lakáseladás házastársnak


_Lala_ # 2006.08.15. 20:55

Ha a férj most adott el egy lakást, és vesz 3.1 millióért egy másik lakás(fele)t, akkor a vásárlás 3.1 milliója után alapból fizetendő 2/6%-os illeték helyett választhat olyat is, hogy az eladott és a vásárolt érték különbözete alapján fizet (azaz ha a saját lakását 5 millióért adta el, akkor 1.9 millió után fizet). Mindkét esetben - mivel 1/2 részt vesz - 2 millió forintos értékig fizet 2%-ot, a felette levő részre 6%-ot.

És hogy ne kelljen szjat fizetnünk

Na ja, de így helyette keletkezik egy újabb eladás, ami újfent SZJA-fizetséggel járhat!

cicamicuka # 2006.08.15. 19:27

A lakás az enyém most 100%-ban.Férjem most adta el az ó saját lakását.És hogy ne kelljen szjat fizetnünk ezért szeretném eladni az én lakásom fele részét neki, mert így lakásvásárlásra tudjuk fordítani az ó eladott lakása árát.Amógy pár éve vagyunk házasok.Mindkettünknek volt,van külön lakásunk.

panika # 2006.08.15. 19:25

Persze, ha figyelmesebben olvastam volna a kérdését, rájöhettem volna, hogy az egész ingatlan az Öné, és ennek a felét adná el. Ez esetben - szerintem - nincs akadálya a szerződéskötésnek.

panika # 2006.08.15. 19:22

Hát, ez több kérdés egyszerre. :)
Eladhatja, kedves cicamicuka. Miért is ne tehetné? Az a kérdés, hogy kié a másik fél? Mert ha nem a férje, akkor az illetőnek elővásárlási joga van a magácska 1/2 tulajdoni hányadára.
Az illetéket az eladáskor megállapított vételár után kell fizetnie.
A többit passzolom.

cicamicuka # 2006.08.15. 19:18

Sziasztok.Kérdésem a következő lenne.Eladhatom-e a házasságkötésem előtt szerzett lakásom fele részét a férjemnek? H.kötés előtt amúgy nem írtunk házassági vagyonszerződést, de a lakás évekkel azelőtti vásárlásom volt.Értéke most 6,2 millió.Mennyi után kell fizetni az illetéket(már ha egyáltalán lehetséges az eladás)? 3,1 millió után?És akkor csak 2 %?.Kszi