Törzskönyv


ferrke # 2008.08.26. 11:04

A törzskönyvre nincs szükség a műszaki vizsgához. Csak ha eladod az autot akkor kell.

Wolfpanni # 2008.08.26. 18:22

Köszike, én is így tudtam, de a szerelő, aki vizsgáztatja, mondta ezt. Nem akarom eladni, családban marad...szeretjük:D
Szóval nyugi? Köszi!

ferrke # 2008.08.26. 21:05

A szerelővel gond van........
Alapvető dolgokat nem tud.
A törzskönyvet ki ne add a kezedből bárki bármit mond!!!!!!!!!!!!!!!
Hivj fel egy vizsgáztato központot és kérdezz rá mi kell egy müszaki vizsgához.
Ha fiatal a vas vidd el személyesen, amennyiben nem megy át megmondják mi a gond amit semmi perc alatt kijavithatsz egy kis mühelyben is.

Wolfpanni # 2008.08.27. 13:35

Köszönöm, így teszek, illetve ezt párom intézi, majd ő. De érdekes, mert amikor az okmányirodát hívtam, név nélkül, ők is azt mondták, hogy ha 98 előtti a jószág, akkor kell. És sajna már 12 éves a kis drága! Na de majd holnap meglátjuk...
Köszi mégegyszer!

Traffic # 2008.08.27. 18:08

T. Wolfpanni!

Érdemes lesz elvinni a törzskönyvet...

A közúti járművek műszaki megvizsgálásáról szóló 5/1990. KöHÉM rendelet

12. §
(15) Az integrált vizsgálat mellőzésével - a járműazonosítók szemrevételes ellenőrzése mellett - végezhető az időszakos vizsgálat, ha a vizsgált járművön már végeztek előzetes eredetiségvizsgálatot, illetőleg integrált vizsgálatot. Az előzetes
eredetiségvizsgálat megtörténte a következő módokon igazolható:

  1. a Belügyminisztérium Központi Adatfeldolgozó, Nyilvántartó és Választási Hivatala által kiállított, az előzetes eredetiségvizsgálat megtörténtét igazoló határozattal vagy hatósági bizonyítvánnyal,
  2. a járműhöz kiállított - az előzetes eredetiségvizsgálat mellőzésével történt kiadásra vonatkozó záradékot nem tartalmazó -

törzskönyvvel,

  1. a forgalmi engedélybe bejegyzett 1998. január 1. napját követő forgalomba helyezési időpont bejegyzéssel, illetőleg
  2. a forgalmi engedélybe bejegyzett 1999. július 12. napját követően tulajdonjog megszerzési időponttal.
Wolfpanni # 2008.08.28. 17:39

T Traffic!
Köszönöm!
Megpróbáljuk így megoldani!
És nagyon jó ez a fórum, sokat segítettetek!
Üdv: Wolfpanni

ferrke # 2008.08.29. 19:03

a. Belügyminisztérium Központi Adatfeldolgozó, Nyilvántartó és Választási Hivatala által kiállított, az előzetes eredetiségvizsgálat megtörténtét igazoló határozattal vagy hatósági bizonyítvánnyal,

Ez a hatosági bizonyitvány véletlenül nem a forgalmi???

Traffic # 2008.08.29. 20:01

T. ferrke!

Nem az, mivel akkor a nevén nevezték volna...

Traffic # 2008.08.29. 20:02

A forgalmi leánykori neve: hatósági engedély.

ferrke # 2008.08.29. 22:51

Kedves Traffic!!
Asszem a lényeg a d pontban van....

ha a vas a tiéd nem kell törzskönyv...
A kiemelésed félrevezetett. Csak a "b" pontra vonatkozik a törzskönyv..

most tudni kéne miota Pannié a gépsárkány...
csao

Traffic # 2008.08.30. 16:48

Kedves ferrke!

Igen, azt kéne tudni, mert csak annyit tudunk, hogy az autó 12 éves... Wolfpanni biztosan ki tudja böngészni a választ.
Bocs, az a kiemelés tényleg szerencsétlenül mutat, de sajna nincs lehetőség a szerkesztésre.

Wolfpanni # 2008.08.30. 18:20

Szép napot mindenkinek, levizsgázott a sárkány:)
Köszi a segítséget! 96-os a drága, és 2004 óta a miénk. Most már a feladat csak a törzskönyv újbóli beszerzése, ha mégis piacra kerülne valamikor...
Üdv mindenkinek! Köszi Ferrke, köszi Traffic!
Panni

Vikvalaki # 2008.09.01. 13:08

Sziasztok!

Műszaki vizsgára menne az autóm, 1997 óta van a tulajdonomban. 99 %-ig biztos vagyok benne, hogy törzskönyvét nem vettem át (nem szokásom elveszteni ilyesmit). Az okmányiroda és a BM adatnyilvántartója szerint is aktív a 2004-ben felém postázott törzskönyv. A BM-es - meglepően kedves és segítőkész - ügyfélszolgálatos úr szerint a törzskönyv hiánya nem akadálya a műszaki vizsgának, csak drágább lesz. Itt viszont ennek ellenkezőjét olvastam ill. kicsit más problémákat láttam (más a forgalombahelyezés időpontja stb )

Van valakinek hasonló körülmény rendezéséről saját tapasztalata?

Előre is közs!

Vik

UI: hogy szebb legyen a történet 4 évvel ezelőtt a forgalmi cseréjénél egy "1" helyett "I" -t rögzítettek, ami két műszaki vizsgán sem derült ki, csak most... Ezt is lehet rendezni....

Wolfpanni # 2008.09.01. 13:53

Elvileg, hogy ha nincs kézben a törzskönyv, akkor 7500 ft-ot kell fizetni pluszban, ennyivel drágább. Nekünk is így volt.
A többire majd a törpiek:D válaszolnak, nekem is segítettek!
Köszi mégegyszer! Szép napot!

nikol1258 # 2012.03.14. 12:22

Sziasztok,ha valaki tud segítsen nekem.Vettünk egy autót,de nem kaptuk meg a törzskönyvet hozzá,mit tudok tenni,vagy hová tudok fordulni ilyenkor,mert se át iratni nem tudom,és eladni sem.

guba" # 2012.03.14. 15:53

Ha elveszett a törzskönyv, akkor azt közzéteszik, ha 30 napig senki nem jelentkezik, hogy megtalálta, akkor kaphatsz másikat. Az okmányirodán elomdják az ügy menetét.

bigdady # 2013.04.04. 17:31

Sziasztok!

Autóhitel lejárt ezért visszakaptam a törzskönyvet a lizing cégtől.
A forgalmiban eddig is én voltam a tulajdonos és csak annyi van rávezetve a forgalmira hogy törzskönyv letét.
Van teendőm az okmányirodában vagy bárhol most hogy visszakaptam? Kösz

guba" # 2013.04.04. 18:00

Érdemben nincs, de ha zavar, akkor a forgalmiból kiírathatod, hogy a törzskönyv letétben van. Ehhez az kell, hogy benyújtsd a törléshez hozzájáruló nyilatkozatot.

bigdady # 2013.04.04. 18:44

Csak áthúzzák és bélyegzőzik? Kell fizetni?

wers # 2013.04.05. 07:39

a hitelt nyújtó banknak kell küldenie egy nyilatkozatot, hogy a hitel lejárt, és lehet törölni az elidegenítési és terhelési tilalmat. Okmányiroda, 5.000 Ft, csak személyesen.

Az, hogy a törzskönyv letétben van, fizikailag nem él, hisz már nálad van.

Boxos # 2013.04.05. 08:05

Bigdady ebben az országban nincs ingyen semmi!

bigdady # 2013.04.06. 12:33

igen kiküldték a törlő engedélyt.
Viszont 5000-et nem éri meg kipengetni. Jó ez így akkor. köszi

bigdady # 2013.04.11. 07:31

Na kész is. 2300 Ft ért belebélyegezték a forgalmiba hogy törölve.
Köszi

Balajs # 2013.09.25. 13:21

Tisztelt Cím!
Az alábbi eset kapcsán szeretném kérni az állásfoglalásukat:
Adott egy 1997 előtt vásárolt személygépkocsi, amelyhez még nem kerül törzskönyv kiállításra. Az autó egy közúti balesetet következtében összetört. A biztosító megállapította a gazdasági totálkárt. A gépjármű forgalomból történő kivonásához az okmányirodában le kellene adni a törzskönyvet, ami nincs, azért hogy azt egyszerűsített határozattal visszavonhassa.
Kérdésem az, hogy szükséges-e a törzskönyv a forgalomból kivonáshoz vagy létezik kerülő megoldás?

Előre is köszönöm!

Tisztelettel:

apalányai # 2014.02.17. 18:25

Sziasztok.Most vettem egy motort,ETZ MZ 125,minden rendben van vele,olcsón vettem egyedül semmi papírja nincs neki.Akitől vettem már neki sem volt semmi hozzá.
Mit tehetek hogy megszerezzem a szükséges papírjait?
Okmányirodában tudnak segíteni ebben,motor,illetve alvázszám alapján,meg tudják mondani kinél kinek a nevén van jelenleg?
Ha megtudom kinél van a törzskönyv illetve kinek a nevén van akkor vele iratok egy adásvételit és minden oké lesz!?
Akitől vettem azt mondta hogy nem lopott,de ezt hogy deríthetem ki úgy hogy se a motort ne vegyék el és én se járjak rosszul.
Köszönöm.