autó vásárlás,átírás


kutyafitty # 2014.05.15. 15:04

Itt egy oldal, ahol van egy jól használható átírás kalkulátor, a kereső mellett. http://komplexauto.hu

Szilvia73 # 2012.11.20. 13:02

Sziasztok!

Az alábbi kérdésben kérem segítsen aki tud.
Megvásároltunk egy autót vidékről 1 pl-os adás-vételivel, hogy elhozhassuk, és megbeszéltük az eladóval, hogy postán intézzük a többit!
Küldtünk egy négypéldányos adásvételi szerződést, amit nem hajlandó már 1 hónapja az eladó vissazküldeni.
Közben kiderült, hogy az önkormányzat ki akarja vonni a forgalomból, valamit ráterheltek az autóra kb. 100.000 Ft-ot.
Az eladó már a telefont sem veszi fel. Átíratni nem tudjuk az autót, mert nemhogy adás-vélteli nincs, még a forgalomból is kivonják!! Persze ki lett fizetve, a törzskönyv is nálunk van.

Mit lehet ez ügyben tenni, kérek szépen tanácsot.

Köszi mindenkinek!!!

merrel13 # 2012.11.08. 18:17

köszönöm a segítségeteket. Sajnálom mert jó kis kocsiról lenne szó na meg árba is tökéletes lett volna.. Akkor gondolom semmilyen megoldás nincs rá? Köszönöm a segítségeteket,megpróbálok más autó után nézni.

wers # 2012.11.08. 07:53

neki nincs rá ideje,kapacitása meg ezért akciós stb
a stb bővebben: ő is nagyon jól tudja, hogy nem tudod átiratni

Döncigen # 2012.11.08. 07:28

T. merrel13!
Az okmányiroda csak akkor fogja átírni, ha az összes adásvételi szerződés meg van és többi feltétel is adott, pl: eredetiség vizsga stb.

merrel13 # 2012.11.06. 15:11

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni. Adott 1 személygépkocsi 1 kereskedésbe amit meg szeretnék venni. A kereskedő azt mondta hogy volt 1 eladó aki lejelentette hogy eladta vkinek az megvette majd eladta vki aki nem jelentte le és attól vették meg ők vagy vmi ilyesmi. És köztes adásvételi hiányzik. Ő eladja nekem a kocsit ad 1 adásvételit és számlát róla de ahogy kérdeztem ismerősöktől így még nem fogom tudni a nevemre iratni. Vagyis valaki azt mondja magasabb díjjal át tudom valaki azt mondja abszólut nem.A kereskedő azt mondja így sincs semmi gondom majd járjam esetleg ki,neki nincs rá ideje,kapacitása meg ezért akciós stb.. Na akkor ilyenkor mit is kell tegyek vagy mi van ilyenkor??? Előre is köszönöm a segítségeteket!

Véleményem # 2012.10.16. 15:00

jégmama

Jól mondtad neki!
Rizikós ebbe belemenni.

jégmama # 2012.10.15. 07:07

Üdv
Tanácsot szeretnék kérni. Férjem meg akar vásárolni egy kisteherautót a barátjától. Mivel a vételár sajnos nem áll rendelkezésünkre még ( el kell adnunk egy másik kocsit, de hiába hirdetjük, nincs rá érdeklődő), megbeszélték, hogy bérleti szerződést irnak, amiben kikötik, hogy havi x összeget fizet 1 évig. Ez alatt az egy év alatt kifizeti a vételárat. Illetve ha a másik kocsit sikerül eladni, akkor annak az árával csökken.
Szépen hangzik, de fázok tőle. Mert egy bérleti szerződéstől még nem kerül a férjem nevére a kocsi. Értem én, hogy az eladó nem akarja, hogy lekerüljön a nevéről a kocsi, mig nincs kifizetve. De mi van akkor ha összevesznek, vagy valami történik.? Hogy lehetne biztositani a férjem tulajdonjogát erre a kocsira?
Elegendő e ha ők ketten két tanúval irnak egy papirt?
Férjem azt mondja, ha lejár a bérleti szerződés akkor adásvételit irnak. Szerintem igy lazán át lehet verni. Mert mi van ha nem ír vele adásvételit? Mondtam neki egy bérleti szerződéssel kitörölheti, attól nem szerez tulajdonjogot.
Köszönöm a válaszokat

junina # 2012.08.15. 10:20

Segítségét szeretném kérni sürgősen az alábbiak miatt.
Szeretnénk megvásárolni egy meghírdetett teherautót.Mai napon felhívtam a "tulajdonost",aki elmondta,hogy nincs az Ő nevére átíratva,tehát papírmunkák miatt.
Rákérdeztem az okára,amiért nem lehetett átíratni,ő elmondta,hogy nem is tudja mi a teendője,mert megvásárolta a gépjárművet,kp-ban kifizette.Elkészült az adásvételi szerződés.Az autóra akkor meg is kapta a törzskönyvet is mikor kifizette a gépjárművet.Mivel ugye törvényi előírások szabályozzás az átírást miszerint 15 napon belül köteles átírni,úgy gondolta aki árulja a gépkocsit,hogy az adásvételi szerződés keltétől számítottan a 4.napon átíratja azt.Sajnos ebben a rövidke időben, bejegyzés érkezett a gépjárműre,ami sajnos annak az eladónak a bejegyzése akitől megvette a gépjárművet.Ugyanis egy bizonyos kamoin hitelt ráterheltek az akkori eladó összes vagyonára(ingó ingatlanra),bele értve ezt a gépjárművet is.Jelzem,amikor az adásvételi szerződés készült és kifizetésre került a gépjármű,akkor még nem volt bejegyzés!
Végrehajtóval lehet tárgyalni,de az Unicredit addig nem akarja letörölni a bejegyzést amíg a tartozás kiegyenlítésre nem kerül.
Nos nekünk az autó igen fontos lenne,hogy meg tudjuk venni,segíteni szeretnék az "eladónak".Hiszen ez nem az ő hibája,hogy nem tudja eladni,mikor megvette akkor még "tiszta" volt a gépjármű.

Kérem a T.Ügyvéd Urat,szíveskedjen segíteni milyen lépéseket tegyünk,hogy a bank hajlandó legyen a törlésre.
Szabályozza -e azt valamilyen paragrafus ebben az esetben a bankot,hogy törölje a bejegyzést?
Hova fordulhatok,hogy a polgári pert ne indítsák el,hiszen az évekig is elhúzódhat,és akár eredménytelenül sajnos.
Mi meg vehetjük-e így az autót,mert állítólag a törzskönyv "tiszta".

Szabolcs78 # 2012.08.07. 15:13

Figyelem!

Aki autót akar venni-eladni, előbb menjen be egy nyomtatványboltba, és vegyen pár darab 4 példányos adásvételi szerződést!

TULAJDONJOG ÁTRUHÁZÁSI SZERZŐDÉS a neve, kb 100 ft, az Okmányiroda csak ezt fogadja el!!!

Én erről nem tudtam, kb 1 hónapomba került, mire a vevővel alá tudtam íratni a régi fajta zöld, egypéldányos után ezt is. Szerencsére, ez idő alatt nem csinált semmilyen törvénybe-jogszabályba ütközőt a kocsival ... ugyanis a "gratuláló levelet" én kaptam volna.

Évi38 # 2012.07.23. 14:58

Üdv Mindenkinek!

Segítséget szeretnék kérni abban,hogy a 16éves lányomnak (egyedül nevelem) elajándékozhatom az autóm?
Van egy lakáshitelem,és minden bizonnyal elviszi a bank az ingatlant, mert nem tudom fizetni.
Szeretném menteni ami még menthető!!!
Hitel viszont nincs az autón.

Briguska # 2012.07.23. 14:32

Tisztelt Fórumozók!
Segítséget szeretnék kérni az alábbi helyzetben. Az én és a párom nevén köztartozás szerepel a NAV-nál, fizetésünkből folyamatosan törlesztjük adósságunkat.
Idén tavasszal megbetegedett anyósom, ezért mindenképp vásárolnunk kellene személygépkocsit, amivel kórházba hordanánk kezelésekre. Na már most. Gépjárművásárlás esetén a NAV jelen esetben lefoglalhatja a tulajdonunkba került járművet. A kérdésem az lenne, ha kiskorú gyermekem nevére (aki a páromnak nem vér szerinti gyermeke) történne a tulajdonjog átíratása, és a párom lenne az üzembetartó (ő rendelkezik jogosítvánnyal), legális lenne e a dolog...A NAV számon kérné e tőlünk, hogy miből is vásároltuk a járművet?
A válaszokat előre is köszönöm!

escargot # 2012.07.21. 16:19

Köszönöm szépen, közben én is kutatgattam és én is ezeket találtam a neten, megpróbálkozom akkor a tartózkodásira bejegyeztetni, jobb biztosítás szempontjából...illetve az állandó lakcímem a szüleim lakcíme, és árulják a lakást, nem akarok újra forgalmit csináltatni később, viszont egy ideig még meg kellene tartanom állandó címként

természetesen a tartózkodási a lakcímkártyámon fel van tüntetve

kfgabri # 2012.07.21. 15:57

1999. évi LXXXIV. törvény
Ez sem nevesíti, hogy természetes személy kizárólag az állandó lakcímére kérheti.
Ráadásul jogi személy telephelyre is kérhet bejegyzést...

kfgabri # 2012.07.21. 15:55

304/2009. (XII. 22.) Korm. rendelet
Nem nevesít állandó vagy ideiglenes lakcímet.
Viszont mindenképpen szerepeljen a lakcímet igazoló hatósági igazolványodban, mint tartózkodási hely.

escargot # 2012.07.21. 15:37

bejegyeztetés=forgalmiba, milyen cím kerüljön
1818-as telefonszámon a néni szerint csak állandó lakcímre lehet, de nem mondott jogszabályi hivatkozást

Köszönöm a választ :)

kfgabri # 2012.07.21. 05:08

Jánoska, ez a nyóckerben okés, egyébként erősen aggályos jogi oldalról, ilyenkor értem, miért bonyolították túl hiperprimitív nyomtatványokkal 2010-ben az átírást...

kfgabri # 2012.07.21. 05:07

Nincs kizárólagos illetékessége az ocsmányirodának ebben az ügycsoportban.
A "bejegyeztetést" magyarázd, mert az az érdekesebb, mint a tartózkodási hely (ami lakcímkártyán feltüntetve működik).

escargot # 2012.07.20. 18:55

Tartózkodási helyre be lehet jegyeztetni az autót vagy csak állandó lakcímre?

Ha állandóra, akkor vajon csak a helyi okmányirodában lehet elintézni?

jánoska13 # 2012.07.07. 09:03

Ha üzembentartóival vásárolok használt autót és a tulajdonos maradna a régi de egymás között írnánk egy kölcsönadási szerződést biankóba miszerint x összeget adnék neki kölcsön meghatározott időre aminek fejében biztosítéknak átadja az autót és a papírjait és ha meghatározott ideig nem fizeti vissza a kölcsönt akkor az autó tulajdonjoga engem illet és ezek után íratnám át az autót.
Csak érdeklődöm hogy ez így lehetséges e?

Köszönettel várom a válaszokat

escargot # 2012.06.24. 20:05

Köszi...ezek szerint kiperkálok kb 50-et + biztosítás :S

Gabicsek # 2012.06.24. 19:40

Kell eredetiségvizsgálat - általában 15-20 ezer között - plusz az új forgalmi engedély azt hiszem 6.000.-Ft., pluszt az új törzskönyv 6.000.-Ft.

Egyik honlapon ezt találtam:

Személyautó:
1400 cm3-ig 17 000 Ft
1401-2000 cm3-ig 18 500 Ft
2001 cm3 felett 20 000 Ft

escargot # 2012.06.24. 17:36

Üdv mindenkinek!

Vázolná nekem valaki, mennyibe kerül manapság egy használt autó átírása? Az illetéket köbcentiméterenként megtaláltam. Van más költségem? Eredetiségvizsgálat kell, ha van törzskönyve a kocsinak?

Köszönöm a válaszokat!

guba" # 2012.06.06. 04:51

Annak, aki beszámítja, szerintem édes mindegy, hogy kinek a nevén van az autó.

Noika # 2012.06.04. 08:37

Üdvözlöm

A következőben kérnék egy kis segítséget. Egyéb családi okok miatt édesapámmal megírtunk egy gépjármű adásvételi szerződést. Az Én nevemre még nem lett átírva a gépjármű, viszont elég koros autóról van szó és szeretném egy másik autó megvételekor beszámíttatni. A kérdésem, át kell íratni a nevemre a gépjárművet vagy az adásvételi alapján beszámíttathatom.

Válaszokat előre is köszönöm


n