Ingatlan Adás - vétel


kaktib # 2017.10.21. 19:15

Kedves Fórumozók!

Hogyan lehet egy társasház közös pincéjét megvásárolni? (Úgy, hogy nem vagyok lakástulajdonos a házban.)

Szeretnék venni egy nagyobb pincehelyiséget a lakásom közelében, és a környéken van egy csomó társasház láthatóan üres, használatlan pincékkel.
Gondolom, ezek a lakók közös tulajdonát képzik.
Kit kell felkeresni, ha szeretnék ajánlatot tenni valamelyikre? A közös képviselőt? És ezek után ki hozza meg a döntést az eladási szándékról? A társasházi közgyűlés?

Köszönöm előre is a segítséget!

MajorDomus # 2017.10.21. 17:29

Nem szokott eltérni.

Gondos # 2017.10.21. 06:01

Köszönöm a gyors választ.

ObudaFan # 2017.10.20. 21:46

Általában szokás szerint a vevő fizeti, de ettől a felek megállapodása eltérhet.

MajorDomus # 2017.10.20. 19:01

Vevő!

Gondos # 2017.10.20. 18:53

Üdvözletem!

Eladom a házamat. Hamarosan sor kerül az adás-i szerződés megkötésére ügyvéd közreműködésével. Kérdésem: Az ügyvédi költséget én, az eladó, vagy a vevő fizeti? Van erre szabály, vagy megegyezés kérdése?

Köszönöm a választ.

MajorDomus # 2017.09.27. 18:59

Ezért célszerű elöbb lemondatni őket irásban!

lajcsó # 2017.09.27. 18:52

"Ha nem ajánl többet nálam vásárláskor, megtámadhatja?"
Az elővásárlási jog gyakorlása nem licitálás (árverés). A licitálás (árverés) megelőzi a szerződést. Az eladó azzal köt szerződést aki legtöbbet ajánlja az ingatlanért.
Ha az elővásárlási jog sérelmével kötik meg a szerződést akkor (jó eséllyel) megtámadhatja.

Katka08 # 2017.09.27. 18:09

Világos!
köszönöm szépen!

nonolet # 2017.09.27. 18:02

Mondom: a HELYEDBE léphet.

Az elővásárlási jog azt jelenti, hogy:

  • az általad MEGKÖTÖTT szerződés
  • MINDEN!!! PONTJÁT elfogadja
  • EZÉRT ő lesz a vevő helyetted

Ennyi.

Katka08 # 2017.09.27. 17:51

nonolet köszi a választ.

Ha nem ajánl többet nálam vásárláskor, megtámadhatja?

nonolet # 2017.09.27. 17:42

Szükséges, rendelkeznek.

Alkudj meg és...
Az elkészült adás-vételit kell majd bemutatni nekik.
Aztán az alapján eldöntik,
hogy
a helyedbe lép-e valaki közölük vevőként.

Kivéve: ha termőföld... az az ingatlan.
Mert, akkor a földforgalmi törvény játszik.
(ezért másként alakul az elővételi jog)

Katka08 # 2017.09.27. 17:31

Szeretnék segitséget kérni az alábbi esetre:

Adott egy ingatlan , négy egyenlő tulajdonrésszel.
Szeretnénk az egyik részt megvásárolni az egyik tulajdonostárstól. Szükséges -e tájékoztatni a többi társtulajdonost? Továbbá rendelkeznek -e elővásárlási joggal akár?

Köszönöm,

Katalin

lajcsó # 2017.09.27. 16:41

"Nem szeretnék úgy járni, hogy esetleg a pénzem eltűnik a félúton és a lakás tulajdonjoga sem lesz az enyém..."
Na, akkor gyorsan felejtsd el az egészet!

Véleményem # 2017.09.27. 14:17

Tájékozódást kérnek az alábbi esetben:

Van egy eladó ingatlan, egy ingatlan oldalon. Az ingatlanos emberrel felvettem a kapcsolatot, miszerint az ingatlant megvásárolnám. Az árban szóban megegyeztünk. Az ingatlanban elméletileg két hölgy lakik és az egyik hölgy a hirdető aki az ingatlanossal van kapcsolatban, az ár is vele lett egyeztetve.
A földhivatalban utána néztem az ingatlannak és a lakás tulajdonosa a Nemzeti Eszközkezelő Zrt. vagyis az államé a lakás. A lakást egy ember vásárolhatja meg akinek az állam segített a bedőlt hitele miatt, hogy mint bérlő a lakásban maradhasson. Ez az ember a hölgy volt élettársa akivel. Az ingatlanos szerint ezzel nem kell foglalkozni én a hölggyel egyezkedem az ingatlanoson keresztül és ez az ár amit megbeszéltünk az jó a volt élettársnak is, aki majd jelen lesz és aláírja a iratokat amikor ügyvéd előtt bonyolítjuk az adásvételt.
Beszéltem az eszközkezelővel is aki a 1/1 tulaja a lakásnak, akik elmondták, hogy a lakás nem eladó, a hirdetés hogy ez eladó szabálytalan, nem vehetem meg, illetve vételi ajánlatot sem tehetek. Csak a bérlő veheti meg senki más. ( gondolom a bérlőnek nincs pénze megvenni nyilván mivel bedőlt a hitele és csak bérleti díj ellenében maradt meg a lakás ) Valahol ez olyan nekem amiből az ember az életben nem tud kimászni már, max ezt sem fizeti és elárverezik a lakást.
Egy ügyvéddel beszéltem az esetről, aki szerint ezt nem lehet lebonyolítani nem vállalja el, és más sem, jogilag képtelenség kivitelezni.
Az ingatlanos szerint ezt le lehet papírozni a lakást el lehet adni, én meg tudom venni, X Y ügyvéd segít ebben, semmi csavar és átverés nincs.

Némileg tanácstalan vagyok, hogy ez jogilag kivitelezhető e, vagy valaki füllent ebben a sztoriban. Nem szeretnék úgy járni, hogy esetleg a pénzem eltűnik a félúton és a lakás tulajdonjoga sem lesz az enyém...

MajorDomus # 2017.09.26. 18:16

Foglalót egyébként csak meggondolatlan emberek adnak.

Nem!

Előrelátó eladók kérnek!

Nagy különbség!

Zöldövezeti11 # 2017.09.25. 18:48

gaby44 !!
Az a leendő/vagy annak vélt vevő már egyszer fizetett foglalót, most még előleget is kérnél tőle ?
egyenlőre e vagy a nyeregben. Nem kell visszaadni a foglalót hanem felszólítani az illetőt, hogy fizessen és viheti a kéglit.
Nyilván nincs az illetőnek pénze.
Foglalót egyébként csak meggondolatlan emberek adnak.
Mondjuk jelentősebb összeget.

MajorDomus # 2017.09.25. 18:47

Ismét gyarapodsz?
Lassan érdemes lesz megismerkedni veled!

Bea1 # 2017.09.25. 16:56

Köszönöm a választ, ez jó hír.

ObudaFan # 2017.09.25. 13:36

Ha a hiba oka a birtokba adás előtt keletkezett, akkor az eladót.

Bea1 # 2017.09.25. 12:16

Ingatlan adás-vétel kapcsán meghiúsult a villanyóra-átíratás, mert a teljes villanyóra-szekrény átláthatatlanná vált, szükséges azt vadiújra cserélni, ehhez plombabontás kell, stb, a lényeg, 21500- a villanyóraszekrény-előtét csere.

Kit illet ez a költség? Az eladót, vagy a vevőt?

ObudaFan # 2017.09.21. 04:58

gaby44

Látni kellene ezt az aláírt iratot, anélkül azért ne várj biztos választ. De valószínűleg kell póthatáridőt tűznöd.

gaby44 # 2017.09.20. 21:35

Tisztelt Fórumozók!

Lakásunkat szeretnénk eladni, kötöttünk egy vételi szándéknyilatkozatot, foglalót is átvettünk. A vevő azóta sokat variál, megbízhatatlannak tart, nem akarja a szándéknyilatkozatban kikötött előleget az ügyvédnél átadni, csak letétbe tenné. Sehol nem találok arra utaló információt, hogyan tudunk visszalépni a szituációból. A vételi szándéknyilatkozat idején átvett foglalónak is vissza kell adni a dupláját, ha elállunk a szerződéstől? Mi történik akkor, ha lejár az adásvételi szerződés aláírására szánt idő? Tudom, hogy ki lehet kötni pótidőt, de muszáj? Ez az ajánlattevő szándéknyilatkozat komoly előszerződés? Nem mondhatom, hogy nem fogadom el az ajánlatot és visszaadom a foglalót, amit odaadott? Bocsánat, ha hosszú lett, de félek, hogy egy számunkra előnytelen szerződést akarnak kicsikarni tőlünk.

Köszönöm a válaszokat!

m.meli # 2017.09.19. 13:39

Köszönöm a segítséget!

drbjozsef # 2017.09.19. 13:30

m.meli

úgy érted, Te és a párod 50-50%-a legyen a lakás?
A párodnak ugye nem kell fizetni.
Neked 9% illetéket kell, vagyis kb. 400-500ezret.

De van még egy lehetőség : apósod a párodnak (aki az após szóból gondolom házastárs, nem élettárs) ajándékozza az egész lakást, a férjed pedig a felét neked utána.

Ugyanis a házastársak között is illetékmentes az adásvétel is, az ajándékozés is.