Ovadai hazirend


derill # 2004.06.15. 12:29

Önnek ugyanolyan jogai vannak az óvodában, mint bármely más szülőnek. Amennyiben tehát az óvoda lehetővé teszi a szülők részére, hogy nap közben a gyermeket meglátogathassák, ehhez Önnek is joga van, függetlenül attól, hogy a szülői felügyeleti joga Önnek szünetel. Jelen esetben ugyanis a házirend csak arról dönthet, hogy a szülők látogathatják-e a gyermeket nap közben az óvodában, de nem alkalmazhatnak diszkriminációt, tehát nem mondhatják azt, hogy pl. az apák, a szülői felügyeleti joggal nem rendelkező szülők, vagy a 160 cm alatti személyek zavarják az óvodai rendet, a többiek viszont nem. Amennyiben az óvoda nem hajlandó változtatni ezen a renden, forduljon a fenntartójához, ugyanis ez jogellenes (alkotmányellenes is, hisz diszkriminativ, és a diszkriminációt tiltja az alkotmány). Ha pedig egy szabály (ez nem is jogszabály) alkotmányba ütközik semmit, annyi, mintha nem is lenne. Tehát jelen esetben azt kell vizsgálni, hogy más szülőknek joguk van-e a gyermekeiket nap közben látogatni. Ha igen, akkor Önnek is. Ha Önnek nem, akkor más szülőnek sincs.


dr. Regász Mária Ügyvédi Iroda
dr. Regász Mária
ügyvéd
1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.
06-30-381-8350
derill@t-online.hu

Sele # 2004.03.10. 11:49

Van egy érdekes esetem, számomra legalábbis az. Az ovoda ahova a fiam jár a házirendjében szabályozza, hogy a bírói végzésben meghatározott időn kívül a gyermek az ovodában nem látogatható. Azt a házirendet 03.01-től alkalmazzák hivatkozva EU-s szabályozásra. Történt ugyanis korábban, hogy rendszerese (két hetente 1 alkalommal, 10 percre) bementem megnézni az Ákoskát az oviba. Tudom, hogy az anyja neheztel rám e miatt és valószinűsítem, hogy Õ kérhette az ovodai házirend módosítását. Mit lehet tenni ez ügyben? Elfogadom azt az álláspontot, hogy a gyereket megzavarja a látogatásom ha ez igaz. Minden esetben kértem az ovónőt, hogy jelezze amennyiben a gyereket ténylegesn zavarja a látogatásom. Az Õ véleménye az, hogy ezek a látogatások egy különleges napot jelentenek a fiam számára mert örül nekem. Mi tévő legyek?