autó vásárlás,átírás


forex # 2018.01.31. 11:40

Köszi a segítséget, szerencsére átírták!

wers # 2018.01.30. 13:40

Átíratásnál nem lesz gond - bár látni kellene a papírokat. De a kereskedő helyett ki kell fizetned a köztes vevő vagyonszerzési illetékét.

Véleményem # 2018.01.30. 13:19

forex

Hol van a telephelye ennek a cégnek?

Amúgy jártál már az okmányirodában átíratni az autót vagy csak parázol itt a kétes hátterű cég eladása kapcsán?

forex # 2018.01.30. 12:32

Nonolet!
Szerintem már átkurtak :(
Megnéztem a céget, 1 fiatal roma nő nevén van.
Az adásvételi nálam, úgye az eladó maga a cég, de még az előző tulaj nevén van a törzskönyv, és a kettőjük közti adásvételi is nálam van.
Így se fog menni az átírás?

nonolet # 2018.01.30. 09:56

"mivel már sehol nem elérhető a kereskedő"

Ja ezt most látom... az szívás, palira vettek, eléggé.

nonolet # 2018.01.30. 09:55

AZ!!! legyen a TE szerződéseden, akinek TE FIZETSZ!!!!

Minden más átbaszás...

Ez esetben azzal súlyosbítva, hogy

  • elveszetd a szavatossági jogod a kereskedővel szemebn

és

  • egy ki tudja kivel kell birkóznod, ha valami hiba lesz

Ráadásul!!!!
Ha NEM a kereskedő az eladó, akkor
neked kell majd bizonygatnod, hogy az eladó a felelős

Míg, ha kereskedőtől veszed, akkor a kereskedőnek, hogy ő nem felelős.

- -

Szóval ne hagyd maga átkúrni...

Legyen csak az eladó rovatban a kereskedő!!!

De nézd meg aláírás és fizetés előtt, hogy

  • cégjegyzékben, hogy létező cég-e

https://www.e-cegjegyzek.hu/
vagy, ha egyéni vállalkozó, akkor itt
https://www.nyilvantarto.hu/evny-lekerdezo/

és

  • a NAV oldalán, hogy él-e az adószáma

http://nav.gov.hu/…ltilekerdezo

forex # 2018.01.30. 09:31

Sziasztok!
Kérdésem a következő:
Vásároltam 1 autót kereskedőtől(cég), de a törzskönyvben az előző tulaj szerepel.Azt mondta a kereskedő, az nem baj mert ide adja az ők(köztes) szerződést. Kérdésem az lenne, hogy nem kellett volna 1 megbizói szerződés is kettőjük között.
Ha emiatt nem fogom tudni átíratni az autót, mivel már sehol nem elérhető a kereskedő, akkor mi a következményei számomra?Soha nem fogom tudni átíratni a nevemre?

Atis77 # 2017.03.06. 19:44

kivonáshoz nem kell már forgalmi mint régen. rendszám bemondásra és személyivel kivonják az üzembentartó vagy tulajdonos kérelmére.

guba" # 2017.03.06. 18:50

Vagy bejelentés a rendőrségen (talán ellopta valaki), hamar meg fogják találni.

271. § (1) Aki hatóságnál büntetőeljárás alapjául szolgáló olyan bejelentést tesz, amelyről tudja, hogy valótlan - és a 268. § esete nem áll fenn -, vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

Ezen kívül a forgalomból való kivonással még az alapprobléma nem feltétlenül oldódik meg akkor sem, ha akár jogszerű, akár jogellenes módon ezt sikerülne is elérni. Hiszen a kérdező vélhetően vagy a kocsit szeretné visszakapni, vagy a vételárat megkapni.

wers # 2017.03.06. 08:16

Drbj... Ki tudná vonatmi. A bejegyzés a nyilvántartásba kerül. Akár el is veszhet a forgalmi. Vagy megsemmisül (kedvenc jegyzőkönyvem "megette a kutya")(mindez háromszor, mert a jogsi is, és a lakcímkártya is)

wers # 2017.03.06. 08:06

Nem jó ötlet.
Nagy valószínüséggel öngól rendőri igazoltatásnál (vagyis tuti). Már nem hivatkozhat arra, hogy azt sem tudta, hol a kocsi.

drbjozsef # 2017.03.06. 08:00

Hogy tudna kivonatni, nincs nala a forgalmi (bar nem irta, de nyilvan a masik felnel van ha hasznalja). Anelkul nem vonjak ki, mert bejegyzes kerul bele.

Szomorú örökös # 2017.03.06. 06:27

Érdekes, azt senki nem ajánlotta Ancsikka számára, hogy ő vonassa ki ideiglenesen mondjuk 6 hónapra a forgalomból az autót. Hiszen ha ezt megteszi, az illetőt meg elkapják a kocsival, akkor már rendőrségi eljárás lehet belőle ugyanúgy, mint ha feljelentené és akkor legálisan tisztázhatná magát, hogy ő vétlen az esetben és nem véletlen vonatta ki a forgalomból. Szerintem ez az egyetlen járható út jelenleg, hogy az illetőt térdre kényszerítse.

wers # 2017.03.05. 22:44

Nem jelent fel senkit. Nagyobb baja inkább akkor lenne, ha kivonnák a forgalból miközben azzal valaki közlekedik. Engedélye nélkül.
Egyébként a közigazgatás szerint ő a felelős. Piros lámpa, gyorshajtás, fokozzam? Értem én, amit guba tanácsol, a gépjármű különös állatfajta. A polgári részén el lehet vitatkozni hosszú ideig, miközben jelentős bírságokat szedhet össze, de akár totálkárt is.

wers # 2017.03.05. 19:46

Vagy bejelentés a rendőrségen (talán ellopta valaki), hamar meg fogják találni.
Egyéb lehetőségek: ha nem fizeted a gépjárműadót az önkormányzat, ha a kgfb-t nem fizeted a biztosító vonatja ki a forgalomból. De előtte megkérdezheted, melyiket szeretné
Két utóbbi esetén több lesz a fizetnivaló a végén. Vagy esetleg megengeded, hogy önként teljesítse kívánságodat. Egyébként a biztosító nem kéri a törzskönyvet.

guba" # 2017.03.05. 19:20

Ancsikka!

Forduljon ügyvédhez és küldessen neki egy felszólítást a kocsi visszaadására. Ha ennek nem tesz eleget, akkor a következő lépés a polgári per a kocsi kiadása iránt. Jobb idejében elkezdeni ezt, mert az adó ás a biztosítás költsége is egyre csak több lesz.

Ancsikka # 2017.03.05. 18:16

A törzskpnyvet azért adtam oda mert nekimentek a kocsinak amikor már.néla volt és rendörségi ügy lett belöle. A kárfelmérö kérte a törzskpnyvet és mivel ö intézte ezért került hozzá. Legszivesebben feljelenteném hogy nem adka vissza pedig lejárt a kölcsönadási. De én nem vagyok ennyire aljas. Egyszerüen csak bánt hogy ilyen gerinctelen.

Ancsikka # 2017.03.05. 16:38

A következökben szeretnék segitséget kérni. Ismerösöm részletre megvette a gépjármüvem amiröl semmilyen papir nem született csak egy kölcsönadási szerzödés. November eleje ota használja az autot amin több dolgot kellett már javitani, generátorszijj akksi csere. Február közepén lejárt a kölcsönadási. Noveüberben megeggyeztünk ekkor üzembentartoit irunk makd tavasszal átiratja. Ez még mindig nem történt meg, de cserébe minden rossznak elmond és fenyegetözik. Érdeklödnék a lehetöségeimröl. A gépjármü a nevemen van a biztositás is. A törzskönyv sajnos nála. Köszönöm a segittséget.

Patrícia2 # 2017.03.02. 18:27

Amikor a hitelezo kiadta a torzskonyvet(meg volt rajta hitel,de kikertem es kiadtak), bementem az okmanyirodaba es levettek rola minden bejegyzett "statuszt".

Vadsuhanc # 2017.03.02. 17:27

Nyugodtan add el, de a hitelt adóval megbeszélted ? Viccelsz ugye, hogy nincs rá bejegyezve semmi a hitelintézet által ?

Eladhatod.

Patrícia2 # 2017.03.02. 17:14

Az albbiakban szeretnek segitseget kerni: van egy autonk, aminek rendelkezunk a forgalmijaval(nincs ra bejegyezve semmi az okmanyiroda nyilvantartasaban) es a torzskonyvevel. Szeretnenk az autot eladni, de van meg rajta hitel.
Ilyen papirokkal eladhatom vagy csak a hitelfolyosito engedelyevel?
Illetve kell e az o engedelye az eladashoz?
Köszönöm!

Bea1 # 2017.02.25. 05:09

Köszönöm a választ. A gond az, hogy egy elég veszélyes helyen van, éppen ezért adtam olcsón, ellenben a telekről való kihúzás felelősségét is ráruháztam.

Azaz én nem fogom onnan kihúzni, az tuti.

Ezért gondoltam használati díjra.

drbjozsef # 2017.02.23. 08:49

Szerepel a szerződésben, hogy megszűnik, ha nem tudja elvinni határidőre? Ha igen, akkor megszűnik.
Ha nem, akkor csak késedelemben van, szólítsd fel írásban, hogy teljesítsen. Ha nem teszi, saját költségedre elszállíttatod, és utána pert és/vagy végrehajtást indítasz a költségeid megtérítésére.

Bea1 # 2017.02.23. 07:43

Valóban, de már bevallotta. :)

gerbera317 # 2017.02.23. 07:38

Még nincs huszonötödike.