Ügyvédi meghatalmazás külföldről


valinéni # 2019.07.07. 07:02

Küöszönöm a választ!
Az lenne még egy fontos kérdés ,hogy az ügyvéd fogadhat el meghatalmazást olyan személytől akiről tudja, hogy elfogató parancs van ellene? Én úgy tudom, hogy az ügyvéd nem hallgatható ki arról amiről véddőként ezserzett tudomást. Tehát ha menet közben megtudta ,hogy a külföldön tarzkodó (már első fokon elítélt) ügyfele ellen európai elfogató parancs van akkor másodfokú eljárásra elfogadhat meghatalmazást vagy jelentenie kell a rendőrségnek a vádlott megtalálási helyét?

Lehet,hogy laikus a kérdés, nem tudom, hogy egy ügyvéd meddig köteles a titotartásra és mikor köteles feljelentést tenni.

Köszönettel

Vali

rigoz # 2019.06.29. 10:44

Tisztelt valinéni!

Igen, csak óvatosan azzal, hogy mi van rajta a keltezés helyeként...

Meg Én nem biztos, hogy postáznék, inkább egy megbízható embert felfogadnék küldöncnek.

valinéni # 2019.06.29. 10:41

Tisztelt Fórumozók!

Magyarországi bíróság előtt folyó büntetőügyben Bécsben élő III.r. vádlott szeretne magyar ügyvédnek megbízást adni a II.fokú képviseletre. Az I.fokon a megbízót kirendelt védő képviselte , kapott is 2 év 6.hónapot.

Hogyan lehet a meghatalmazást megadnia anélkül ,hogy nem jön Magyarországra? Elfogató parancs van ellene.

Ha az ügyvéd kiküldi postán a meghatalmazást és a megbízó aláírva visszaküldi , majd pedig az ügyvéd is aláírja , pecsételi akkor azt befogadja a magyar bíróság?

Köszönettel

Vali

szakvizsga2015 # 2018.06.21. 09:21

Köszönöm szépen a hasznos információkat! :)

oligaliga # 2018.06.20. 11:52

Közben a kommentárt is megnéztem, aszerint igen.

oligaliga # 2018.06.20. 11:38

Melyik hivatkozott szakasza?

Kovács_Béla_Sándor # 2018.06.20. 11:34

Polgári peres eljárásban és büntetőeljárásban az európai közösségi jogász nem lehet jogi képviselő.
Miért ne lehetne? A Pp. 65. § g) megengedi, hogy más törvény feljogosítsa, az ügyvédi törvény hivatkozott szakasza pedig feljogosítja.

alfateam # 2018.06.20. 11:26

Mielőtt ideírsz, nem árt utánanézni annak, amihez hozzászólsz.

oligaliga # 2018.06.20. 11:15

Igazad van, ügyvédi tevékenységet nem csak ügyvéd folytathat, de a kamaránál akkor is jelentkeznie kell, ha csak eseti jelleggel tevékenykedne.

Polgári peres eljárásban és büntetőeljárásban az európai közösségi jogász nem lehet jogi képviselő.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.06.20. 10:59

Nem egészen.

Ügyvédi törvény
4. § (1) Ügyvédi tevékenységet rendszeresen és ellenérték fejében

  1. ügyvéd,
  2. európai közösségi jogász,
  3. külföldi jogi tanácsadó,
  4. kamarai jogtanácsos,
  5. alkalmazott ügyvéd,
  6. alkalmazott európai közösségi jogász,
  7. ügyvédjelölt és
  8. ügyvédi kamarai nyilvántartásba vett jogi előadó (a továbbiakban: jogi előadó)

folytathat.

oligaliga # 2018.06.20. 10:24

Az Üttv. szerint ügyvédi tevékenységet (melynek része a jogi képviselet) Magyarországon csak a terület kamara nyilvántartásába vett ügyvéd folytathat.

A külföldi ügyvéd, mint ügyvéd nem képviselhet Magyarországon senkit, sem büntető, sem polgári peres eljárásban.

szakvizsga2015 # 2018.06.20. 10:15

Tisztelt Hozzáértők!

Külföldi (szlovén) ügyvéd képviselhet-e magyar bíróságon szlovén állampolgárt?

(mind polgári eljárásjogi, mind büntetőeljárásjogi ügyben kérdezném)

Köszönettel.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.01.17. 09:27

Attól függ mihez kell - azt meg nem árulta el a kérdező. (Hogy mihez nem kell, az itt nem sokat segít.)

drbjozsef # 2018.01.17. 06:24

Szerintem a külföldi keltezésű meghatalmazáshoz nem elég a két tanú.
A követségen vagy a konzulátusra kell elmenni, és ott hitelesítik az aláírását.

Immaculata # 2018.01.17. 06:04

A meghatalmazó aláírását 2 tanúnak kell hitelesíteni.

Initram5 # 2018.01.16. 17:43

Sziasztok! Ha egy magyar vagy magyarul írni és olvasni is tudó állampolgár külföldön van és szeretne meghatalmazást adni, akkor szerintetek elég ha a megbízó aláírja a részére e-mailben megküldött meghatalmazást és postán visszaküldi? Esetleg két tanút még tud hozzá keríteni... A meghatalmazás nem a bíróságra, nem is adásvételi szerződéshez kell. Köszönöm!