zártkerti ingatlan adásvétele


Bea1 # 2015.07.24. 19:05

de, a tehernek igen, hacsaknem friss. a végrehajtás esetében is ez a helyzet...

azért szerintem ekkorát nem tévednek a szöveg kiválasztásával... tessék gyanakodni, játszd el minimum, hogy így nem érdekel a dolog, legalábbis ennyiért nem...

ha megadod a tulaj elérhetőségét, simán lealkudja bármelyik ide író...

de te is megtudod ezt tenni... egy hétig nem írsz neki, ő keres meg újj árrral...

Kisfiatal # 2015.07.24. 16:08

Nem, én azt gondolom, hogy csak xar nyomtatványt választottak, de ma mondtam neki hogy ügyvédes legyen a dolog. Tehát ez egy ingatlanirodás nyomtatvány.
Egyébként, ha lenne rajta teher, nem kellene a tul lapon rajta lennie ?

Bea1 # 2015.07.24. 15:19

nemrég vettem egy zártkertet, amit árvereztek, nav tartozás miatt.

olyan nincs, hogy fel nem tüntetett nyaralóépületre jelzálogot adnak... valami gyanús van itt, szerintem alkudhatsz te még ebből bőven, amint kiderül, mi is az a "jelzálog"...

Bea1 # 2015.07.24. 15:17

éppen ezért gyanús ez a kijelentése... valószínú nem jelzálog az, hanem foglalás...

Kisfiatal # 2015.07.24. 14:31

Én azt olvastam, hogy ezeknek épp az a hátránya, hogy a bank nem ad rájuk hitelt, és jelzálognak sem fogadja el.

Kisfiatal # 2015.07.24. 14:02

Jelzálog nem hiszem h van, mert ugye ez nem lakóingatlan :)
Keresem az ügyvédet :)

MajorDomus # 2015.07.23. 19:56

Fogadj ügyvédet!
Addig ne fizess.

Bea1 # 2015.07.23. 18:42

ne adj pénzt neki!!!

Kisfiatal # 2015.07.23. 18:15

Ha az épületfeltüntetésre gondolsz, azzal sztem nincs gond, mert van használatbavételije, csak nem jegyeztették be..(de amúgy is 25 éves az épület, tehát bírság és bontás semmiképp sem lehetne) Térképmásolaton is rajta van az épület. De azért is akarom hogy ők vergődjenek vele, mert így az ezzel kapcsolatos kockázat lekerül rólam.

Kisfiatal # 2015.07.23. 18:12

De nem vagyok meggyozodve rola, hogy meg kell venned ezt az ingatlant.

Miért ? Mire gondolsz ?
A minta az vmi ingatlanirodás minta. Olyan ponttal benne, ami erre az ingatlanra(tudtommal..) nem igaz. Tehát h jelzálog alatt van és én ezt tudomásul veszem.

Kisfiatal # 2015.07.23. 17:38

Az eladó nagyon fel van pörögve, ma küldött egy előszerződés mintát, hogy nézzem át, és ha megfelel nekem akk vigyem a foglalót és megírjuk. De nekem zavaros az a minta. Van benne vmi jelzálog terheléses pont, de ezen az ingatlanon tudtommal nincs, a tul lapon csak haszonélvezet van. Sztem ez a minta nem jó, a haszonélvezők sincsenek rajta(vagy nem is kell ?) Ja meg ugye bele kéne foglalni a haszonélvezetről lemondást, vagy azt majd a végleges adásvételibe ?
Meg egyébként is ügyvéddel szeretném, mert nem egyszerű a dolog, 2 tulaj, 2 haszonélvező, +feltétel legyen az épületfeltüntetés(jelenleg nincs a tul lapon).
Tehát sztem hnap felhívok egy ügyvédet.
Kérdésem: adhatok e neki így foglalót átvételi elismervénnyel, úgy hogy még nincs meg az előszerződés ? Tehát nyilván a szerződésben benne lenne a foglaló, csak előbb odaadnám esetleg, ha nagyon pattog. De nem hiszem hogy pattogna amúgy, korrektnek tűnik. Csak eléggé fel van pörögve. Valszeg nagyon el akarja adni. Vagy ügyvéd jelenlétében célszerű odaadni a lóvét ?

beatrix77 # 2015.07.23. 13:40

Nem tudom, hogy nem tudta e vagy csak nem akarja tudomásul venni.
Még nem fizettünk foglalót.
Igen, valószínűleg ez meg fog így hiúsulni, mert nekünk kockázatos.
Azért sajnálom, hogy így alakult.

Kisfiatal # 2015.07.23. 12:24

Megveszem ja. Megegyeztünk árban, 5%ot tudtam alkudni, egyelőre "szóban" lefoglalóztam, azzal a kikötéssel, hogy legyen az épület feltüntetve, és művelésből kivonást is intézik. Hétvégén találkozunk személyesen, aztán sztem ügyvéd lesz és előszerződés.
5.7 milla, egy kb netto 60m2es, nem lepukkant(de azért igényel ráköltést) 2 szintes tégla ház. 6ról alkudtam. Külsőre is rendes ház kinézetű.
Ennyiért most kb 1 szobás panelokat kapni.. Amiben most lakunk és rühellem :D

Bea1 # 2015.07.23. 09:25

tanácsold neki, monja vissza, ha nem tetszik neki a jogszerű út. persze, a foglaló duplán visszajár. mire visszajöttk, kb akkorra kell fizetni. ezt ő nem tudta?

beatrix77 # 2015.07.23. 08:19

Nem tudom, hogy mitévő legyek, mert az eladó azt mondja, hogy a kifüggesztés után már jár neki a teljes vételár kifizetése, de persze ez nem igaz.
Ő szeretne egy másik ingatlant venni, ezért lenne neki sürgős, hogy kifizessem...
Csak nekem közben el kell utazzak és csak jövő nyáron leszek újra itthon, addig ha bármi történik, ami a számomra kedvezőtlen, tenni sem tudok ellene.
Nagyon tetszik a tanya és az ára is, de totál úgy érzem, hogy blockolva vagyok.

MajorDomus # 2015.07.22. 20:04

Csak megveszed?

Kovács_Béla_Sándor # 2015.07.22. 17:11

Mindenre 4% a visszterhes szerzési illeték.

Kisfiatal # 2015.07.22. 16:53

Öö, egy apró kérdés: neten összevissza infokat találtam ezzel kapcs, szal: zártkertre 4% az illeték v 10 ?

beatrix77 # 2015.07.21. 17:05

Igen, rábíztam az ügyvédre és ő azt javasolta, hogy ne fizessünk..., aztán annyit mondott, ha vállaljuk a kockázatot, hogy esetleg meghiúsul és a pénz kifizetve és ugye ennek visszafizetése nem minden esetben gyors és egyszerű, akkor intézkedjünk.

MajorDomus # 2015.07.20. 20:41

Bizd rá az ügyvédre!

Bea1 # 2015.07.20. 09:47

akkor a pénzed visszakapod. csak egy okból hiúsulhat meg: ha belép egy elővásárló. ő fogja visszafizetni a pénzed.

az eladó indoka jogos: nem akar 8-10 hónapot várni a pénzére.

alkudj még, mert általában 10 százalék foglalóval, és a névrekerülés utáni kifizetéssel szoktak ingatlant venni.

beatrix77 # 2015.07.19. 16:45

Sziasztok, szép napot mindenkinek
Tanyát, illetve a mellette lévő 2 zártkertet/földet vennénk meg.
A tulajdonos kérné az egész összeg kifizetését, mi viszont kicsit tartunk ettől, az ügyvéd is azt javasolta, csak akkor fizessük ki, amikor nevünkre íródik.
Közben az is van, hogy jelenleg küldföldön tartózkodunk, tehát nem is lakhatnánk az ingatlanban.
A kérdésem az, hogy mi történik, ha kifizetjük mégis és nem fogadják el az adás-vételit valamilyen okból?
Köszönöm

bokros # 2015.07.19. 07:27

Szerintem rengeteg az eladó vidéki ingatlan itt a környéken. Persze ez egy vízfejű ország és amit nem lehet legalább HÉV-el elérni az sux.
Én meg hiába mondom, hogy Bp is annyira van ide mint az Adria, meg Bécs, hát nem igazán repülnek rá csak a külföldiek, meg esetleg akinek van home-office munkahelye
Na jó cég igen, mert kiszámolták, hogy EKR alá nem tartozó gk- val 5 főváros van 3 órán belül


Dr. Bokros Gábor
ügyvéd

Dr. Bokros Ügyvédi Iroda
8961 Lenti Pf: 51
www.drbokros.hu
Tel/fax: (36 92) 551 270, 551-271
Mobil: (36 30) 3398 000

MajorDomus # 2015.07.17. 20:59

Meg vidéken sem drága az ár!

Kisfiatal # 2015.07.17. 05:22

Csak kussoljak már mi ? :D
Na jóvan, majd érdeklődök máshol :)