Motorszám probléma


wers # 2016.06.12. 15:25

Akkor? Nem azt vetted meg, amit el akartak adni. A szerződésben kell lennie alvázszámnak, motorszámnak, mondjuk ellenőrizhetted volna magad. Vidd vissza a kocsit, és kérd vissza a pénzed. Ő is jobban jár.

zozoka7202 # 2016.06.12. 14:41

Az átirási idön Belül lett volna az eredetiség vizsga vagy is a vásárlás 4ho 8-dikán volt !semmi okom nem lett volna nekem motorcserére másfél év müszakival vettem meg kitünő állapotban !

wers # 2016.06.11. 13:48

nooooo, Dr.Attika folyton folyvást "felvidít"

Szerintem ilyen esetben simám el lehet állni a szerződéstől. Bár annyiban igaza van, hogy nem tudhatni, mennyi idő telt el a szerződés kötés, és az eredetiség vizsga között. Talán az új tulaj cserélt? Ugyan mi késztette volna rá az eredetiség vizsga előtt? És egypár nap alatt?

ius latratus # 2016.06.11. 11:23

Che?

Dr.Attika # 2016.06.11. 09:07

Le kell nyelni a békát. Alapszabály: eredetiség vizsga nélkül nem vásárolunk gépjárművet.

zozoka7202 # 2016.06.11. 07:20

Az kérdésem lenne 2016 04 08-án vásároltam egy gépjármüvet aminek már az eredetiség vizsgája meg hiosult mivel a motorszám és a forgalmiba be jegyzet motorszám eltérö !Közben tettem feljelentést a rendörségen ami lényegében eredménytelen volt az elözo tulaj azt álitotta ö nem tudot a motor cseréröl akkor teszemfel a kérdést ö hogy iratta át ? A rendörség Küldöt egy megszüntetö Határozatot hogy nem lett bele nyulva a vagy meg bontva a gépjármű fő alkatrészei miközben képek minden bizonyitották hogy nem az a motor van benne ami benne kéne hogy legyen ! ilyenkor mi a tehendő?

Atis77 # 2016.05.05. 16:19

írj egy privit elmondom mit tehetsz.

Ali2000 # 2016.05.04. 13:57

Igy van Atis. Köszönöm. Viszont még mindig senki nem adott választ arra hogy mit kellene tennem vele.

Atis77 # 2016.05.04. 12:23

Normális országokban nem baszakodnak motorszámmal. ezért nem adott papírt. Ott csak kód szerepel forgalmiban, mert kopó alkatrész az is.

wers # 2016.05.03. 18:58

na pont ez nem érthetô

Ali2000 # 2016.05.03. 18:57

Ő adta a másik motort ami bele lett szerelve. Papir nincsen semmiről. Szoval nem hivatalosan csinálta. Ilyenkor mia teendő ezt szeretném megtudni.
Igy érthető??

Ali2000 # 2016.05.03. 18:55

Mi nem érthető azon hogy a szerelő nem adott semmilyen papirt??
Sem számla sem semmi más.

wers # 2016.05.03. 18:29

mamamacoka, a számlám ennek szerepelnie kellene

wers # 2016.05.03. 18:16

A zsiráf is létezik.
Amit írtál elég nehezen hihető. Vagy kifejtenéd?

mamamacoka # 2016.05.03. 17:51

vissza kell menni a számlával a szerelőhöz ;

Ali2000 # 2016.05.03. 17:48

Nem találtunk rajta. :(
De a probléma hogy papirjai sincsenek a motornak sem adásvételi sem bármi más.

wers # 2016.05.03. 17:33

Van neki. Kell, hogy legyen.

Ali2000 # 2016.05.03. 17:14

Jo napot.
Az a problémám lenne hogy jelenleg Németországban dolgozom itt tartózkodom, és az autómban Motor lett cserélve mert megszorult az előző.
A probléma a következő. Ebben a motorban nincsen motorszám igy nem tudom eladni sem és valószínű hogy amikor haza megyek vele Magyarországra ebböl gondok lesznek. Mi a teendő?
Sajnos a szerelő semmilyen papirt nem adott a szerelésről.
Válaszukat nagyon várom. Előre is köszönöm.

Sierra # 2016.05.03. 10:21

Üdv!

Szerencsére megoldódott a probléma, igaz 5 hónapot kellett várnom, de sikerült átírni az autót a nevemre.
Lefoglalni nem foglalták le az autót, egy szakértő ránézett, annyit mondott, hogy ez kb rutineljárás, az eredeti motorszámot nem lehet megállapítani. Ezután a rendrőség -bizonyítékok hiányában- felfüggesztette a nyomozást, meg is kaptam a határozatot. El kellett vinnem NKH-hoz szemlére, majd újra eredetvizsgálatra, ezután tudtam átíratni a kocsit, végül a motorkód került bele a forgalmiba.
Szóval aki hasonlóan járt, mint én, szerintem nincs oka az aggodalomra, igaz, hogy nagyon türelmesnek kell lennie az illetőnek, de nagyon nincs más választása, ha már az eladó nem adja vissza a pénzt.

kornél27 # 2016.03.21. 09:39

Üdv!Egy elég problémás helyzetbe folytam bele,ami egy motorkerékpár cserére halgat.Elcseréltem "ször a szörbe"a motoromat egy olyan motorra aminek nincsenek papirjai a tulaj szerint,de viszont utánna jártam és kiderült hogy még is van,de viszont akivel cseréltem ő az üzemben tartója, a jármű kivan vonva a forgalomból és súlyadó tartozás és biztositás tartozás van rajta (ami után ezt megtudtam felhivtam és mondta hogy nálla van mindene a motorrol forgalmi,törzskönyv,rendszám)a papirokrol fényképet kaptam!Ilyenkor mit lehet csinálni?

simson1976 (törölt felhasználó) # 2016.01.15. 15:11

Üdv!Azt szeretném megkérdezni,hogy lehet egy segéd motorkerékpár első tulaját megtalálni(Simson).

Atis77 # 2016.01.11. 07:46

Valószínű hogy az előző tulaj motort cserélt miután megkapta az af-es számot.

Artus # 2016.01.08. 14:13

Szép jó napot mindenkinek! Következő a problémám: 2010-ben vettem egy autót, amit akkoriban az előző tulajdonossal együtt vittünk el eredetiség vizsgálatra, ahol minden rendben volt, az autónak AF-es motorkódja volt, az is van a forgalmiban. Most el szeretném adni az autót, el is mentem eredetiségvizsgálatra és kiderült, hogy az AF-es plakett leesett, alatta viszont tisztán olvasható az eredeti motorkód. Ez fura, hiszen, ahogyan azóta megtudtam, akkor kap AF-es motorkódot az autó, ha sérült az eredeti motorszám, ez rejtélyes és az első kérdésem az lenne, hogy találkozott e már valaki ilyen jelenséggel és hogyan történhet ez meg. Az eredetiség vizsgálaton azt vették jegyző könyvbe hogy az AFes plakett elveszett, alatta tisztítás után kivehető az eredeti motorkód, rongálásnak nincs jele, vélhetően adminisztratív hiba történt, a jármű nem áll körözés alatt. A közlekedésügyi hatóság azt mondja, hogy szemlére kell vinni, ahol új motorkódot kap, de az autó műszaki állapotát is megvizsgálják. Második kérdésem az, hogy fenyegethet e az a veszély, hogy az előző tulajdonos trükközött valamit a motorkóddal és emiatt a szemlét követően például elkobozzák tőlem az autót? Előre is nagyon szépen köszönök minden hozzászólást!

hjajj # 2015.10.22. 08:37

Üdv!

Mit kellene tennem ebben a helyzetben?
Vettem egy autót és az eredetiség vizsgán kiderült, a motorszám (biztos hogy nem kód) a törzskönyvben és forgalmiban jegyzettel.
A tulaj és az üzembentartó sem tudtak mit kezdeni a helyzettel. Én kétségbeesésemben azonnal a rendőrségre mentem és immár a negyedik hónapja nem tudok semmit az ügy menetéről.
Mi történhet, tudok valamit tenni, teljesen az idegeimre megy?!
Kérem válaszoljanak!

Atis77 # 2015.07.08. 11:07

mármint a motorról.