Lakáshitelből kilépnék... :-(


maadi # 2004.08.18. 06:33

Nem biztos, hogy jól kérdeztem. Tehát: csak akkor kell ingatlan után adózni ha eladom, vagy akkor is pl elajándékozom vagy "átruházom másra"? Egyáltalán, ha egy lakáshitelt átvállal valaki az jogilag lakáseladásnak minősül? Ha nem, akkor minek?
Előre is köszönöm, ha valaki tud segíteni nekem! :-)

maadi # 2004.08.18. 06:29

Köszönöm a választ!
Tehát ha pont annyit ad nekem, amennyit eddig befizettem a hitelre, akkor az nem adóköteles?
És az nem számít, hogy egy ingatlan kikerül a tulajdonomból? (Bár tulajdonképpen nem nyerek rajta egy fillért sem)

Zoltán György # 2004.08.17. 23:33

Ha jövedelmed keletkezik, akkor igen!

Azaz eddig kifizettél 1.000.000.-Ft-ot, most viszont 1.250.000.-Ft.ot kapsz, akkor a 250.000.-Ft jövedelem 20%-a az adó.

Persze van lakásszerzési kedvezmény is.

maadi # 2004.08.17. 10:27

Kérlek segítsetek, fogalmam sincs mit tehetnék! A helyzet: 2 éve vettünk közösen egy lakást a párommal, azóta sem vagyunk házasok. Mostanra viszont eléggé megromlott a viszonyunk, én el fogok költözni, viszont ő nem akar, tehát kiadni nem tudjuk. A hitel és a lakás is kettőnk nevén van, ketten is fizetjük. Kérdés, ha a hitelt át tudjuk iratni az ő nevére, és nyilván a tulajdonjog is csak az övé lesz, és engem "kifizet", akkor az után nekem adóznom kell-e? Ja, eladni sem tudjuk, mert a hitelszerződés szerint az első 5 évben nem adhatjuk el a lakást. Vagy van esetleg valami más megoldás? Válaszokat előre is köszönöm!