Ingatlan vita válásnál


ildikó31 # 2004.12.23. 07:18

Kedves gizixxx!
válás és anyuka nélkül nincs ötlet?” De van, csak az nem éppen jogszerű megoldás, fogadsz 2-3 emberkét, akik meg tudják győzni a férjecskéde, hogy ő nem is akar igazán ott lakni.
Kedves gizixxx! Azt ajánlanám neked, hogy fogadj egy megbízható, gondos ügyvédet, és nagyon jól fel kell készülni az első tárgyalásra, (ezen azt értem, hogy minden papírt, okiratot beszerezni és egyszerre a bíróság elé kell tárni, hogy minél kevesebbszer kelljen a bírónak elnapolni a tárgyalást). Ez az egyetlen módja annak, hogy legálisan megszabadulj a férjedtől!
Szerintem az sem rossz megoldás, ha anyukád, mint haszonélvező kéri a bíróságtól, hogy a férjed használati jogát vonja meg, mert nem lehet vele együtt élni.
Mindenképpen szüntesd meg a férji státuszt, akkor neki semmilyen joga nem lesz ott lenni, és akkor kérhetsz birtokvédelmet is!


ildiko31

gizixxx # 2004.12.22. 16:05

Kedves Ildikó és György!

Köszönöm szépen a válaszokat. A dolog azért problémás, mert bizonyos oknál fogva még nem adhatom be a válópert. Mindamellett, ismervén a bíróságok leterheltségét, talán évekig is húzódhatna a válás, én pedig nem igazán bírom tovább az otthoni hajcihőt. Édesanyám 74 éves, aranyos öreg nénike és nem hinném, hogy lenne mersze belekötni az én -hát, mit szépítsem- börtönviselt férjembe, kilakoltatásilag.
Válás és anyuka nélkül nincs ötlet?
köszönöm előre is. üdv

ildikó31 # 2004.12.22. 14:58

Kedves gizixxx!
Azt ajánlom, hogy indítsd meg a válópert a bíróságon, és kérd a bíróságtól, hogy döntsön az ingatlan vonatkozásában is, valamint kötelezze a férjed a lakás elhagyására. Én úgy gondolom, hogy a lakás a te tulajdonod, de amit felújításra költöttetek annak az összegne a felét mindenképpen megítéli a férjednek a bíróság!


ildiko31

Zoltán György # 2004.12.22. 14:56

Bíróság rendezi.........
Természetesen a tulajdonjoghoz semmi köze, hisz az házasság elötti különvagyon...
A felújítást pedig közös kasszából fizettétek, és együtt is laktatok ott, azaz sokat nem kereshet ezen a téren sem!
Ha anyukád megvonná mindkettőtök használati jogát és élne a haszonélvezetével, akkor együtt kiköltöztök, és anyukád csak téged enged vissza.

gizixxx # 2004.12.22. 14:42

Üdv Mindenkinek!
Én is beállnék a segítségre szorulók táborába...

Férjemmel megromlott a viszonyunk, de még nem váltunk el. Közös háztartásban élünk, (mindketten bejelentve). A lakás az én tulajdonom, házasságunk előtt is az volt, édesanyámé a haszonélvezeti jog, de ő nem lakik velünk.
Fél éve megy a harc a férjemmel. Én szeretném, ha elköltözne, ő meg nem hajlandó. Azzal indokolja, hogy x évvel ezelőtt felújította a lakást és annak árát fizessem vissza részére.

kérdések: Lehet indok a maradására, hogy be van jelentve, hogy házastársak vagyunk és hogy szerinte tartozom neki? Mit tegyek, hogy végre nyugalomban és egyedül élhessek?
A válaszokat előre is nagyon köszönöm.
üdv: gizi

kdetti # 2004.11.16. 11:07

A segítségüket szeretném kérni. A Férjemmel most váltunk el. A házasságunk alatt a szüleim házában laktunk ami a mai napig még az övék. Mielött beköltöztünk fel kellett újjítani amihez nagyobb részt a szüleim adták a pénzt és az én keresetem ment még rá. A férjrm akkor nem rendelkezett jövedelemmel. Miután beköltöztünk a férjem három évig élt itt és utána én maradtam a házban a két gyermekkel. Most a férjem perli a szüleimet és a ház 2/5 részét kéri,mivel ő is dolgozott a felújjításban és ettől a ház értéke most több,mint abban az időben volt. Kérdésem van e valami esélye annak,hogy neki valamit is megítélnek ebből a házból. Bizonyítani ő sem igen tud semmit és én sem. Előre is köszönöm válaszuk.

Kökné # 2004.10.13. 09:59

Csak egy rövid kérdésem lenne.
Édesanyám 9 évig élt együtt a társával, a saját házában, nem házasok.
Idén márciusban lett bejelentve állandó lakcímre ebbe a lakásba, amelyet én szeptemberben megvásároltam.
Követelhet-e ő valamennyi részt a lakásból? És kijelenthetem-e őt úgy, hogy ő nem akar elmenni??

A választ előre köszönöm!!

Nixie # 2004.10.08. 14:01

Szüleim 1992-ben hivatalosan is elváltak. A vagyonmegosztás során az alábbi döntés született.: édesanyám és édesapám tulajdonában álló családi házunk ( 1/2, 1/2 hányadban )az akkori döntés során édesanyámnak ítélte a bíróság az ingatlan használatát. A következő kifejezés áll a másodfokú bírósági végzésben : a felperest ( vagyis az édesanyámat ) kizárólagos használati jog illeti meg a házra , melyért az ingatlan értéke után megállapítottak egy használati díjat. Édesanyám ezt az összeget (460.000,-Ft ot ), még 1992-ben ügyvéd jelenlétében meg is fizette az édesapámnak.
12 év elkteltével édesapám ügyvédi úton követeli a tulajdonjog megváltását, kérdésem a következő lenne : édesanyámat kötelezhetik-e a másodfokú végzésben szerepelő kizárolagos használati jog ellenére, hogy megváltsa-e a tulajdonjogot?

S.O.S.-BEN KÉREM SEGÍTSENEK , MERT 2 NAPOM VAN HOGY REAGÁLJAK MIT LÉPEK . KÖSZÖNÖM

lawitornot # 2004.10.05. 17:59

Köszönöm a válaszokat... De nem egészen értem.
Az apósék által adott pénz miért a feléből jön le, és a kötbér is miért mínusz, és az értékszámítás alapján az általam befizetett rész miért számít?
Az ingatlan nyilvántartásba úgy van bejegyezve, hogy 1/3 az enyém, 2/3 a feleségemé, és az ő részének felén van apósoméknak haszonélvezeti jog is.
A kötbért a kivitelező kéne, hogy nekünk fizesse, mert elhúzódott az építkezés, ennek fejében kaptunk pl. egy 500 000 Ft értékű konyhabútort, ami beépítésre került. Ezért én "+"-ként számolom az értékbe.
A feleségem volt egy ingyenes tanácsadáson, ahol azt mondták, hogy az eddigi befizetések alapján KELL számolni. Az első fontos kérdésem ez lenne: Ez igaz? A bíróság az eddigi befizetéseket veszi csak figyelembe? Ez kicsit ellentmondani látszik azzal, hogy közös befektetés haszna és vesztesége is közös.

A másik kérdés, vajon akkor hogyan kell számolni? Én a következőket gondoltam:

I/a. Érték alapján, felértékelés nélkül:
18 (a vállalt kivitelezési költség) + 0,75 (kötbér, amiből a konyhabútor már meg is van) = 18,75 => - 10 (hitel) = 8,75 => - 6 (apósék) = 2,75 => ennek a fele az enyém ( kb. 1,3)

I/b. Érték alapján, felértékelés nélkül, tul. rész arányában:
18 + 0,75 = 18,75 => - 10 = 8,75 => ennek a harmada az enyém ( kb. 2,9)

II/a. Érték alapján, felértékeléssel:
(kb. 22-10-6) / 2 = kb. 3

II/b. Érték alapján, felértékeléssel, tul. rész arányában:
(kb. 22-10) / 3 = kb. 4

III. Eddigi befizetések alapján:
hitel, apósék pénze nem számít, csak a támogatások (2 M) és az eddigi hitel befizetések (kb 0,5) fele => 1,25

Tehát elég tág határok között mozog (1,2 - 4). Illetve vannak még egyéb változatok is. Ezek egy részét én találtam ki, tehát lehet, hogy köze nincs a valósághoz.

Már csak az az egy igazi nagy gond van, hogy nincs miből kifizetnie. Csak ha eladná a házat! Ezt meg nem akarom! A gyerekek miatt! Most arra gondoltam, hogy egy olyan szerződést kéne írni, hogy én ugyan lemondok a tulajdonjogomról most mindenféle térítés nélkül, de ha x időn belül eladja (mondjuk 5 év) a házat akkor abból a pénzből kifizeti a most megállapított összeget. Vagy: most már felesbe kéne fizetnünk a hitel törlesztést, akkor ebbe a most járó összeget számítsuk be és amíg az le nem jár, marad a tulajdonom. Így nem kell fizetnem a hitel törlesztésbe, de megmarad a tulajdonjogom, azaz ha eladná ez idő alatt, akkor kapok belőle. Ez arra lenne jó, hogy lássa, a gyerekek miatt nem akarom, hogy eladja a házat, de ha mégis eladná, akkor kérem a pénzem! Ilyen megállapodásra van lehetőség? Vagy annak lenne e valami értelme, hogy az értékhez képest amit eddig fizettem, annak megfelelő tulajdonrészem maradjon meg végleg?

Akár úgy is tűnhet, még egyszer nagyrészt ugyan azt kérdem, mint egy hete, de csak azért, mert... nem egészen értettem a választ (bocsi)...


lawitornot

Dr. Műhelyi János (törölt felhasználó) # 2004.09.30. 19:13

Ami kimaradt: a tulajdonjog rendezéséhez, földhivatali eljárásban szükséges az ügyvédi közreműködés, ellenjegyzés.
Minden megoldás lehetséges, amit nem tilt jogszabály.

crassus # 2004.09.28. 21:14

Alaphelyzetben:az értéke már nem 18 MFt.
Mennyi jut?
18/2= 9 -6= 3 -750.000=225000+ az általad törleszetett összegek.
Kérdés tióvábbá, hogy vagytok tulajdonjogilag az ingatlan-nyilvántartásban bejegyezve?
Mire van a kötbér?
Ha ki kell költöznöd - ne tedd- akaratod ellenére kiraknak akkor többlethasználati díj is jár.

lawitornot # 2004.09.28. 13:37

Üdvözlet mindenkinek! Segítséget szeretnék kérni. Válófélben vagyok és ezzel kapcsolatban lenne két kérdésem.
Egyszer:
Ha a közös tulajdonú házunkról is szó van a vagyonelosztásban, akkor mindenképpen ügyvéddel ellenjegyeztetni kell? Esetleg a megállapodásba elég, ha az kerül, hogy egyelőre közösen használjuk, aztán ha a tulajdonjog az övé lesz én elhúzok?
Másodszor:
Tömören a lényeg: 18 millió volt a ház, ebből 6-ot apósomék adtak, 2 támogatás, 10 meg hitel. Ezen felül az elszámoláskor be fognak számolni 750eFt ködbért is. A tulajdoni lap szerint 1/3 az enyém (az apósomék adta pénz miatt). Két ügyvéd mondott két félét. Az egyik azt mondta, max. 1,2 millió lehetne az enyém (az eddig befizetett hiteltörlesztés fele + a támogatások fele). A másik sokkal többet mondott. Azt mondta, akár az 1/3-2/3-os osztást is elfelejthetem, mivel hiába van ez a tulajdoni lapon, akkor is a „házasság után szerzett közös vagyon felesbe megy” érvényesül rá. De ha mégsem, akkor is: Az értékét nem a 18-ból kell számolni, hiszen már biztos sokkal többet ér. Igaz, hogy még nincs teljesen kész (még el sem számoltunk a kivitelezővel, de a lakhatási engedély már meg van), de akkor is több mint 18 az értéke. Közös "befektetés", így a haszon is közös... A bíróság felértékelteti a házat, ebből lejön a 10 hitel és legrosszabb esetben is a maradék 1/3-a az enyém, vagy lejön még a 6 millió (amit apósomék adtak) és a maradék fele az enyém, ami mindkét esetben biztosan több mint 2,5-3 millió. Nagyon nem mindegy! Szóval a kérdés, hogy kinek van inkább igaza? Nem mintha feltétlen pereskedni akarnék, de legalább azt akarom, hogy legyen már a feleségem is tisztában azzal, mit kér tőlem, hogy miről mondjak le (cserébe, hogy a gyerekláthatás elég rugalmas). Kifizetni nem tudna, mert nincs miből, a házat meg hogy el kelljen adni én sem akarom (hiszen ezt leginkább a gyerekeknek építtettük). De a feleségem szerint a világ legtermészetesebb dolga, hogy nem kérek semmit érte és úgy hagyom ott a házat és a világ legaljasabb embere vagyok, ha csak felhozom a témát,… az meg, hogy a „szocpolra fáj a fogam, hihetetlen, mert azt a gyerekek kapták és nehogy már elvegyem tőlük… nem is apa az ilyen!”
Tényleg ez vagyok?
A lakástörlesztést is még mindig 100%-ban én fizetem, pedig már régen megszünt az életközösség, igaz még ott lakom... Mindegy, ez már más kérdés… A lényeg, hogy a házat az eddigi befizetések, vagy az érték alapján szokták elosztani, valahogy úgy, ahogy fent írtam? Vajon ténylegesen kb. mennyi járna nekem?


lawitornot