földtulajdon


ObudaFan # 2006.04.17. 07:19

Akkor közös vagyon.

kóborló # 2006.04.16. 17:18

Köszi a választ, de nem egészen értem, mivel édesanyám felmenőinek sohasem volt semmi olyan vagyonuk amire tekintettel földet kaphatott volna édesanyám. A részaránytulajdont édesanyám is mint a TSZ könyvelője kapta, munkájáért tudomásom szerint. Ugyanúgy mint édesapám. Annyi a különbség, hogy az állami gazdaság megszünt, míg a TSZ jelenleg is létezik.
Minden évben terményben adják ki a tulajdonrész után a használati " díjat ".
Lehet, hogy én nem jól tudom és nem részarány-tulajdonról van szó, csak nincs kiméretve a föld, mivel a TSZ tovább használja.
Ilyenkor mi a helyzet?

ObudaFan # 2006.04.16. 12:21

Ez nem ingyenes szerzés, mivel a munkavégzésre tekintettel kapta, ezért közös vagyon. Ezzel szemben a részaránynevesítés külön vagyon, mert az a korábbi anyai felmenők vagyonára tekintettel lett átadva.

kóborló # 2006.04.12. 14:56

Édesapám egy állami gazdaságtól- amikor a gazdaság megszünt- mint addigi dolgozó kapott
1 ha földet. Ezt akkor az ő nevére írták a Földhivatalban. Édesanyám egy TSZ - nél dolgozott, ő is kapott részarány tulajdonba földet.
Most édesapám elhalálozott, kérdésem az lenne
házassági közös vagyonnak számít-e apám földje, vagy édesanyám csak haszonélvezetet örököl. Amennyiben tulajdonjoga is van apám földjéből, ebben az esetben édesanyám részarány
tulajdonából van-e apai rész, vagy az nem számít közös vagyonnak ?