Nem!
Az a gond, ha megvan a 6,5 méter távolság, kicsi lesz a hely a kacsalábon forgó palotának!
,, Sajnos vannak elképzeléseim, hogyan vitte mindezt végbe,,
Nosza, kövesd a példát!
Nem!
Az a gond, ha megvan a 6,5 méter távolság, kicsi lesz a hely a kacsalábon forgó palotának!
,, Sajnos vannak elképzeléseim, hogyan vitte mindezt végbe,,
Nosza, kövesd a példát!
Az a problémád, hogy az oldalhatáros szomszéd három méterre van az oldalhatárodtól, neked viszont 6,5 métert kell elhagyni a másik oldali szomszéd oldalhatárától, ezért közel leszel az oldalhatáros szomszédhoz? Vagy rosszabb lesz a benapozottság, vagy oldalhatár előírások miatt nem tudsz ablakot tenni valahová?
De ő nem azt írta. Hanem az "oldalkertet".
Az ajtó, ablak és a terasz elhelyezése miatt kell bizonyos távolságot tartani a másik lakóépülettől.
Nem nagyon értem a problémát. Hogy jön ide a szomszéd? A kert (szerintem inkább udvar) szélességét a saját telken kell meghagyni; így nagyjából mindegy, hogy a szomszéd a telek határára épített vagy üresen hagyta a közepére.
másik oldalra nem lehet építkezni?
Vedd meg a szomszéd telket is.
Ezt vetted meg, előtte kellett volna érdeklődni. Most ez van.
kedves Fórumozók!
A következő problémára keresem a lehető legjobb megoldást. Gyönyörű telket vásároltunk egy kisváros központjában. A Helyi Építési Szabályzat 6,5 méter oldalkertet határoz meg az építendő házunkhoz. Sajnos így igazodva a szomszédhoz jelentősen korlátozva vannak az építési lehetőségeink, hiszem 3 méterre épített 12 éve a telekhatárunkhoz. Sajnos vannak elképzeléseim, hogyan vitte mindezt végbe, hiszen ennyit nem változhattak és nem is változtak az előírások. Az építési osztályon eléggé hárítják a problémát, szerintük nincs mit tenni, így kell építeni és kész. Hová forduljunk?

kiadja a Jogászoknak Kft.
cégjegyzékszám: 02-09-067243
adószám: 12559044-2-02