Egy ingatlanra több jelzálog


Bettee # 2004.12.13. 20:34

Szia!
Hát, sajna nem jött be. A Lakáskassza nem járult hozzá a ranghelycseréhez, csak 3,5 mFt-ig. Vagyis összesen 4,5 mFt jelzáloggal lehetett volna megterhelni a 6,5 mFt HBÉ-ű lakást (aminek a forgalmi értéke a bank szerint 7,2 milka, de a tesóm 8 milkáért vette meg anno). A Lakáskassza saját döntése volt (a bankom is csodálkozott, ők sokkal rugalmasabbak), nem fellebbeztem, mert már így is több mint fél éve húzódik az ügy. Ezek után én mindenkit eltanácsolok a Lakáskasszától, és akárhány emberrel beszéltem, nem találkoztam még olyannal, aki dicsérte volna őket... Ha nem mondta volna 10 ügyintéző egymástól függetlenül, hogy rendben lesz, akkor megértem, de így kissé hidegzuhany volt...

Stalker # 2004.12.06. 18:58

Bármekkora összegű jelzálogjogot be lehet jegyeztetni az ingatlan tulajdoni lapjára. Olyan jogszabályi rendelkezés nincs, amelyik előírná, hogy legfeljebb 70%-ig lehet megterhelni egy lakást. Az én lakásomat vásárláskor 6,8 millára értékelték (hitelbiztosítéki érték), és simán be lett rá jegyezve a 8,5 milliós jelzálog.
Az más dolog, hogy a pénzintézetek nem szeretnek egy bizonyos % fölé menni, mert esetleg nem kapják vissza a pénzüket.

Bettee # 2004.11.18. 10:29

Köszönöm.
A szitu a következő. Lakást vettem, viszont nem volt elég önerőm, ezért felajánlotta a nővérem az ő lakását jelzálogba. Az új ingatlan 7.6 mFt értékű, a nővéremét 6,8-ra becsülték. Ebből a hitelbiztosítási érték 7,2 illetve 6,5 mFt. A nővérem lakására be van jegyezve egy Lakáskasszás 1 mFt jelzálog. Én 5,5 MFt hitelt vennék föl, tehát a nővérem lakásán és az új lakáson is 6,5 mFt jelzálog lenne. Eddig abban a tudatban voltam, hiszen a bank és a Lakáskassza is azt mondta, minden rendben lesz, a Lk. bele fog egyezni a ranghelycserébe (mivel a Lakáskasszáé már be van jegyezve, a banki hitelügyintézés pedig csak most van folyamatban). Most viszont azt az infót kaptam (nem a banktól), hogy a hitelbiztosítási érték 70 %-ig lehet jelzálogot bejegyeztetni. Ezt én elég igazságtalannak tartanám, hiszen már így is kevesebb a hitelbiztosítási érték, ráadásul a jelzálogot mindkét lakásra bejegyzik, tehát duplán be van biztosítva a bank is, nem beszélve az életbiztosításról, amivel már triplán...
Kérdésem az, hogy igaz-e az infó?
Köszi,
Betti

szajbertattila # 2004.11.17. 22:08

ja, és elvileg akármennyi pénz is rájegyezhető- de ténylegesen csak annyi, amennyivel a bank hajlandó szerződni.

szajbertattila # 2004.11.17. 22:06

elvileg akármennyi, gyakorlatilag pedig általában egy, mivel a bankok a legnagyobb hitelezők, és nem szívsen adnak még egy kölcsönt egy már leterhelt ingatlanra. Az, hogy hány százalékig adnak pénzt azt a banktól érdemes megkérdezni

Bettee # 2004.11.17. 18:25

Érdeklődnék, hogy egy ingatlanra mennyi jelzálog jegyezhető be, és mekkora összegig? A teljes hitelbiztosítási értékig (ami ugye már eleve kevesebb, mint az ingatlan vételára) vagy annak x százalékáig?
Köszönöm.
Betti