KM óra csalás


Attila111111 (törölt felhasználó) # 2016.10.07. 04:33
Bea1 # 2016.10.07. 01:15

Elléggé kockázatos dolgok ezek mostmár, tekintve a nyíregyházi kmtekergetők 8 éves szabadságvesztését.

Nekem is úgy adtak el autót, mintha én hoztam volna be, még a regadót is én fizettem meg papíron.

Sajna ausztriai autómnak itthon a márkakereskedés szerint sehogyan sem tudnak utánnanézni.

Érdeklődnék,Ön szerint van-e lehetőség valamilyen formában leellenőrízni az ausztriából behozott autók futásteljesítményét?

Attila111111 (törölt felhasználó) # 2016.10.06. 20:57

ez igaz

Dr.Attika # 2016.10.06. 17:49

Ismered a mondást. Amíg trágya van, addig veréb is.

Attila111111 (törölt felhasználó) # 2016.10.06. 17:08

Pedig vannak korrektek is a piacon, de olcsóság miatt veszik a sz.rt. Tököm tele van velük, hogy nem hallgatnak a józan észre. Legutóbb egy szegény kiscsajt is lehordtam, hogy mi a fenéért ír alá olyan papírt, amit figyelmesen el se olvas. Hihetetlen mennyi buta naiv ember van. Kereskedések autói 90%-a tisztázatlan eredettel, hamis óraállással, hamis szervizkönyvvel, biankó szerződéssel adnak el. Ennek ellenére veszik mint a cukrot.

Dr.Attika # 2016.10.06. 16:08

Nem a bünti beszedése a lényeg. A rendszerváltást követően a magyarok (csehszlovákok, lengyelek) "kisöpörték" a német autó romokat a kereskedésekből. A Trabanthoz, Wartburghoz, kis polszkihoz, Ladákhoz szokott emberek egy nyugati márka birtoklásáért mindent megadtak. A devizás autó vásárlása, lízingelésével felfrissítettük az autó parkot. Ezen kölcsönök bebukása miatt tele vannak az autókereskedések fiatal, üzemképes, üzembiztos autókkal. A magyar nem onnan vesz, hanem pár tízezer forint nyereség érdekében ilyen a hivatkozott cikk szerinti nepperektől. Kockára téve saját és családja életét, testi egészségét.Vállalva egy esetleges büntetőeljárást is. Szemléletváltásra van szükség az autó vásárlói oldalon.

Attila111111 (törölt felhasználó) # 2016.10.06. 15:05

Semmi rossz indulat, de ezektől bizony sok büntit lehetne beszedni és kéne is.

Dr.Attika # 2016.10.06. 14:30

Ez még csak a jéghegy csúcsa. Nagyon sok autószerelő és "műkedvelő autókereskedő" szakmányban hordja be a gépkocsikat ilyen módszerrel. Megveszik Németországban, Ausztriában , Olaszországban a romokat, mint magánszemély. Idehaza hamis adásvételivel egyéb okmányokkal rásózzák a balekokra. Aztán jön a gond.Műszaki probléma, okmány "hiba", ÁFA és egyebek.

Attila111111 (törölt felhasználó) # 2016.10.06. 13:58

Na véééééégre valami megmozdul.

Dr.Attika # 2016.10.06. 13:19
guba" # 2016.10.05. 16:08

Az óratekerés bűncselekményt valósíthat meg:

Aki jogtalan haszonszerzés végett a közúti gépjármű kilométer-számláló műszere által jelzett értéket a műszerre gyakorolt behatással vagy a mérési folyamat befolyásolásával meghamisítja, illetve a műszer működését megakadályozza, ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

Ezt érdemes közölni az eladóval, ha vonakodik tudomásul venni az elállást.

Bea1 # 2016.10.03. 09:43

Elég sokat költöttek már az autóra.

Bea1 # 2016.10.03. 03:03

csak elállni lehet ilyen esetben a szerződéstől, vagy lehet pénzt is arányosan visszakérni?

Attila111111 (törölt felhasználó) # 2016.10.02. 18:11

Kinyomtatod és odadörgölöd az orra alá, persze, hogy elállhatsz! Az sem zárom, ki, hogy a foglalódnak a duplája járna neked, hiszen itt valaki csalt. Kérdezzél meg egy ügyvédet és fuss egy kört.

vizipocok # 2016.10.02. 18:02

Tisztel fórumozók
A napokban lefoglaltam egy autót.Elvittem szervizben is átvizsgáltatni.2.5 éves a kocsi.Szép egyben van.Az óra állást 96000 ren rögzítettük az előszerződésben.A szervízben is megerősítettek hogy valós lehet a km.A diagnosztika is ennyit mutatott.Közben ma egy webes oldalon(Vin-info).Ott 144000 km írt .Képek is vannak az autóról amin látszik a km óra állás is.Mit tehetek?Már a foglalót letette.Eltudok állni a vételtől?Visszakaphatom az előleget?
Köszönettel!

FDToth # 2016.04.19. 19:24

Nem fogok semmi sem tenni, elfogadom, köszi a választ! Csak az furcsa, hogy egyetlen márkaszerviz sem veszi észre és ezek szerint simán meg lehet tenni, hogy behozok egy autót x ezer kilometerrel, majd visszatekerem és utána megyek ilyen-olyan hatóságokhoz a papírokért. A hatóság nem kér adás-vételit? Mondjuk azt is kehet hamisítani. Na mindegy, ez van, remélem engem nem vesznek elő, ha majd eladom az autót...

wers # 2016.04.19. 15:12

Utólag már mi értelme? Véleményem szerint elég nehéz lenne a hatóságot hibáztatni, nem volt eredetiség vizsgálat az első magyar forgalomba hozatal előtt, hanem a Közlekedési Hatóság adott ki egy műszaki adatlapot. Esetleg a következő vevőnél, de azok az első magyar forgalomba hozatalból indulnak ki.
Más a helyzet a '0" km-es kocsiknál, mert már jó pár éve a tulajdonjog átruházási szerződés kötelező része a km. állás, és azt a hivatal be is jegyzi tulajdonos, vagy üzembentartó váltáskor. De a más nemzetek hatósági eljárásai egymástól függetlenek. Viszont már nagyon sok adat az internetről lekérdezhető EU-s szinten is - ahogy most te is tetted, pl. hogy áll-e körözés, vagy más eljárás alatt a jármű. Remélhetően ez egyre naprakészebb, és teljesebb lesz. Javallott ezt vásárlás előtt leellenőrizni. Ez a terület még mindig egy ingovány.

FDToth # 2016.04.19. 12:48

(Ide is beírom, mert ez ehhez a témához tartozik, a másik topikból (autó adás-vétel szabályai - törölhető)

Tisztelt Fórumozók,

lerágott csont, de azért érdeklődöm: tavaly vásároltam egy használt autót. Előélete ismert volt, külföldön és itthon is márkaszerviz szervizelte, elektronikus szervizfüzet megvan.
Ahogyan azt kell, vásárláskor átvizsgálás szintén márkaszervizben, eredetvizsgálat, stb.
Kíváncsiságból pár napja lekértem az autó adatait egy külföldi weboldalról (Vin-info) és látom ám h egy 3 évvel ezelőtti km óraállás 182.000, míg most tartok 162-nél, 150-nel vettem és 133.400-zal regisztrálták az országban. Gondolom az autókereskedés hozta be.
Van utólag olyan lehetőség, hogy visszanézzem az autó behozatali papírjait vagy bukó? Van-e egy eredetiségvizsgálónak (kétszer volt) és egy márkaszerviznek (prémium) felelőssége?

A válaszokat előre is köszönöm.

Attila111111 (törölt felhasználó) # 2016.03.03. 20:01

Rendőrségi feljelentés ismeretlen tettes ellen. Itt egyértelmű ki a csaló.

Ricsi9402 # 2016.03.03. 19:50

Üdvözlöm!
Segítséget szeretnék kérni.

Napokban vásároltam egy gépjárművet. Az általam aláírt adásvételi szerződésben 178.000km szerepel. Itthon a kesztyűtartóban találtam egy hónappal korábbi adásvételit amiben 240.000km van. (találtam még márkaszervízes számlákat ahol az első tulaj tel. száma is fel volt tüntetve. Felhívtam és elismerte, ő valóban 240.000km-el adta el a kereskedőnek)

Kereskedőt hívtam először nem ő vette fel a telefont aztán 2. hívásra már nemkapcsolható volt a szám.

Ebben az esetben milyen irányban lehet elindulni, milyen lépéseket lehet tenni?

Matio # 2016.02.29. 09:39

Bocsánat a csúnya nyelvtani szerkesztésért.

Matio # 2016.02.29. 09:36

Jo napot kivánok!
Olyan ügyben fordulok ide hogy van egy auto amit 150 000 km rel vettem közben kiderult hogy a duplája van benne. Hivatalbol feljelentés elindult, ügyved beszélt a másik ügyvéddel aki karterites gyanant felajanlotta a kar felet kB. Nos ott bűzlik nekem a dolog hogy nem ők követtek el az ora vissza allitast hanem egy marka keresekedes ami azóta megszünt. (aki nem vetkes Ebben az orszagban az nem is fizet ugyebar) Kérdés az lenne hogy ugye bar az is bűnösnek mondható aki tisztaban volt azzal hogy az ora el lett csalva de nem tajekoztatta a vevot mert ugyebar 2012 január 1 től mindenhol regisztraljak a km ora allasat. Emberünk mióta tulajdonaban van az auto reszt vett egy atirason, eredet vizsgan és két műszaki vizsgan. Ebből következtetek arra hogy tisztaban volt a km ora alassal. Hibat követtem el nem kérdés de most nem engem kell nézni hanem az érdekel hogy ilyen esetben tamadhato az elado fél vagy ugye bar legvegső soron eltudok allni az autótól. Válaszát előre is koszonom Üdv egy elkeseredett vevő

bubuka1992 # 2016.02.17. 18:23

illetve mi a menete?

bubuka1992 # 2016.02.17. 17:52

Szóval ha nem sikerül megegyezni akkor jogi úton van esélyem?

Sherlock # 2016.02.17. 17:36

Azt te tudod. De jogilag megalapozott az igényed.