Társasház tulajdonosi jogok


Szomorú örökös # 2017.06.25. 05:20

tamás12345

Hol írtam, hogy 16 amper elég? Másold már be lécci, mert nem emléxem rá... Biztos itt lehet valahol, ha már hivatkozol rá...

Semmire nem hivatkoztam (szöveget kellene talán értelmezni), egyszerűen felhoztam a saját példámat, hogy 16 amper milyen keveset bír el, hogy aztán nyugodtan gondold végig, mekkora kamu az, hogy 32 amper elbír akár 9 kW-ot is. ;-)

nonolet # 2017.06.25. 08:02

"Az adott esetben előző képviselő álltál elfogadott jóváhagyott kifizetést utólagosan kovetelhetik-e a lakók Tőlem?"

Mivel jogsértő módon lett kifizetve!
Természetesen vissza követelhetik.

Vagy utólag jóvá is hagyhatják...

Te meg perre mehetsz, ha visszakérik, hogy
mégis-mégis közös az részben vagy egészében.
És ha igen, akkor pernyerés után kapod meg.

-

A meséd az egyénenként, önkéntesen
épül-szépülről, igazából butaság, tévedés.

A közösről közösen KELL dönteni!!!! és előre.

Ráadásul célszerű EGYSÉGES megoldást kitalálni,
hogy ne legyen toldott-foldott, szedett-vedett
kinézete a háznak.

Persze a közös döntés lehet az is, hogy
a csak saját magánterületről látható
közös részek egyéni módon is kialakíthatók.
Ilyenkor persze saját költségre, hisz
lényegében ekkor magán célú a dolog.

Kroly001 # 2017.06.25. 08:31

Üdv!
Sokkal szimpatikusabb,lényegre torobb ez a hozza szólás!
Holnap megkérdezek egy jogi tanácsadót is személyesen amennyiben jogtalan volt a kifizetés.
Akkor ezt természetesen rendezem!
Köszönöm
Tovabbi szép napot!

drbjozsef # 2017.06.25. 11:06

Kroly001,

az, hogy a régi közös képviselő ilyen formában írta jóvá neked, valószínűleg jogsértő volt. Te jóhiszemű voltál, hiszen ő engedélyezte, és el is számolta, de attól még ez visszakövetelhető tőled, ha nem felelt meg a szabályoknak.

Ha perelnél, akkor neked kellene bizonyítani, hogy milyen állapotban volt a homlokzat eredetileg, és a felújításod mennyit javított rajta, úgyhogy valószínűleg megítélnének neked valamekkora összeget utólag is, de a perköltséggel együtt bőven buknál az egészen, ha jól értem, hogy 80.000.- Ft-ról van szó.

Kroly001 # 2017.06.25. 15:12

Üdv!
Természetesen van az előző állapotról is fotom.
Valamint a javítás is számlás.
A perköltség alatt ügyvédi megbízási díjat értesz vagy egyébb költségek is felmerulhetnek?

MajorDomus # 2017.06.25. 18:51

Kroly

NEM!

A közös képviselő a társasház nevében jár el!

Ha a tulajdonos bizonyitani tudja,hogy részére a számlát a társasház nevében a közös képviselő jóváirta,és beszámitotta a közös költségbe,akkor a pénzt ,közgyűlési határozattal - hatásköri túllépés miatt- csak a képviselőtől lehet kérni,tőled már nem!

Ettől függetlenűl nonoletnek igaza van,nem volt jogod engedély nélkül homlokzatot bontani és felujitani!

drbjozsef # 2017.06.25. 19:33

A perérték kicsi, így a per illetéke nem sok. Ha igénybe veszel ügyvédet, az már nagyságrendileg csak egy tanácsra is hasonló összeg lesz, plusz a tárgyalások.
Ha a másik fél esetleg direkt húzná a dolgot, szakértő kirendelését kéri, mert az nem is úgy volt, ahogy a - szerinte - amúgy is kamu fényképeiden volt, satöbbi, satöbbi, na akkor a határ a csillagos ég.

MajorDomus # 2017.06.26. 19:54

És legalább egy év. Megéri?

Kroly001 # 2017.06.29. 22:46
Kroly001 # 2017.06.29. 22:48
Kroly001 # 2017.06.29. 22:56

Meg annyit a ház nem minuszos a régen meghatározott összeg minden költséget vedez!
Lényeget indokát nem látom miért is kellett ezt papíron megvaltoztatni.

Kroly001 # 2017.06.29. 22:57
Kroly001 # 2017.06.29. 22:59
Kroly001 # 2017.06.30. 06:56
Kroly001 # 2017.06.30. 11:32

Tisztelt Fórumozók!
Érdeklődni szeretnek a következőkről.

Közös költség-ről lenne szò amely 2016-ban lett megszavazva egy igen magas tulajdoni hányad (th)szorzóval.
Sajnos a az utolsó napirendi pontban szerepelt és így a lakók nagy része vagy figyelmen kívül hagyta vagy fel sem fogta.
Lényegében közös költség díj nem is változott a 2016 évre a számla kimutatások on sem szerepelt.
Csak a közgyűlési jegyzőkönyvben.

Az a probléma ,hogy az új Közös Képviselő szeretne a magasabb szorzóval megszavazott összeg különbözetet behajtani minden lakon ami 100-120ezer forint lenne lakásonként.
Elvileg erre az lenne a magyarázat ,hogy az elfogadott hitelesített jegyzőkönyvet max 60napon belül lehet kifogásolni.
Így törvény írja elő a befizetést mindenkinek. (7lakas)
A ház nem minuszos nem is volt az nem érthető az előző képviselő magasabb th javaslata illetve a jegyző könyvben való feltüntetése ez 15.000ft helyett 23.000 Ft jelentene.
A 2017- és közgyűlés alkalmával vissza lett állítva (ami el sem volt valójában)
A 2016 javaslat előtti th ra.

Kérem akinek van tapasztalata vagy esetleg konkrét paragrafus ismerete erre a témára írja le nekem.
Nagyon szépen köszönöm
További szép napot.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.06.30. 11:36

Nem ártana, ha kérdeznél is. Ritka errefelé a gondolatolvasó.

nonolet # 2017.06.30. 13:14

A megszavazás és visszaállítás közti időre érvényben volt.
Arra az időre ki kell fizetni...

-

Kéne figyelni a szavazóknak,
hogy
mire is szavaznak éppen.

MajorDomus # 2017.07.02. 21:16

Ugyan!

Új közgyűlési határozatot kell hozni!

Kovács_Béla_Sándor # 2017.07.03. 07:17

Azt is lehet. De amíg nincs új határozat, addig a közös képviselőnek a hatályos összeget kell követelnie. Épp azzal követ el mulasztást, ha beéri kevesebbel.

MajorDomus # 2017.07.03. 21:56

8 nap!

Jobban jár új határozattal,mint veszekedni magasabb összegekért.

Kresz # 2017.07.07. 16:46

Tisztelt Szakértők!

8 lakásos új építésű társasházban lakunk. Közös képviselet eddig nem volt 1 évig. Minden rendben van, nem is lenne rá szükség. Viszont az egyik lakó elköltözik külföldre és kitalálták, hogy tisztább lenne ha egy cég lenne megbízva. Havi 22.000 Ft + ÁFA díjat kérnének, amit mi nem szeretnénk kifizetni. A többi lakó úgy gondolja, hogy mivel ők vannak többségben ezért megkötik, jogilag megköthetik a szerződést és nekünk onnantól kötelességünk fizetni ezt az összeget akaratunk ellenére! Ha nem fizetjük akkor jelzálogot tesznek a lakásunkra a tartozás miatt.

Megtehetik ezt, hogy egyszerű többséggel belekényszerítenek egy előnytelen szerződésbe? Ha 100.000 forint lenne a közös költség akkor ezzel ki is tehetnének a lakásomból (mert nincs pénzem egyszerűen annyit fizetni) Hova fordulhatok?

Köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2017.07.07. 19:20

És tényleg!

MajorDomus # 2017.07.08. 22:24

Na kezdjük előlről!

Mivel 8 lakás,ezért a társasházi törvény szerint kell működnötök.

Vagyis nem,a ,,többi lakó ,, köti meg a szerződést,hanem a társasház.

Társasházban annyi közös költséget fizetsz ,amennyit a közgyűlés elhatároz! Pont!

Ha nem tudod kifizetni,elköltözöl!

Egyébként 8 lakásra(ha nincsenek garázsok és üzletek) pofétlanul sok a majdnem 28 ezer ft!

Én 9 lakásos házat bruttó 15 ezerért üzemeltetek!

Hapciusz # 2017.07.09. 04:10

MajorDomus, a i 9 lakásos házunk 18 ezret fizet a közösképviselőnek, 15 ezret a takarítónak, 1.300 000 a gázvezetékcsere, SZMSZ ügyvédi ellenjegyzése 65 ezer ,lakatosmunka 50 ezer, kapu felújítása másfél millió (semmi automata meg távirányítás)a kerítés kopott, a tető elavult, a homlokzat repedezik, a vízvezeték, villanyvezeték elavult.
Mi ez? Túlárazott projektek, és nem is fontossági sorrendben vannak elköltve. És nincs tartalék pénze a háznak.

Szomorú örökös # 2017.07.09. 06:27

Hapciusz

9 lakásos házunk 18 ezret fizet a közösképviselőnek

Ez miért is túlárazott? Talán ingyen dolgozzon helyettetek a közös képviselő, ha már a házban senki nem akarta elvállalni? Nem hülye ő, hanem vállalkozó szerintem. ;-)

15 ezret a takarítónak

Egy hónapra ez miért is sok? 3750 Ft alkalmanként, ha hetente egyszer jár oda és nagy valószínűséggel meg is csinálja érte a dolgát. Ez megint az a sarc, amit azért fizetsz többek között te is, mert lusta vagy azt az egyetlen hetet elvállalni, ami kb. kéthavonta esne rád.

SZMSZ ügyvédi ellenjegyzése 65 ezer

Ez sem sok! 50 ezer volt nekem egy egyszerűsített elektronikus bejelentésű cégalapítás, szerintem ez nagyjából ugyanakkora munka vagy lehet kicsit több is. Nagyon is korrekt az ár érte. Nekem a társasházalapító okiratra 3 lakásra 80 ezer körül mondta az ügyvéd a munkadíjat.

lakatosmunka 50 ezer

Nos, azt elfelejtetted leírni, hogy ezért mit végzett a lakatos. De nyilván ez megint nem túlárazás, hanem egy elvégzett munka, amiért tisztességes fizetést kapott a vállalkozó, amelyben nagy valószínűséggel anyagköltség is volt. Ezt sem érzem túlárazottnak, mert nyilván nem a Máltai Szeretetszolgálat munkatársa dolgozott nektek. :-D

És itt csak azokat soroltam föl - bakker, csak egyet hagytam ki, ami szerintem is túlárazott - ami egyáltalán nem tűnik soknak költség szempontjából. Lehet inkább veled van a gond, hogy mindenkitől éhbérért várnád el a munkát, csak hát erre nehéz lesz partnerre találni. A helyzet az, hogy neked is megvan a jogod, hogy egy-egy feladatra árajánlatot kérj és átvidd a lakógyűlésen. Akkor legalább lesz fogalmad is arról, hogy mi mennyibe kerül, nem pedig itt névtelenül fröcsögsz a saját közös képviselődre, aki lehet nagyon is korrektül dolgozik a pénzéért.