Törzskönyv


wers # 2018.01.15. 05:10

:))))) akkor azóta biztos megoldotta

wers # 2018.01.14. 12:09

huhu55 remélem megoldotta az okmányiroda. Akkor is át tudod íratni, ha nincs nálad a törzskönyv. Igaz, hogy első kőrben az a szabályszerű, ha a régit bevonják. Az is igaz, hogy annak eltűnését/vesztését/rongálódását/eltulajdonítását annak tulajdonosának kellene bejelentenie. Ennek a szerződésből ki kell(ene) derülnie.

wers # 2018.01.14. 12:01

Igen elveszik. Mi a kérdésed, mert ez nem annak tűnik. Vagy, hogy megsemmisítik-e? Előbb -utóbb persze, de nem az okmányiroda konkrétan.

fgabor76 # 2018.01.14. 11:13

Sziasztok!
A régi törzskönyvet átíráskor bevonja (megsemmisíti) az okmányiroda? Bonyolult az ügy egyenlőre nem részletezem.

Előre is köszönöm a választ!

huhu55 # 2015.12.28. 18:34

Vásároltam egy autót kereskedőtöl. Megmutatta a papírt hogy neki nem kell át iratania. Én hittem neki. Okmányirodában kiderült hogy van még egy adásvételi.
Tehát egy hölgy eladta az autót egy úrnak
az úgy eladta az autót a kereskedőnek.
A kereskedő pedig nekem. Az okmányirodában a papírokkal nem is volt gond, tehát ment volna az átírás, DE a törzskönyv aktív volt tehát nem adták le. Kaptam haladékot az okmányirodában, de most mi tévő legyek. Hogyan keressem meg a törzskönyvet ? A kereskedő szerintem letiltotta a számomat ezért nem tudom elérni. Most úgy állok hogy van egy autóm amit megvettem de nem tudom át iratni. Remélem hogy tud valaki segíteni ebben. Előre is köszönöm

Dr.Attika # 2015.09.14. 18:55

Menjen el érte személyesen.Vegye át és pereljen. Eddig is jogellenesen volt náluk.

Istvandor # 2015.09.14. 11:52

Üdvözlet!

Én a Banif plus banknál kötöttem kölcsönszerződés. Most fizettem ki teljesen az autót ezt el is ismerték. Csak hogy a törzskönyvet csak 3000 ft. befizetése ellenében adják ki. Postai költségre hivatkoznak. Miután visszakérdeztem hogy mekkora csomagban akarják kiküldeni nekem hogy 3000 ft. a postai ára, erre az a válasz hogy ők ennyiért tudják kiadni. Telefonon természetesen nem lehet ez ügyben beszélni velük, csak ha ők hívnak engem.
Kérdésem, hogy mit tudok ilyenkor lépni. (A per gondolom drágább mint 3000 ft.)
Köszönöm előre is a választ!

István

Atis77 # 2015.08.19. 04:28

Odaadod a papírt az új tulajnak, és átíráskor leveszik a tilalmat. Bár míg nincs vizsga nincs átírás.

Bobee # 2015.07.21. 16:18

Üdvözeletem.

Most jutottam olyan helyzetbe, hogy a lejárt műszakijú, korábban felújítani akart régi autómat el kell adnom potom pénzért. De két bőkkenő van. Pár éve amikor a hitelt lezártuk, megkaptam a törzskönyvet, de elfelejtettem bevinni az okmányirodába (gyakori hiba) az elidegenítési jog törléséről a bank engedélyét. A másik hogy közben a műszaki lejárt-de az autót nem használom, nincs is benne aksi.
Most mit tegyek? Bevihetem-e a lejárt műszakival bíró forgalmi engedélyt az elidegenítési jog törlése iránti banki engedéllyel? Nem fognak hülyén nézni és esetleg megbüntetni?
Köszönettel.

Zita1975 # 2015.06.09. 06:59

Köszönöm a segítséget mindenkinek. Tegnap végre megkaptam a törzskönyvet. Nem kevés telefonálgatás, személyes ügyintézés, és végül már fenyegetőzés árán. Ugyan Budapestről Szegedre kellett mennem érte, ahol kiderült, hogy ugyan már tényleg nincs tartozásom, de mivel a szerződéstől eltérően előbb záratom le a szerződést fizetnem kellett még 30.000 Ft szerződés módosítási díjat. Hát ez van, de az autót tegnap már meg is vették. Nem egy siker sztori, de legalább vége lett!

Zita

wers # 2015.06.08. 15:05

Nem ezt írtam, csak azt, hogy a törzskönyv hiánya önmagában nem akadály, amennyiben önállóan rendelkezel az autó felett.
Az, hogy a forgalmiban a te neved szerepel, nem biztos, hogy elég. (vagyis szinte biztos, hogy nem elég)

Először zárasd le azt a kölcsön-lizing ügyletet.

Zita1975 # 2015.06.08. 09:57

Az autó forgalmi engedély szerint az én nevem van. Ha jól értem eladhatom, úgy is hogy a törzskönyv a lombardnál van. Az új tulajdonosnak nem lesz ezzel gondja? Nem szeretnék inkorrekt lenni az eladásnál.

wers # 2015.06.05. 17:17

Addig semmit sem tehet.

Törzskönyvre vissza: én arra reagáltam, ha el akarja adni, de nincs meg a törzskönyve. (mindegy miért)
A hivatalnak ugyan az a megvizsgálás, eljárás, kiállítható-e a törzskönyv az eredeti tulajnak, és utána az még egy procedúra és +6000 Ft, az új tulajnak, vagy egy eljárásban végzi az egészet, és már az újat állítja ki.
Ha minden rendben, de itt nem lesz.

Szomorú örökös # 2015.06.05. 17:11

wers

Ott a pont! Amikor lezárnak egy hitelt a Lombardnál - nekem 2012-ben zárták le - akkor még be kellett mennem az okmányirodába és le kellett vetetni róla a tilalmat némi kp. ellenében. Addig én sem tudtam eladni...

wers # 2015.06.05. 14:52

bocs, javítom magam, még a törzskönyv száma sem kell az adás-vételhez

wers # 2015.06.05. 14:48

a hivatalban inkább ott fog megakadni az átírás, hogy elidegenítési tilalom van bejegyezve, azt előbb fel kell oldani (de ahhoz sem a törzskönyv kell)

wers # 2015.06.05. 14:23

Na ezt nem teljesen értem, átíráskor senki sem kéri a törzskönyvet, csak a számát kell a szerződésre ráírni, nem is kell az új tulajnak odaadni, ő majd kap másikat. Ekkor érvénytelen lesz a régi törzskönyv.

Kinek a nevén van most autó, mármint a tulajdonjog?

Ne lepődjön meg az illetékes hatóság ügyintézője (lévén 4 év középiskola és érettségi és közigazgatási vizsga) semmit nem fog érteni” miből gondolod?

Dr.Attika # 2015.06.05. 13:00

Tisztelt Zita!
Jogilag az a megoldás, hogy dolog (törzskönyv) kiadása iránti pert indít a LOMBARD ellen, amennyiben önként nem adják ki a törzskönyvet. Jogi képviselőként perben vagyok a LOMBARD ellen és ezen tevékenységem kapcsán szerzett ismereteim szerint a LOMBARD nagy bajban van. Azt tanácsolom, hogy személyesen menjen el és kérje a törzskönyv kiadását és addig ne tágítson, amíg a kezébe nem adják.
Ha végképp nem adják ki, akkor kérje a törzskönyv újbóli kiadását "jogellenesen birtoklótól megszerezhetetlen" jogcímen. Ne lepődjön meg az illetékes hatóság ügyintézője (lévén 4 év középiskola és érettségi és közigazgatási vizsga) semmit nem fog érteni, de meg fogja keresni a jogász főnökét.

Zita1975 # 2015.06.05. 12:13

Tisztelt Szakértők!

A Lombard Lizing Zrt. devizahiteles elszámolás után kiderült, hogy nincs tartozásom a bank felé, sőt egy kevés pénz vissza is járna. Az autót szeretnénk eladni, ezért mikor kézhez kaptam május elején az elszámoló levelet rögtön kértem a törzskönyv kiadását. Az ügyfélszolgálaton telefonon folyamatosan hitegetnek, de még sem történik semmi. Ma azt mondták nem képes a rendszerük az idő előtti szerződés lezárására. Segítséget szeretnék kérni, hogy tudom elérni hogy megkapjam a törzskönyvet.

Előre is köszönöm

dzsödzse # 2015.03.13. 21:20

Kedves Szakértök

Tavaly március végén forgalomba helyeztem ithon egy vw golfot minden papir rendben volt megkaptam a magyar forgalmit is viszont a törzskönyvet az állandó lakcimemre postázták ahol 5 éve nem tartózkodok valószinünek tartom hogy vissza postázták a feladónak azaz a kiállitónak szeretném meg tudni hogyan tudnám megszerezni mivel értékesiteni szeretném.

Tanácsukat elöre is köszönöm Dzsödzse

csizza # 2015.03.10. 17:29

Jó napot ha megvan az adásvételi és a forgalmi is de törzskönyv nincs mit tehetek? tán eltűnt azt mondta a tulaj de 2013-ban vette és volt is rá csináltatva mert voltam okmányirodában és ott mondták.a gond ,hogy nem akar a volt tulaj segíteni pl bemenni az okmányirodába,hogyan tudnám így átíratni?

BiroKata # 2014.11.23. 17:43

Kinek kellett volna postázni?
Az eladónak?

Atis77 # 2014.11.23. 04:02

Okmányirodában kellene érdeklődni. Átírás után ki kellett volna postázniuk.

BiroKata # 2014.11.20. 16:48

Tiszteletem!
Olyan problémával állok szemben, hogy nem kaptam törzskönyvet az autómhoz, amit már több mint egy éve vettem készpénzért egy kereskedőtől. Akkor jöttem rá, amikor férjhez mentem, és mindent át szerettem volna iratni az új nevemre. Az autó forgalmin lévő név megváltoztatásához kellett volna a törzskönyv,ami nincs nálam, sőt soha nem láttam, mert nem tudtam, hogy hogy néz az ki, és hogy meg kellett volna kapnom. Tudom, amatőr hiba, első autóvásárlásom volt. Kérem adjon tanácsot, hogyan szerezzem be a szükséges iratot. Köszönettel:Kata

Dr.Attika # 2014.11.13. 09:40

Ha kipostázza. Valószínűleg "át tetszett verődni". A törzskönyv alap rendeltetése a tulajdonjog közhiteles igazolása. Ha olyan valakivel kötött adásvételi szerződést, akinek nincs a birtokában a törzskönyv, akkor a szerződés érvénytelen.