Közös szülői felügyeleti jog


elfmage999 # 2014.10.20. 20:29

Milyen jogorvoslati lehetőség van ilyen esetben?

Ezek szerint jogszabálysértés van, de bűncselekmény nincs?

Kovács_Béla_Sándor # 2014.10.20. 20:22

Nem.

elfmage999 # 2014.10.20. 15:32

Véres válás zajlik, ahol az anya minden elérhető eszközt igyekszik bevetni, hogy teljesen ellehetetlenítsen.

Gyerekeimtől szépen leválasztott, ellenem neveli őket, láthatást ellehetetleníti, közben vagyoni igények az egekben, stb.
Kell részleteznem?

Ennek megfelelően én is teszem amit tudok, kiskorú érzelmi veszélyeztetése miatt eljárást indítottam, láthatások miatt is bejelentést tettem a gyámhivatalnál, közben próbálom hárítani a vagyoni igényeket.

Magyarul zajlik az élet.

Csak annyiban zavar a lakcím, hogy ha nem tehette meg jogszerűen akkor ugye ez közokirat hamisítás bűntette?

Kovács_Béla_Sándor # 2014.10.20. 14:12

Nem tehette meg jogszerűen, és nem kellett az okmányirodának se meghatalmazást, se végzést kérnie.

Mit zavar téged az a lakcím?

elfmage999 # 2014.10.20. 13:24

Kedves Kovács Béla Sándor!

Lehetne valamelyest bővebb kifejtést kérni?
Melyik kérdésre nem a válasz?

Milyen jogi, hatósági lépés lehetőségeim vannak ebben az esetben?

Kovács_Béla_Sándor # 2014.10.20. 05:28

Nem és nem.

elfmage999 # 2014.10.19. 20:00

Válóper van folyamatban, a gyermek elhelyezésről sem bírósági sem gyámhatósági végzés nincs.
Azaz a gyermek közös szülői felügyelet alatt van, de már nem lakuk egy címen.

Az anya tudtom és beleegyezésem nélkül új lakcímet jelentett be a gyermeknek.

Megtehette ezt jogszerűen?
Nem kellett volna az okmányirodában meghatalmazást vagy gyermekelhelyezési végzést bemutatnia?

iboly4 # 2014.09.25. 15:31

Érdeklődni szeretnék, hogy mi a helyzet a következő esetben.

A kapcsolattartás és a tartásdíj ideiglenes intézkedéssel szabályozva. (Csak hétvégén van kapcsolattartása, sz-v, téli-őszi tavaszi szünet fele, nyáron 2*1 hét. Nem fellebezte meg ezt a döntést) A közös szülői felügyelet az eljárás ideje alatt megmarad.

Engem mint gondozó szülőt, apukát mint kapcsolattartásra jogosultat nevez meg az ideiglenes végzés.

Apuka azzal a kéréssel fordult most az iskola felé, hogy én egyedül semmilyen papírt (tankönyvrendelés, kirándulás, stb... ) ne írhassak alá, mindenhez a kettőnk aláírása legyen szükséges.

Megteheti ezt? Joga van ehhez egyáltalán? Mivel 2 éve egyedül vagyok a gyerekekkel, idén már magamat írtam be gondviselőnek, mivel gyakorlatilag én vagyok velük nagyrészt.

Gyakorlati problémák merülhetnek fel ezzel (hetekig nem elérhető, nem válaszol e-mail-re sem, telefont nem vesz fel nekem egyáltalán), nem tudom, ez hogyan működhetne a gyakorlatban. Amúgy meg az aláírandó papírok nagy része úgy működik, hogy hazaküldik, másnapra kérik vissza.

Van-e joga beleszólni a kirándulásba, táborba, ami az "én időmben" van és én is fizetem? A gyerektartást odaadja minden hónapban, de a nagyobb kiadásokat messze nem fedezi ez sajnos. Semmilyen egyéb kiadásba nem hajlandó segíteni, többszöri kérés ellenére sem.

Mi ebben az esetben a teendő, mik a jogi lehetőségek?

ObudaFan # 2014.09.18. 09:50

Vinett85

Kérhettek a bíróságtól úgynevezett egyezségi kísérletre idézést, ha sikerül megállapodni minden kérdésben. Ez nem per, hanem egy nemperes eljárás, ahol a bíróság jegyzőkönyvbe foglalja és jóváhagyja az egyezséget, és ez ugyanolyan hatályú, mint egy ítélet.
Az új törvény szerint akár részletesen meghatározhatjátok, hogy milyen kérdésekben van közös döntés és milyen kérdésekben nincs.
Azt ajánlanám, hogy ügyvédi segítséggel jöjjön létre az egyezség.

lenovo505 # 2014.09.17. 16:50

Köszönöm válaszaitok...

Vinett85 # 2014.09.17. 15:24

Tisztelt Fórumozók!
Gyermekem édesapjával 5 évig éltünk együtt. A kapcsolat felbomlása után is találkoztunk időnként és felmerült a békülés lehetősége, végül úgy döntöttünk, mégse. Ezután derült ki, hogy babát várok. Megbeszéltük, hogy megpróbáljuk mégis, hozzám költözött, de pár hónap után (várandósságom 22. hete körül) úgy döntött, hogy nem megy, ezért elköltözött. Továbbra is segített, jött velem vizsgálatokra, ott volt a szülésnél stb és azóta is jön a kisfiunkhoz, amikor tud (most 3 hónapos). Nem korlátozom a láthatást, sokat dolgozik, de heti 2-3x biztos eljön. Volt egy időszak, amikor reggel munka előtt benézett, de azóta a fiunknál kialakult egy alvási rend, így pont alszik, amikor az apja tudna jönni. Az exem ezt nehezményezi, szerinte én direkt nehezítem a dolgát...
Eddig nem történt megállapodás gyermekelhelyezés ügyében, de én szeretném, ha írásba lenne foglalva, hogy a gyermek nálam van elhelyezve és neki láthatást biztosítok. Amíg ilyen pici, nem hagyom, hogy nélkülem elvigye. A családjával jóban vagyunk, úgyhogy ha ők nem jönnek, megyünk mi. Nem kívánom perre vinni, de szeretném, ha lenne egy megállapodás, amihez tartjuk magunkat. Egyszer már szóba került ez, de hallani sem akart róla... Mit jelent a közös felügyeleti jog? Nem akarom kihagyni a fontos kérdésekből, de azt sem akarom, hogy minden kisebb dologba is beleszóljon... Ki mit tanácsol, mi a gyakorlat ilyen esetben? Köszönöm a segítséget!

Kovács_Béla_Sándor # 2014.09.17. 15:04

Ha pedig a másik fél nyújtott be keresetet, akkor ellenkérelemként kérheted ugyanazt.

ObudaFan # 2014.09.17. 14:02

A bíróságon keresetet indíthatsz a másik szülő ellen és kérheted, hogy a bíróság a szülői felügyelet gyakorlására téged jelöljön ki, kérhetsz gyermektartást és a kapcsolattartás szabályozását.

lenovo505 # 2014.09.17. 13:46

Kovács_Béla_Sándor, Ha néhány szóval kicsit tudnád bővebben?Konkrétan mit tegyek???Köszi...

Kovács_Béla_Sándor # 2014.09.17. 09:52

Az pert jelent.

lenovo505 # 2014.09.17. 08:42

Üdv. Olyan kérdésem lenne hogy ha a közös szülői felügyelet nem működik,azt már olvastam többször is "bármely szülő kérésére megszüntetik"Mit takar ez konkrétan,és ezt követően mit tehet az a fél aki mondjuk úgy mindent megtett azért hogy működjön a dolog,de a másik fél semmibe vesz mindent!???Előre is köszi a válaszokat.

ObudaFan # 2014.09.15. 14:30

Dorothy86

Közös felügyeletnél is ki lehet kötni, hogy mik azoka a kérdések, amikben nem kell megállapodni. Módosítsatok ezen.

ObudaFan # 2014.09.15. 14:29

kovacskrisztina82

Véleményem szerint igen.

Dorothy86 # 2014.09.12. 07:01
Üdvözlöm! Két éves kislányom apjával (nem voltunk házasok) nem szeretnék továbbá együtt élni, ő közös szülői felügyeletet szeretne, amivel nincs is baj, de az lenne a kérdésem, hogy ezzel lesz a beleszólása abba, hogy a gyermeket országon belül elköltöztethessem (szeretném ha nem kötné meg a kezem ebben a kérdésben, hiszen bármi adódhat, munkanélküli leszek stb. és esetleg költöznöm kell). A papíron amit mutatott nekem az áll: "Gyermek bármilyen (állandó, ideiglenes, tartózkodási, láthatási) tartózkodási helyének változás
  • > Mindkét szülő beleegyezés módja: ÍRÁSBELI "
Nem szeretném aláírni ha ez azt jelenti, hogy az ő beleegyezése nélkül vidékre vagyok leláncolva egy életre! Válaszát, segítségét előre is köszönöm! Üdvözlettel: F.D.
kovacskrisztina82 # 2014.09.11. 19:19

Akkor is ha nem megosztott a szülői felügyelet, hanem közös?

ObudaFan # 2014.09.11. 16:12

kovacskrisztina82

Véleményem szerint ebben a helyzetben a csp-t is és a kedvezményt is meg kell osztani.

lenovo505 # 2014.09.10. 20:08

Nem méltatlankodásnak szántam,csak 40 napig semmi!Egy fórum úgy vélem nem erről szól.De ha valakit megsértettem ezzel,attól elnézést...

kovacskrisztina82 # 2014.09.10. 14:49

Tisztelt Szakértők!

Az alábbi kérdésben szeretném segítségüket kérni.
A férjemmel ma adtuk be a papírokat a váláshoz. Az új családjogi tv. szerint a közös szülői felügyletet választottuk, de a 2 gyermek velem fog egy háztartásban élni.
Jelenleg én kapom a családi pótlékot, a férjem veszi igénybe a családi adókedvezményt.
A kérdésem az lenne, hogy kötelező lesz-e megosztanuk a csp.-t és az adókedvezményt vagy igényelhetem-e mindkettőt én?

Előre is köszönöm!

ObudaFan # 2014.09.09. 20:02

A közös szülői felügyelet megszüntetésével a bíróság szabályozza a kapcsolattartást, vagyis annyi teljesül, hogy meghatározza majd, hogy mikor kinél lesznek a gyerekek. Más kérdés, hogy valóban látatlanban szinte biztosra ki lehet jelenteni, hogy a kérdezőnél úgy ritkábban lesznek, mint így.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.09.09. 16:48

Bármelyik fél kérésére szinte biztosan megszünteti a bíróság.
De azzal a kérdező aligha kerül jobb helyzetbe. (Erre is igaz, hogy kár méltatlankodni.)