszólítom, 8 napon belül nem fizet, akkor május 10-én felmondom a szerződést de a szerződés csak a KÖVETKEZŐ HÓNAP utolsó napján, azaz június 30-án szűnik meg, akkor köteles bérlő elhagyni a lakást?

MajorDomus # 2014.06.04. 19:55

Ha elhagyja

WBarbra # 2014.06.18. 07:56

Van egy magyar cég, akinek kiadtuk a lakást. A cég székhelye is a lakásra lett bejegyezve, a mi hozzájárulásunkkal (korábban nem létezett, most alakult) és az ügyvezetője is ott lakik. Az okmányirodai lakcímbejelentőt is aláírtuk neki, mint magánszemély, tehát hivatalosan is ott lakik. Ez a személy egyébként német állampolgár. A cégkivonatban csak német cím szerepel a neve alatt (a magyar-ami a mi lakásunk lenne- nem), ezért törvényesen meg kellett neveznie egy kézbesítési megbízottat (jelen esetben a Német-Magyar Ipari és Ker. Kamara).

A hosszú bevezető után két kérdésem lenne:

  1. Kinek kell jogszerűen tértivevénnyel feladjam a hivatalos fizetési felszólítást, majd nem teljesítés után a felmondási nyilatkozatot? Az átvételi időket tekintve nem mindegy (bár ezeket sem ismerem pontosan)
  2. Személyes átadása-átvétele a fizetési felszólításnak megfelelő-e? Mivel ez a leggyorsabb. Ha megfelelő, mi az alaki követelménye? Aláírások, tanuk, stb, hogy a bíróság se kössön bele.

Előre is köszönöm szépen a választ!

WBarbra # 2014.06.18. 08:24

Nem készült. Az első két hónapban csak a magánszeméllyel volt a szerződés megkötve, majd mikor megalakult a cég, akkor a céggel kötöttünk szerződést. De maga a szerződés már csak e-mail-en keresztül szkennelve lett oda-vissza aláírva. Nem gondoltuk, hogy gond lesz, mivel az első két hónap teljesen rendben volt. A következő két hónapban már késve fizetett, most pedig egyáltalán. Személyesen átadtuk a fizetési felszólítást, amit alá is írt, de nem tudom, hogy ez mennyire használható a későbbiekben. Bár nem értem miért ne adhatnám át személyesen, akár Németországban is neki, ha ő aláírásával igazolja..