gyámság levétele.


szallac # 2019.10.06. 13:41

Köszönöm a válaszát rigoznak.

"Szerintem te nem tudod, mi a gondnok feladata."
Szerintem meg nem az volt a kérdésem, hogy mi a gondnok a feladata.

Kovács_Béla_Sándor # 2019.10.06. 18:30

Rigoz, nem értetted a kérdését. Pontosabban a motivációját. S bár megsértődött, valójában segített volna a észrevételem. Ha sértődés helyett próbálja megérteni.

Kovács_Béla_Sándor # 2019.10.06. 18:32

A gyámhatóság mérlegelési jogkörben dönt a felmentés kérdésében, arra nem feltétlen köteles.
Naaaaa... A nem hivatásos gondnokot kérésére felmentik. Szép is lenne, ha mert egyszer önként - szívességből, díjazás nélkül - elvállalta mindhalálig kényszerítenék.

szallac # 2019.10.07. 06:54

:DDDDDD

rigoz # 2019.10.07. 14:19

A nem hivatásos gondnokot nyilván felmentik a kérelmére, ahogy írod is KBS, másrészt okszerűtlen is lenne, ha nem tennék.

Az átlagember nem tudja mi az a gondnokság, nem is biztos, hogy baja az...

A motivációját lehet, hogy jobb, ha nem "értettem"...

wers # 2019.10.08. 04:56

A motivációját lehet, hogy jobb, ha nem "értettem"...

Azt ő tudja. Ismerek olyan esetet, mikor a nem hivatalos gondnok 12 év után hirtelen megbetegedett, és hamarabb halt meg, mint az édesanyja, a gondnokolt.

maya_ # 2021.03.22. 09:41

Tisztelt fórumozók!
Mit tegyek ha gondnokságról döntöttek úgy, hogy nincsenek meg a feltételek, csak hamisított iratokat adott le bosszúból egy ismerősöm a hivatalnak? Egy ügyvéd szerint az igazságügyi orvosszakértő véleménye döntött és az másolta a hamisított iratokat. Másik orvosszakértőt nem rendel ki a bíróság.

Kovács_Béla_Sándor # 2021.03.22. 09:51

Van ügygondnokod, nem?

drbjozsef # 2021.03.22. 10:35

és az másolta a hamisított iratokat

Hogy érted ezt? Vett egy másik ember orvosi jelentését, és kicserélte rajta a nevet? Vagy már eleve egy "hamis" iratot másolt le?

maya_ # 2021.03.23. 08:15

Az ismerősöm íratott néhány papírt amivel igazolta a mentális zavart, az orvosszakértő ezeket csak lemásolta a szakvéleményében, tőlem csak azt kérdezte hol tanultam és dolgozom, és családi állapotot, gyerekkort.

drbjozsef # 2021.03.23. 11:37

Íratott?
Érzed, hogy ez azért sántít?
Maradjunk abban, hogy a bíró valszeg nem csak ez alapján döntött.