albérleti szerződés felmondása


ObudaFan # 2015.07.08. 16:43

Hat mit ir a szerzodes az ovadekrol es mit ir a felmondasi idorol?

MajorDomus # 2015.07.08. 22:43

Hát, ha 3 hónap után már mennetek kell, akkor talán nem véletlen, hogy hogy nem akarja visszaadni a kauciót.

angali # 2015.07.31. 17:38

Sziasztok! Nekem olyan kérdésem lenne, hogy ha határozott idejű szerződést kötöttem akkor köteles vagyok-e, mint bérbeadó felmondást írni a bérleti szerződés lejártakor vagy a lakás bérleti szerződés lejártával automatikusan megszűnik.

Ha a bérlő nem akar kimenni, azzal az indokkal, hogy nem talál másik albérletet és nem rakhatom az utcára kis gyermekével, hiába lejárt a féléves határozott idejű szerződése,akkor mit tehetek ellene?

MajorDomus # 2015.08.03. 21:52

Nem
igen
per

angelika # 2015.08.04. 21:11

Jo estét! egy olyan kérdésem lenne hogy kottotem egy "szerzödest ami be az áll hogy juli 20 al fizesek 1000 eurot majd agusztusba az elso berleti dijat. en juli 10 el ki jottem nemetbe es nem fizetem mert mar nem kell a lakas.agusztus 1 el ki adtak masnak a lakast igy is ki kell fizetnem? ui: a szerzödest nem a tulajal köttöem szerzödest ö nem tud az egészröl semmit : ÜDV Angi


üdvözletel

Kelvin (törölt felhasználó) # 2015.08.04. 21:28

Kedves Angelika!
Talán kell fizetni, talán nem. Érdemi választ szerintem a kérdésedre nehéz adni, mert a leírt négy sor megfogalmazása elég pongyolára sikerült.

angelika # 2015.08.05. 06:59

Köszönöm a vàlaszt.

Le irom egyszerubben . Nem kell a lakas. Nem is hasznalom . Igy miert kell fizetnem? A lakasba màsok laknak akik kozvetlen a tulajdonosal kottotek szerzodest


üdvözletel

angelika # 2015.08.05. 07:18

En az elözö lakoval .az 1000 euro a kakukcio lett volna


üdvözletel

angelika # 2015.08.05. 07:19

Juli 20tol szeptember 25 ig .


üdvözletel

angelika # 2015.08.05. 07:27

Nem jàr vissza mert nem fizetem ki mert juli 10 el ki jottem nemetbe . A juliusi lakbert ki fizetem . Az uj szerzodes agusztustol lett volna esedékes .juli 20 al kelett volna utalnom a kakukciot


üdvözletel

angelika # 2015.08.05. 07:43

Igy van nem vettem igenybe . Nincs felmonasi tartalom


üdvözletel

angelika # 2015.08.05. 07:44

Es igen a regi szerzodes alapjan minden ki van fizetve


üdvözletel

MajorDomus # 2015.08.05. 21:57

Sőt szerződés sincs, mert nem a tulajjal kötötte.

szandra74 # 2015.08.09. 15:39

Kedves Jogászok! Bocs, hogy itt kérdezem, de itt aktív a fórum. Ki fogom adni a lakásom, most próbálom összevadászni, mit kell a bérleti szerződésbe írnom. Írhatok olyat, hogy a 2 havi kaució nem jár vissza, ha 1 éven belül felmondja a bérlő a szerződést? Hogyan kell ezt megfogalmazni? Ki lehet ezt egyoldalúan kötni, vagy kell "cserébe" valamit nekem is felajánlanom (mondjuk, hogy ha én mondom fel 1 éven belül, akkor..., stb)? Mi szabályozza egyébként, hogy mikor nem jár vissza a kaució (rongálás, nemfizetés, stb), ezt le kell írnom részletesen, vagy ha nincs benne a szerződésben, akkor valamelyik jogszabály érvényes rá automatikusan? Azt bele kell írnom, hogy nem jelentkezhet be a lakásba, vagy az az alapeset, hogy nem jelentkezhet be, ha nincs írásban ez megengedve? Köszönöm szépen a választ! Szandra

MajorDomus # 2015.08.10. 21:18

Azt írsz bele, amit akarsz, csak legyen olyan hülye bérlő, aki aláirja.
Miért nem jelentkezhet be?
Akkor hogy igazolja hogy nem hajléktalan?
Egy csomó helyen kell bejelentett lakcim a támogatások igénybevételéhez.

Miért lakás bérlőt keresel, miért nem pénz automatát?

Mazsi1980 # 2016.01.05. 10:29

Tisztelt Szakértők!

Tavaly júniusban új, határozott idejű szerződést kötöttem főbérlőmmel.

  1. probléma:2015. december 1-vel küldött egy levelet, hogy közös megegyezéssel felmondja a szerződést (felmondási idő 45 nap) - kérdésem, hogy jogilag ez megtámadható-e, hogy közös megegyezéssel mondta fel, amihez mondjuk az én beleegyezésem is kellene, hisz ezért nevezik közös megegyezésnek.
  2. probléma: a felmondási idő január közepével lejár és eddig sajnos nem sikerült másik albérletet találnunk, és elég valószínűtlen, hogy 1 héten belül ki tudunk költözni. Kérdés: létezik-e valamilyen törvényi szabályozás erre, hogy télvíz idején (vagy bármikor), ha nincs hová mennem, akkor nem tehet ki a lakásból?

Rendes bérlők voltunk, minden időben fizetve volt és úgy egyeztünk meg, hogy kiköltözéskor végelszámolunk, amivel nincs is semmi gond. A gond csak ott van, hogy egyelőre nincs hova költözzünk.
Az 1. problémában megjelölt hibás megfogalmazás alapján megtámadható-e a felmondás vagy lehetséges türelmi idő kérése a felmondási lejárta után jogilag, ha ki akarna rakni a tulaj? (Nyilván a felmerülő költségeket fizetem, ha tovább kell maradni)
Előre is köszönöm a segítséget!

MajorDomus # 2016.01.05. 23:13

A határozott időtartam lejaratig nem mondhat fel.

Közös vele, hogy nem költözöl. Pont. Semmit nem tehet a szerzõdés lejaratig. Csak akkor ha nem fizetsz pontosan.

Pont ez a határozott időtartam szerződés lényege.

zsuzsanlk (törölt felhasználó) # 2016.01.12. 14:18

Kedves Fórumozók!
Határozatlan idejű bérleti szerződést kötöttünk, bérbeadóként, tanuk nélkül, 30 napos felmondási idővel.A lakás 30 nm-es. Első hónapban 17 m3 víz, második hóban,- kérésem ellenére, hogyha lehetne kevesebbet használjanak, mert megjelenhet a penész,- 20 m3 vizet vizet fürödtek el. Megjelent a penész.
30 napos határidővel, rendes felmondással felmondtam, negatív következmények nélkül, a kaució visszaadásával, amit aláírt,személyesen, itt sincs tanu. Szerződés szerint 30 nap, de hónap elejei, 3.-ai a felmondás dátuma.Jogszerűen tettem, vagy csak hónap végével lehetett volna?
Köszönöm

MajorDomus # 2016.01.13. 22:44

Ha megvolt a 30 nap, akkor jogszerű.

zsuzska263 # 2016.01.14. 16:40

Köszönöm a választ.
Azért kérdeztem, mert azt olvastam, ha 15.-ig felmondok, nem lehet a felmondás csak köv hónap utolsó napja?

MajorDomus # 2016.01.14. 21:06

30 nap.

zsuzska263 # 2016.01.15. 16:14

Köszönöm:)

zsuzska263 # 2016.01.15. 16:14

Köszönöm:)

erdoseva # 2016.01.20. 16:47

Tisztelt Fórumozók!
Az alábbi kérdéssel fordulok Önökhöz!
Van egy lakásom ami meg van hirdetve eladásra.Én már nem lakom ott,ezért hasznosítani szeretném míg nem kel el.Ha a bérleti szerződés tartalmazza,hogy a lakás eladás alatt áll,illetve azt hogy a leendő bérlő köteles beengedni az érdeklődőket(természetesen előre egyeztetett időpontban) és ő ezek ellenére is kibérli kisgyermekkel a lakást határozatlan időre,akkor ha elkel a lakás felmondhatom e neki a bérletet?Illetve kötelezhetem e arra,hogy kiköltözzön a lakásból a lakás értékesítése esetén ha a bérleti szerződésben mindez szerepel 30 napos felmondási idővel és ő ezt aláírja?Válaszukat köszönöm!

ObudaFan # 2016.01.20. 17:09

Bele lehet irni, de ha szeretned, hogy tenyleg igy is legyen, akkor kozjegyzo altal kozokiratba foglalt kikoltozesi nyilatkozatra is szukseg lesz.