Műszaki vizsga hiba / adatmodosítás


zy88 # 2021.05.28. 14:51

Szép napot.
Azzal a kérdéssel fordulok a fórumhoz, hogy egy motorkerékpár műszaki vizsgája során, nem az eddigi, azaz a hivatalos elso forgalombahelyezeshez rendelt adatai kerültek a jarmu muszaki adatlapjara. A miertjet nemtudom, sztornozni nemtudta, modositotta a jarmu tipusat, a teljesitmenyt, sulyt stb stb. Ezen a vizsgabazison erdetetvizsgazott amikor megvettem es mar muszakizott is, tehat visszahordom, eddig problemamentes volt minden, valoszinuleg emberi mulasztas tortent, felelosseget nem akarjak vallalni, utanajarni nekem kell. Egy igen ritka modellrol van szo melynek azok az elonyei, hogy hivatalosan a2-es jogositvannyal vezetheto, ezert dragabbak is mint az alapmodellek. Ha igymaradnak a muszaki adatai, nekem mind anyagi szempontbol elonytelen, illetve ervenyes kategoriam sincs ra.
Van lehetosegem valami karpotlasra vagy eselytelen?
Gondolom azonnal kellett volna cselekedni, de leadtam a motort, gondoltam eleg egyszeru feladat egy hibatlan muszaki allapotu motornal egy vizsga, kesobb mentem erte addigra pedig a "csoda" megtortent.
Ha valaki veszi a faradtsagot, hogy elolvassa es van esetleg tanacsa is azt szivesen fogadom. Tisztelettel.