Terasz beázás


MajorDomus # 2020.03.29. 20:04

A felső tulajt,kárelháritás akadályozása miatt.

alfateam # 2020.03.29. 06:42

Nem. Az alsó terasz tulajdonosa.
Kit perel és miért?!

MajorDomus # 2020.03.28. 19:11

Nem. Az alsó terasz tulajdonosa.

Zsudike # 2020.03.28. 05:53

MD köszönöm a választ. Ki perel? a Th a teraszszerkezet állagromlását és a vállalkozónak kifizetendő összegét?

MajorDomus # 2020.03.27. 21:02

Patthelyzet.
A tulaj engedélye nélkül nem lehet a teraszhoz nyúlni.
A szerkezet károsodása miatt meg az alsó terasz megy tönkre.
A tulajt egy kártéritési per fogja jobb belátásra bírni.

alfateam # 2020.03.27. 09:19

, ha a nem együttműködő tulajdonos nem akarja a burkolást, akkor az ő oldala burkolat nélkül marad
Az biztosan nem, mert az eredeti állapotot helyre kell állítani!

Zsudike # 2020.03.27. 08:56

Köszönöm a bejegyzést, pontatlanul fogalmaztam. A th a vízszigetelést akarja elvégeztetni, ha a nem együttműködő tulajdonos nem akarja a burkolást, akkor az ő oldala burkolat nélkül marad.

Azért kell megoldani szigetelést, mert így a terasz szerkezete károsodik, már egy kisebb e darab a beton koszorúból le is esett.

alfateam # 2020.03.27. 08:03

A teraszok épületszerkezeteit közös tuladonként sorolja, kivéve a burkolatokat és korlátokat.
Persze.hogy megtudja akadályozni! Miért szívóskodtok, hiszen az alapító okirat magántulajdonba rendeli a burkolatot!

Zsudike # 2020.03.27. 07:13

Adott egy 7 lakásos th, ami egy villaépület társbérletesitéséből jött létre. Az I em-en van egy nyitott terasz, aminek a szigetelése elöregedett, és áztatja az alatta levő teraszt. A teraszok szigetelése csak egybefüggően lehetséges, azonban mindkét emeleten tulajdonilag középen ketté vannak osztva, 2-2 tulajdonoshoz tartoznak. Az AO felsorolja a teraszokat a saját tulajdonok M2 és tulajdoni hányad számításánál. A teraszok épületszerkezeteit közös tuladonként sorolja, kivéve a burkolatokat és korlátokat.

A közgyűlés az alábbiakról hozott határozatot

a közös képviselőt felhatalmazta az állagmegóvó munka megrendelésére határidő kitűzésével,
hogy vízelvezetés kialakítására (ez a Th költsége lesz),
a szigetelés költségviselésének szabályáról (mindenkori tulajdonosok ktsg-e).
Az emeleti terasz egyik tulajdonosa írásban nyilatkozott h kifizeti, a másik viszont közölte h nem fizet és ha a Th megkísérli elvégeztetni a terasz burkolását, akkor magánlaksértésért feljelentést tesz.

A kivitelező vállalja a munkát, mivel a terasz kívülről is leburkoltatható, de jelezte, hogy ha a tulajd nem engedi dolgozni, akkor is kéri a pénzét.

  1. Meg tudja akadályozni a nem együttműködő tulajdonos a munkát vagy tűrnie kell?
  2. Ha megakadályozza, milyen következményeket lehet vele szemben érvényeíteni és milyen módon?
MajorDomus # 2015.11.09. 23:23

Nem biztos hogy az övé.
Csak ő használja az tény.
Ha nem tartozik a lakásához, akkor nem neki kell megoldani a szigetelést.

wers # 2015.11.09. 10:33

Természetesen.
Ha utólag építi a tulaj

:))) az igen ritka megoldás, persze semmi sem lehetetlen.

Csak emlékeztetőül, innen indultunk:
5 lakásos társasházban. Van egy nyitott teraszom . Az alattam lakó szomszéd állítólag miattam ázik

MajorDomus # 2015.11.08. 21:55

Természetesen.
Ha utólag építi a tulaj, akkor nem szerepel benne, vagy ha a lakás tartozéka, például a pergola.
Ekkor a külön tulajdon felsorolásánál van feltüntetve.

wers # 2015.11.05. 09:06

Ezt így eddig is értettem, fordítva kérdeztem, hogy hogyan kerül be az Alapító Okiratba? Azaz, hogy lehetséges-e, hogy egy tető nem a társasház tulajdona az Alapító Okirat szerint?

MajorDomus # 2015.11.04. 22:00

Részben!

A lényeg az, hogy a helyreállitási, és kártérítési felelősség a tulajdonosi szerkezetből következik.
Ha az erkèly közös tulajdon, akkor a társasház feladata a szigetelés elvégzése.

Ha a lakáshoz tartozik (szerepel a külön tulajdon feltüntetésénél az Alapitó Okiratban) akkor a hiba elhárítása a tulajdonos feladata.

wers # 2015.11.04. 10:34

Akkor egyet értünk.

Immaculata # 2015.11.04. 10:11

Wers, az tető. Ha a terasz alatti rész teljes egészében egy másik lakást fed. A mienk is ilyen. Nálunk a lakás fedését, (teraszt) és a kiálló ereszt két részletben csinálták meg, nem egyben öntötték ki, ezért amikor a másik házban építkeztek, a remegés megrepesztette a kiálló ereszt, így onnan ázik az alsó lakó.

Itt az képzelhető el, hogy az erkélynek, szerintem nem is terasz, nincs megfelelő vízelvezetője, így alácsuroghat az alsó lakó lakásába.
Ha jársz-kelsz az utcán és nézed a házakat, én mindig azt teszem, láthatod, hogy a legtöbb erkély rohad, mert saját magát alááztatja.

wers # 2015.11.04. 05:50

MD, már többször kérdezted, de úgy tűnik jelen esetre nem kapunk választ, mert a kérdező nem reagál.

Engem úgy általánosságban érdekel, hogy az épületnek azon része, amely többek között arra szolgál, hogy az épület többi (alsó) részeit megóvja az külső hatásoktól, pl. elvezesse föntről a csapadékot, az miért nem tető. miért lenne egy lakás része beázás szembontból? Csak okulásként kérdezem, hogy ha egyszer arra vetemednék, hogy társasházban vegyek lakást, mi mindenre figyeljek.

MajorDomus # 2015.11.03. 20:55

A tető nem lesz jó megoldás.
Lásd erkélyek.

Kié a terasz?

wers # 2015.11.02. 06:49

És azt engedni fogják? Egyébként nem biztos, hogy megoldja a problémát.

MajorDomus # 2015.10.31. 23:16

Mi van az Okiratban?

Közös vagy külön tulajdon
A terasz?

wers # 2015.10.31. 12:26

Milyen ertelmetlen a gondolkodasod, nem ez az elsodleges.
Business Law, rendben. Örülök, hogy te megértetted a kérdést.

Jogos a követelése, valóban nekem kell fizetnem a javítás költségeit?

MajorDomus # 2015.10.30. 23:52

Ezt eldönti az Alapitó Okirat!

wers # 2015.10.30. 07:35

Hisz ő is csak találgat. Az, hogy fel kell tárni a problémát, az teljesen egyértelmű. Konkrétumot ő sem ír, ami nem meglepő, annál sokkal megfontoltabb.
A kérdés inkabb az, hogy kinek kell állnia a költségeket?

wers # 2015.10.30. 07:12

Egyébként az ilyen terasz használatában terasz, tervezés szerint tető. Nem tudom hogy társasházban minek nevezik.

wers # 2015.10.30. 07:03

BL, persze, de innen csak tippelni lehet. Nekem a 8 év a furcsa, ha eddig tudta a víz, merre kell folynia, az nem tervezési vagy kivitetezési hiba. Vagy eddig is beázott, akkor miért nem érvényesítették időben a garanciát? Kellett lennie visszatartásnak min. öt évre.