VISSZA A FOGLALÓT!


Kovács Jozsi # 2004.04.18. 22:41

Ha megvan az átvételi elismervény (a fickó aláírásával) irány a rendőrség.


bausan

Olivia24 # 2004.04.06. 07:37

Kedves mister!

Ne add fel, neked jár az a pénz (200.000!)!
Lehet, h egy kicsit sokat kell majd utána járnod, de az akkor is a tiéd. Legyél leleményes.

Minden jót,
Lívia

mister # 2004.04.06. 06:32

Az autó egy ügynökségnél volt, ott néztem meg, én azt hittem, hogy az ember a kereskedő. A foglalót az irodában adtam át, egy céges, ill. egy annak tűnő átvételivel. Később derült ki, hogy aki árulta az autót, és a foglalót átvette, az a tulajdonos. Csak épp a forgalmi szerint nem ő az. Az ügynökség azt mondja, hogy a papír nem céges, mert bélyegző nincs rajta, csak egy reklám a cég nevével, címével. Szerintük ezt a fickóval kell lerendeznem, akinek mellesleg csak a nevét tudom, meg egy telefonszámot, ami nem az ő nevén van. Így még perelni is nehéz.

Kovács Jozsi # 2004.04.05. 16:04

Hogy adhattál oda 100.000 Ft egy olyan személynek aki nem is tulajdonos?

Egyáltalán született valami okirat a foglaló átadásáról?


bausan

Zoltán György # 2004.04.05. 15:59

Mivel az Õ hibájából hiusult meg a szerződés, a foglaló dupláját kérd vissza!

Jelentsd fel a rendőrségen!

mister # 2004.04.05. 14:16

Üdv mindenkinek! Egy érdekes esethez kérek tanácsot.
Kb. egy hónapja 100.000 Ft-al lefoglalóztam egy sérülésmentesnek hitt autót, amit meg akartam venni. Sajnos, először egy kicsit felületesen néztem meg, de amikor később újra átnéztem, akkor láttam, hogy eléggé sérült volt. Ezt, az eladó (aki nem is a forgalmiban szereplő tulajdonos) persze "nem tudta". Én elálltam a vételtől, és kompromisszumként a foglaló felét kértem vissza. A fickó azóta hiteget, hogy ha majd lesz pénze, odaadja. Már sejtem, hogy esze ágában sincs. Mit lehet ilyenkor tenni?