Kiskorú nevére szeretném ajándékozni autót.


Dr.Attika # 2012.08.23. 05:23

Guba!
Ne bonyolítsd túl. Nyilván 17 éves autó nem nagyon lehet kölcsön biztosítéka.
Kedves Erzsébet!
Ajándékozzák nyugodtan a gyermekre. Illetékmentes a dolog. 6000,- Ft az új törzskönyv. Az autót nem tudják végrehajtás alá vonni. Ha nincs jogosítványa az ajándékozottnak az nem akadálya, hogy gk. tulajdonjogát megszerezze.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.08.23. 05:40

Azért ne is egyszerűsítsd túl. A fedezetelvonó ügylet jogosultja tűrni köteles, hogy a hitelező a dologból kielégítést keressen.

Dr.Attika # 2012.08.23. 05:59

Tudod Te is miről van szó. A végrehajtó először az ingatlan-nyilvántartásban, másodszor a gépjármű nyilvántartásban kutakodik. Ha nem talál az adós nevén gépjárművet, akkor nem teszi rá a kezét. Erre megoldás, ha elajándékozza a gyermeknek.
Egy 17 éves autó kapcsán senki nem fog pert indítani fedezet elvonás megállapítására.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.08.23. 06:18

De. Pl én.

Dr.Attika # 2012.08.23. 06:51

Ok. Ha megkeresnek ilyen üggyel, akkor átirányítom hozzád az ügyfelet.

Veronika21 # 2012.08.23. 07:18

Kedves Válasz adók!
A félreértés elkerülése végett tisztázni szeretnék valamit.Tudom a tartozásom meg kell adni meg is fogom, de mivel most nincs jövedelmem mert le voltam százalékolva és az állam ezt meg vonta tőlem, Mondván jól vagyok mehetek dolgozni de azt nem monda hová 55évesen nehéz gépkezelői szakmával nő létemre nincs semmi kilátásom már jelentkeztem utcát seperni is, de azt mondák diplomások is vannak már előttem tehát ez sem jött ősze.Az autót édesanyámtól kaptam 5 éve akkor volt az ára 200 ezer ki is lett akkor fizetve. Voltak az életemben szebb napok is mint most,édes anyám beteg 85 éves és orvoshoz hordom egyébként meg minden nap kerékpárral járok minden napa a tanyáról hozzá 1,5 km-re lakik tőlem.Tehát nem furikázok vele össze vissza, szeretném a fiamnak ajándékozni ha lehet de nem tudom hol kezdjem el és mennyibe fog kerülni.Talán így érthetöb a kérdésem,

Dr.Attika # 2012.08.23. 08:15

Kedves Erzsike!
Menjenek be a legközelebbi okmányirodába. Vigyék a törzskönyvet és a forgalmit. Vigyék be mindkettőjük anyakönyvi kivonatát. (Önét és a fiáét.) Ott kapnak egy nyomtatványt az ajándékozásra vonatkozóan. Töltsék ki és ennyi. 6000,- Ft. Az új kötelezőt nem számítva. Lépjék meg nyugodtan, semmi jogi problémája nem lesz az ajándékozással kapcsolatban.

wers # 2012.08.23. 08:20

Ha Erzsébet az üzemben tartó, akkor talán új kötelező sem kell. Amúgyis ő használja, az a praktikus, ha ő az üzembe tartó.

smallville80 # 2012.09.10. 17:50

Tisztelt Fórumozók!
Érdeklődni szeretnék hogy vettem egy 150.000ft autót .
Megcsináltuk az adásvételi szerződést megkötöttem a kötelező biztosítástde még az adásvételi szerzsődést nem adtuk le (2 napos) nálam van a törzskönyv is ,
De időközben megbeszéltük hogy a fiamnak szeretném ajándékozni aki 14 éves lesz szeptember ben.
azt kérdezném hogy hogyan is kell ezt intézni és menyibe kerülne +én szeretnék lenni az üzembetartó.

eurosolar # 2013.04.15. 18:57

Most olvasom, hogy már a szakértők is belátták a fórumon, hogy illetékmentesen lehet gépjárművet ajándékozni egyenes ági rokonok között? :)
2012 elején még nagyon lehurrogtak itt ezért...

liga2003 # 2013.10.10. 14:15

Üdv, Segítséget szeretnék kérni. Élettársam kiskorú gyermekemnek szeretné ajándékozni autóját. Mivel a gyermek neki nem egyeneságbeli rokona, de "elvileg" és gyakorlatilag nevelt gyermeke, ez lehetséges -e illeték-.mentesen? Köszönöm a választ.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.10.10. 14:33

Nem.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.10.10. 14:36

Viszont illetékmentesen megörökölheti. :)

kiszacsek # 2013.12.25. 18:31

Tisztelt Ügyvéd Úr!
Vásároltam egy opel calibrát 1 éve amit a 6 éves kisfiam nevére írattam,mivel nem akartam hogy lefoglalják a tartozásom miatt.Szeretnénk eladni az autót,és egy drágábbat venni. Voltunk bent a gyámügyön 2 hónapja, ott azt mondták, ehhez a gyáműgy beleegyezése szükséges, de ez hosszadalmas procedura ,és valószinűleg nem fogják enedélyezni, mert ha el is adnánk, akkor a pénzt a gyerek számlájára kéne utalni amit a gyáműgy felügyelne. Mondta a gyámügyes hölgy hogy már nem vesz fel jegyzőkönyvet h az autó a kiskorú nevén van, mert jövő év elején változni fog a törvény,hogy már nem a gyámügy fog rendelkezni a kiskorú vagyonával hanem a szülő. Érdeklődni szeretnél, h tényleg lessz-e ilyen uj törvény jövőre, és ha igen mikor? Köszönöm szépen előre is a választ!

Kissanyi # 2016.07.18. 09:13

Tisztelt Ügyvéd Úr / Hölgy,

Az autómat szeretném a 7 éves gyermekemnek ajándékozni. Kérdésem, hogy üzembentartóként maradhatok-e, így aztán maradhat-e a kötelező biztosítás is, ami jelenleg az autón van.
További kérdés a tárgyban, ha majd egyszer szeretnénk az autót eladni, milyen jogi bonyodalmakkal kell számolnunk, ha a gyermek akkor is még kiskorú.
Előre is köszönöm a válaszát.

Kissanyi

Pety # 2017.02.20. 18:49

Üdvözlöm!
Olyan ügyben szeretnék tanácsot kérni,hogy Ausztriában dolgozom,két éve. Ideiglenes lakcímem van,minden hétvégén járok haza a 7 éves kisfiamhoz,mivel elváltam. Autót készülök venni,de nem szeretném Osztrák rendszámosra. Viszont Magyar rendszámos autóval megbüntetnek... A kérdésem az lenne,hogy vehetem e a kocsit a kisfiam nevére,és használhatom e úgy kölcsönadási szerződéssel,mivel nincs más családtagom.? Ha nem,akkor milyen módja van ennek? Válaszát előre is köszönöm!

Bea1 # 2017.02.20. 19:03

Kiskorú nevére kötnek kfb-t???

Kovács_Béla_Sándor # 2017.02.20. 19:03

Nem éppen precíz jogászi megfogalmazás - de igaz.

Atis77 # 2017.02.21. 06:21

Lehet kiskorú nevére autót venni, de kell egy üzembentartó.

Dr.Attika # 2017.02.21. 07:59

Ettől az osztrák rendőr még ugyanúgy büntet. Osztrák autót kell venni vagy lízingelni . Olcsóbb az üzemeltetése,fenntartása.

wers # 2017.02.21. 08:47

Dr.Attika helyesen irja, mindegy, hogy tulajdonos, vagy üzembentartó. Ezen ez nem változtat, ha valakit mégsem büntetnek meg, az csak szerencse.

Ezen túl még kéréds, mennyire van kedve valakinek a gyámüggyel hadakozni, ha p. el akarja adni a kocsit?

prof laikus # 2019.10.09. 10:13

Párommal, nem házastársammal, autó vásárolunk. Praktikus okokból 7 hónapos gyermekünk nevére szeretnénk. Van ennek akadálya?

Természetesren az üzemben tartó felnött lenne.

Mennyiben nehezíti / bonyolítja ez, ha egyáltalân lehetséges, az adás - vételt?


Bármikor hívjon, visszahívom: +36 20 498 30 98
E-mail: a.s.gellertberger@gmail.com

Kovács_Béla_Sándor # 2019.10.09. 10:18

Akadálya nincs. De hogy praktikus lenne...

(Azért a gyámhatóság hozzájárulására alighanem szükség lesz.)

wers # 2019.10.09. 10:24

bonyolítja ez, ha egyáltalân lehetséges, az adás - vételt?

A vételt nem, de később az esetleges eladását igen kellemetlenné teheti a gyámügy, akár meg is akadályozhatja, vagy megszabhatja mit tehettek a vételárral.

(általában később igencsak megszokták bánni az ilyen "okosba" döntéseket)

prof laikus # 2019.10.11. 00:37

Hogy ne legyen mit akadákoskodni esetlegesen a gyámhatóságnak, beíratom a forgalmiba,

ill. a baba "sofőrös autót" szerzett be az adás-vétel során


Bármikor hívjon, visszahívom: +36 20 498 30 98
E-mail: a.s.gellertberger@gmail.com